اخبار ارز دیجیتال

صندوق بازنشستگی سوئد آلکتا پس از سقوط شدید قیمت ها، سهام بانک First Republic را فروخت.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

صندوق سوئدی پنجمین سهامدار بزرگ بانک بود. مدیر عامل صندوق گفت ابهامات زیادی در مورد First Republic وجود دارد.

سخنگوی بانک در 21 مارس اعلام کرد که آلکتا، یک صندوق بازنشستگی خصوصی سوئدی، سهام خود را در First Republic Bank فروخته است، یک بانک آمریکایی که پس از کاهش شدید قیمت سهام خود در تلاش برای سرپا ماندن است.

پس از از دست دادن پول در شکست بانک سیلیکون ولی (SVB) و بانک امضا، آلکتا در معامله ضرر کرد. پس از اینکه SVB مجبور به تعطیلی در اوایل ماه جاری شد، قیمت سهام First Republic Bank 87% کاهش یافت. مگنوس بیلینگ، مدیرعامل آلکتا، درباره آخرین تحولات به بلومبرگ گفت:

ابهامات زیادی در مورد آینده First Republic وجود داشت، تا حدی به این دلیل که وام دهنده به وضعیت ناخواسته تنزل یافت.

طبق گزارش رسانه ها، آلکتا از فروش سهام First Republic متحمل 728 میلیون دلار ضرر شده است. این زیان بیشتر از دارایی های آلکتا به مبلغ تقریبی 862 میلیون دلار در SVB و 310 میلیون دلار در Signature Bank قبل از بسته شدن بود.

هیئت مدیره صندوق بازنشستگی هفته گذشته از Billing خواست تا “بهینه بودن استراتژی سرمایه گذاری، تخصیص ریسک و قدرت مدیریت ثروت” را بررسی کند. این صندوق همچنین با سازمان نظارت بر مالی سوئد در رابطه با سرمایه گذاری در بانک های ایالات متحده در تماس بود.

مرتبط: یلن از مداخله دولت برای جلوگیری از SVB دیگر دفاع می کند

آلکتا تقریباً 116 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد که نشان دهنده حساب های 2.6 میلیون فرد سوئدی و 35000 کسب و کار است. نسبت بدهی صندوق تحت تأثیر زیان بانک های ایالات متحده قرار نگرفت.

پس از رسیدن به پایین ترین سطح 12.15 دلار در 20 مارس، سهام First Republic Bank در زمان نگارش این مقاله به 17.11 دلار فروخته می شد.

بانک سیلیکون ولی، که در درجه اول به صنعت استارت‌آپ‌های فناوری خدمت می‌کرد، پس از آنکه مجبور شد اوراق قرضه را با ضرر بفروشد، در تاریخ 17 مارس اعلام ورشکستگی کرد تا عملکرد بانک را پوشش دهد. مقامات ایالت نیویورک در 12 مارس با حمایت قانون‌گذاران فدرال بسته شد. . سخنگوی وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک رد کرد که بسته شدن آن مربوط به ارزهای رمزنگاری شده است، اگرچه این بانک دارای سپرده هایی از چندین شرکت ارزهای دیجیتال از جمله Coinbase، Celsius و Paxos است.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا