اخبار ارز دیجیتال

مفسران می گویند “حذف جراحی” ارزهای دیجیتال تنها سلطه دلار آمریکا را تضعیف می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک روز پس از دریافت اطلاعیه SEC Wells توسط Coinbase، مفسران صنعت در مورد اینکه اقدامات نظارتی اخیر می‌تواند برای آینده ارزهای دیجیتال آمریکایی معنی داشته باشد، بحث کردند.

کارشناسان صنعت در پی اطلاعیه اخیر ولز کوین بیس گفتند که سرکوب ایالات متحده بر ارزهای دیجیتال و کسب و کارها تنها نوآوری های مرتبط با ارزهای دیجیتال را خفه می کند و کشور را “تضعیف” می کند.

در 22 مارس، صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase اعلام کرد که این آخرین ارز دیجیتالی است که “تهدیدات قانونی” را در قالب یک اطلاعیه ولز دریافت کرده است، درست یک ماه پس از اینکه توسط ناشر استیبل کوین Paxos در فوریه دریافت شد. برخی معتقدند که ممکن است بیشتر اتفاق بیفتد.

متی گرینسپن، رئیس شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال کوانتوم اکونومیکس، گفت که معتقد است قانونگذاران ایالات متحده «از ابتدا» نسبت به ارزهای دیجیتال غیردوستانه بوده اند.

شکست‌های اخیر بانک‌های کریپتو و استارت‌آپ‌پسند مانند Silvergate، Silicon Valley Bank (SVB) و Signature Bank بخشی از برنامه تنظیم‌کننده‌ها برای باز کردن قفل بانکداری در بخش کریپتو است که «عملیات Chokepoint 2.0» نامیده می‌شود. . “

در همین حال، گزارش اقتصادی 20 مارس که توسط کاخ سفید منتشر شد، محاسن دارایی های کریپتو را به شدت بررسی کرد و تقریباً یک فصل کامل را صرف افشای مزایای “گفته” آن کرد.

گرینسپن به کوین تلگراف گفت که اقدامات شایعه شده ممکن است در جریان باشد زیرا ارزهای دیجیتال به عنوان یک “تهدید” برای تسلط دلار آمریکا در تجارت جهانی تلقی می شوند.

اما از آنجایی که افراد بیشتری در سراسر جهان از رمزارزها برای نقل و انتقالات پولی برون مرزی استفاده می کنند، او هشدار داد که سرکوب کریپتو در ایالات متحده در واقع می تواند تأثیر معکوس بر دلار داشته باشد.

حذف جراحی رمزارزها از سیستم بانکی ایالات متحده تنها ایالات متحده را بیشتر منزوی می کند و وضعیت دلار به عنوان ارز ذخیره جهان را تضعیف می کند.

آدریان پریزرونی، مدیر عامل صرافی مستقل رزرو، به کوین تلگراف گفت که مشکلات اخیر بخش بانکی به دلیل “شکست ارزهای دیجیتال” نیست، بلکه “به شیوه ای غیرمسئولانه” بوده است.

وی افزود: «کاخ سفید به بازنگری رویه ها در صنعت بانکداری کمک خواهد کرد.

در رابطه با اقدامات اخیر کوین بیس، پرزلوزنی گفت که “محیط خصمانه برای صنعت ارزهای دیجیتال” در ایالات متحده “شغل ها، سرمایه گذاری ها و نوآوری های آینده” مرتبط را به خارج از کشور سوق خواهد داد.

پرزلوزنی گفت: «سنگاپور، هنگ کنگ و به طور بالقوه استرالیا» که به دنبال منافع این صنعت هستند می توانند خانه بهتری برای آن باشند و این کشورها «از دستاوردهای اقتصادی برخوردار خواهند شد».

مربوط: بانک‌ها و فدرال‌رزرو با مشکل مواجه هستند – کریپتو چطور؟

هنوز دقیقاً مشخص نیست که چرا رگولاتورها کوین بیس را هدف قرار می دهند. SEC از اظهار نظر در این مورد خودداری کرد.

مایکل باسینا، وکیل پایپر آلدرمن و شریک آن، موافقت کردند که یک «مقررات توسط مدل اجرایی» «نوآوری کریپتو را به خارج از کشور هدایت کند» و افزود:

با توجه به این که خساراتی که بسیاری در طی 12 ماه گذشته با آن مواجه شده اند، ناشی از فروریختن سازه های فراساحلی غیرقانونی بوده است، این موضع عجیبی است.

باسینا گفت که صنعت سال‌هاست که در مورد چگونگی رعایت آن شفاف‌سازی می‌خواهد. او به اظهارات اخیر “تهمت آمیز” قاضی در پرونده ورشکستگی وویجر دیجیتال اشاره کرد و گفت که “مشاهده عدم راهنمایی روشن از سوی تنظیم کننده ها است.”

او افزود که حوزه‌های قضایی خارج از کشور میزبان شرکت‌های ارزهای دیجیتال تا زمانی که دولت مسیری را به سوی انطباق با مقررات ترسیم کند، «به بهای مشاغل و افزایش ریسک برای مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران» ادامه خواهند داد.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهورنویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا