اخبار ارز دیجیتال

جشنواره فیلم ساندنس از ابتکارات بلاک چین و فیلم های رمزنگاری شده استقبال می کند

با ادامه ادغام فناوری Web3 با صنعت سرگرمی، جشنواره‌های فیلم شاهد افزایش پروژه‌ها و ابتکارات فیلم با سرمایه‌گذاری بلاک چین و رمزارز هستند.

فناوری Web3 همچنان در صنایع مختلف جریان اصلی نفوذ می کند تا نوآوری را در سیستم های قدیمی به ارمغان بیاورد. این شامل زمینه های خلاقانه سنتی مانند صنعت موسیقی و اخیراً صنعت فیلم می شود.

امسال، جشنواره فیلم Slamdance، جشنواره دارای گواهی اسکار برای فیلمسازان مستقل، فیلم جدید Fuzzy Head را که از طریق پلتفرم تامین مالی جمعی مبتنی بر بلاک چین Untold.io تامین می‌شود، به نمایش می‌گذارد.

مدیر عامل Untold.io، علی آکسو، به کوین تلگراف گفت که فیلمسازان از فناوری بلاک چین برای دموکراتیزه کردن فرآیند جمع آوری سرمایه و تبدیل شدن به سرمایه گذاران معتبر استفاده می کنند، همانطور که در مورد Fuzzy Head انجام شد. او گفت که این می تواند فرصت های سرمایه گذاری را برای هر دو سرمایه گذار غیر سنتی باز کند.

مهم‌ترین جنبه همگرایی رمزارز/بلاک چین در صنعت فیلم، گشودن کلاس‌های دارایی جدید به روی انواع سرمایه‌گذاران از طریق افزایش تعامل طرفداران با توکن‌های امنیتی و NFT‌های سازگار است.

Untold اخیراً با Dapper Labs برای تسریع فناوری خود و امکان دسترسی گسترده تر به برنامه های خود شریک شده است. این پلتفرم همچنین از فیلم‌های برجسته دیگری مانند The Comeback Trail با حضور رابر دنیرو و مورگان فریمن نیز پشتیبانی می‌کند.

مربوط: پروژه Bluechip NFT Moonbirds Signs with Hollywood Talent Agent UTA

این اولین باری نیست که یک جشنواره فیلم، ارزهای دیجیتال و اجزای بلاک چین را در یک فیلم برتر مشاهده می کند. در سال ۲۰۱۹، پلتفرم بلاک چین Filmio در جشنواره سنتی فیلم ساندنس شرکت کرد تا پروژه‌های پلتفرم سرگرمی مبتنی بر بلاک چین را جستجو کند.

سال گذشته، Liquid Media Group اولین استریم فیلم بلاک چین خود را در ساندنس با یک سری نمایش پانل دیجیتال اعلام کرد. این شرکت همچنین تأثیر توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را بر فیلمسازان و جوامع آنها به نمایش گذاشت.

در سال ۲۰۲۲، فیلم “Prizefighter” ساخته راسل کرو از NFT برای تامین مالی جزئی تولید خود استفاده کرد و آن را به عنوان فیلمی که کارگردان آن را “فیلم مخاطب محور” نامید، ساخت.

آکسو گفت که استفاده از ابزارهای مبتنی بر بلاک چین توسط کارگردانان سنتی و جشنواره‌های بزرگ باعث می‌شود که این ابزارها برای فیلمسازان مستقل قابل مشاهده باشد که می‌توانند از آنها سود زیادی ببرند.

اینها همچنین فرصت های خوبی برای ایجاد جامعه واقعی در پشت جنبش های انقلابی مانند بلاک چین هستند.

سال گذشته، آنتونی هاپکینز، فیلمساز، مجموعه NFT را بر اساس شخصیت‌های فیلم‌هایی که قبلا منتشر کرده بود، فروخت.

کوئنتین تارانتینو همچنین یک NFT بر اساس فیلم یونیک خود یعنی Pulp Fiction ساخت. با این حال، او بعداً درگیر یک دعوای بزرگ با یک شرکت تولید فیلم به دلیل نقض حق چاپ شد.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا