اخبار ارز دیجیتال

SWIFT سه بانک مرکزی را در تست بتای قابلیت همکاری CBDC ثبت نام می کند، جعبه ایمنی را گسترش می دهد

دوره های اندرو تیت

شبکه های پیام رسان بانکی به طور قابل توجهی سرعت پردازش را افزایش داده اند و در حال توسعه فناوری برای اتصال CBDCها هستند.

این شرکت در 13 سپتامبر اعلام کرد که سه بانک مرکزی به مرحله بتای پلت فرم پیام‌رسانی بانکی، پروژه قابلیت همکاری ارز دیجیتال بانک مرکزی سوئیفت (CBDC) پیوسته‌اند. این شرکت همچنین اعلام کرد که وارد مرحله جدیدی از تست سندباکس شده است.

این شرکت گفت که اداره پولی هنگ کنگ، بانک مرکزی قزاقستان و بانک های مرکزی ناشناس زیرساخت خود را با راه حل اتصال CBDC سوئیفت برای آزمایش مستقیم یکپارچه کرده اند.

مرحله اول آزمایش جعبه شنی در ماه مارس با بیش از 18 شرکت کننده از جمله رویال بانک کانادا، بانک دو فرانس، سوسیته ژنرال، BNP Paribas، مقامات پولی سنگاپور، HSBC، Deutsche Bundesbank و NatWest آغاز شد. بیش از 5000 تراکنش در 12 هفته انجام شد. تعداد شرکت کنندگان اکنون بیش از 30 نفر است.

سوئیفت چندین پروژه مرتبط با CBDC را راه اندازی کرده است، از جمله پروژه CBDC عمده فروشی با همکاری بانک فدرال رزرو نیویورک با استفاده از شبکه مسئولیت نظارتی خود.

مطالب مرتبط: سوئیفت می‌گوید ادغام بلاک چین از یکپارچگی CBDC «معتبرتر» است.

پیام SWIFT بیش از 11500 موسسه مالی را در سراسر جهان به هم متصل می کند. فن آوری های جدید رابطه ناراحت کننده ای با CBDC ها دارند، زیرا می توانند در بسیاری از موقعیت ها با آنها رقابت کنند. پروژه های مختلف پل زدن CBDC که توسط بانک تسویه حساب های بین المللی پشتیبانی می شود نمونه ای از این پتانسیل است. با این حال، رقابت باعث نوآوری می شود.

سوئیفت در ماه آگوست اعلام کرد که 89 درصد از تراکنش‌های مربوطه آن ظرف یک ساعت پردازش شده است که از هدف G20 که 75 درصد از تراکنش‌ها در یک ساعت تا سال 2027 تسویه می‌شود، فراتر رفته است. علاوه بر این، 84 درصد از تراکنش‌های شبکه «مستقیم یا از طریق یک واسطه» انجام می‌شود. با این حال، در واقعیت، به دلیل کنترل‌های نظارتی، ساعات کاری و پردازش دسته‌ای، تنها 60 درصد از پرداخت‌های عمده‌فروشی انجام می‌شود. ظرف یک ساعت تکمیل شد

مجله: هویت غیرمتمرکز: اثبات اینکه واقعاً چه کسی هستید در قرن بیست و یکم


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا