اخبار ارز دیجیتال

دادگاه عالی ممکن است جنگ های رمزنگاری SEC را متوقف کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نیل گورسوچ، برت کاوانا و امی کونی بارت از جمله گروهی از دادگاه های عالی هستند که ممکن است به تفسیر SEC از قانون لبخند نزنند.

هنگامی که رهبران جنگ انقلابی آمریکا اعلامیه استقلال را در 4 ژوئیه 1776 امضا کردند، هیچ تضمینی برای پیروزی وجود نداشت. مبارزه برای استقلال در جریان بود، اما چشم انداز آنها نامشخص بود. علیرغم پیروزی های گاه و بیگاه، تعداد این مبارزان جسور آزادی بسیار بیشتر بود و نگه داشتن داوطلبان دشوار بود. فداکاری آنها در راه آزادی تنها فرصت آنها برای مبارزه بود.

کریپتوکارنسی به عنوان یک صنعت نرم افزار منبع باز در وضعیتی مشابه قرار دارد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و رگولاتورهای بانکی در حال تلاش برای از بین بردن این صنعت نوظهور با یک سری اقدامات نظارتی اجباری هستند که طرح دعوی قضایی و مطابقت را غیرممکن می کند.

شانس مبارزه با ارزهای دیجیتال در همان کلمات و اصول قانونی که بنیانگذاران آمریکا در قانون اساسی خود قرار داده اند تعبیه شده است. آنها با الهام از عصر روشنگری، قانون اساسی را بر اساس اصل تفکیک قوا تنظیم کردند. چشم انداز آنها سیستمی با سه بخش دولتی مستقل اما برابر بود که هر یک به عنوان محافظی در برابر سوء استفاده احتمالی از قدرت توسط دیگران عمل می کرد.

Coinbase در حال پیشروی در میدان نبرد مدرن ارزهای دیجیتال است، زیرا به شکایت SEC نگاه می کند. این شرکت در ماه ژوئن در پی شکایتی بر اساس “اصل سوال اساسی” بیانیه ای صادر کرد. این اصل مهم حقوقی، نهادهایی مانند SEC را در دستکاری قوانین مبهم و قدیمی برای اهداف خود، نادیده گرفتن نقش کنگره در ساختار قانون اساسی کشورمان مسئول می‌داند.

مربوط: الیزابت وارن از پلیس می خواهد که در سال 2024 به خانه او بیاید

در یک پرونده مهم اخیر که جلوی بیش از حد اجرایی را در دولت اوباما و بایدن گرفت، دیوان عالی بر اهمیت اصل تحقیق اولیه تأکید کرد. این اصل بر این نکته مهم تأکید می کند که اگر یک نهاد دولتی به دنبال تنظیم امور با اهمیت ملی یا سیاسی باشد، تصویب صریح پارلمان لازم است.

این دکترین نه جدید است و نه آزمایش نشده. هنگامی که سازمان غذا و دارو (FDA) تلاش کرد تا با تعریف سیگار به عنوان تحت اختیار داروی FDA، اقدام را توجیه و تنظیم کند، دیوان عالی کشور بیش از حد این آژانس را لغو کرد. دادگاه خاطرنشان کرد که در حالی که نیکوتین از نظر فنی یک ماده مخدر است، تحت نوع آرام‌بخشی که کنگره در زمان ایجاد FDA در نظر گرفته بود، قرار نمی‌گیرد.

حکم مشابهی در مورد تلاش آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) برای تنظیم انتشار کربن صادر شد. EPA از گسترش اختیارات آلودگی نیروگاه ها برای تعیین سیاست ملی در مورد انتشار کربن که فراتر از اختیارات است و نقش قوه مقننه را سلب می کند، منع شد.

حکم دیوان عالی کشور مبنی بر بی اعتبار کردن برنامه بخشودگی وام دانشجویی بایدن، جدیدترین مورد استناد به اصل تردید شدید است. مشاور عمومی کوین بیس، پل گروال، مشاهدات زیرکانه ای داشت که اگر حکم دادگاه وام های دانشجویی را با ارزهای دیجیتال جایگزین کند، می توان نتیجه مشابهی را انتظار داشت.

عذرخواهان رئیس SEC گری جنسلر استدلال می کنند که قوانین اوراق بهادار در دهه 1930 به خوبی با عصر اینترنت و در نتیجه با ارزهای دیجیتال سازگار است. این بحث در صورتی مهم خواهد بود که SEC انطباق های مشابهی را با کریپتو انجام دهد که در اینترنت انجام داد.

در طول سال‌ها، SEC توانایی‌های در حال تکامل خود را ثابت کرده است، مانند اجازه توزیع دفترچه‌ها از طریق اینترنت و اجازه ارتباطات اجرایی از طریق رسانه‌های اجتماعی. با این حال، وقتی صحبت از ارزهای رمزنگاری شده به میان می‌آید، SEC قاطع است که توسعه‌دهندگان باید از قانون پیروی کنند و بدون تنظیم دقیق انجام این کار غیرممکن است.

این رویکرد اکراه‌آمیز “فقط بیا و ثبت نام کن” در حالی که آشکارا سوالات زیادی را که در درخواست قانون‌گذاری 2022 Coinbase مطرح می‌شود نادیده می‌گیرد دقیقاً همان چیزی است که قضات نیل گورسوچ، برت کاوانا و امی دارند. مربوط به این دادگاه رویکرد SEC به مقررات ارزهای دیجیتال. این دکترین به عنوان یک قطب نمای قانون اساسی عمل می کند و جهت گیری قدرت را هدایت می کند و از افراط و تفریط توسط نهادهای مختلف جلوگیری می کند.

مربوط: گری جنسلر برای وال استریت به افراد ضعیف آسیب می رساند

تدوین‌کنندگان قانون اساسی زرادخانه‌ای از ابزارها را در اختیار ما گذاشته‌اند تا بتوانیم انقلابی را برای آزادی در چارچوب طرح قانون اساسی ایالات متحده انجام دهیم. علمای حقوق و قانون اساسی، از جمله گورسوچ، از دکترین مسائل عمده برای احیای دیدگاه بنیانگذاران مبنی بر توازن ظریف قدرت میان سه شاخه استفاده می کنند.

متهمان کریپتو مانند Coinbase، Ripple و Binance در حال پیشروی در انقلاب خود هستند. آنها در خط مقدم جنبش هایی هستند که هدف آنها تمرکززدایی قدرت است و آن را از نهادهای متمرکز به دست افراد منتقل می کند. آنها در مبارزه خود به همان ابزارهایی مسلح هستند که بنیانگذاران ما برای تشکیل این ملت از آن استفاده کردند.

شباهت های قابل توجهی بین مبارزه بنیانگذاران برای آزادی سیاسی و مبارزه فعلی برای آزادی اقتصادی در قلمرو دیجیتال وجود دارد. زیربنای هر دوی این جنبش ها تلاش برای خودمختاری و آزادی است.

جی دبلیو بلت او دانشیار دانشکده حقوق آنتونین اسکالیا دانشگاه جورج میسون است. او یک حسابدار کریپتو-قانونی است و همچنین قانون اوراق بهادار را در Lawrence Law LLC انجام داده است. او عضو کمیته مشورتی هیئت استانداردهای حسابداری مالی و عضو سابق کمیته مشاوره سرمایه گذار SEC است. او همچنین رهبری آزمایشگاه آزادی کریپتو، یک اندیشکده را بر عهده دارد که برای تغییر سیاست ها برای محافظت از آزادی و حریم خصوصی توسعه دهندگان و کاربران ارزهای دیجیتال مبارزه می کند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: J.W. Verret

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا