اخبار ارز دیجیتال

سرمایه‌گذار اتریوم “پول احمقانه” بیش از ۲ میلیون دلار در ۶ ماه از دست داد – ۳ درس برای یادگیری


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

معامله گران چگونه می توانند از اشتباهات رایج سرمایه گذاری درس بگیرند و بر این اساس ریسک بازار را کاهش دهند؟

داده های زنجیره ای نشان می دهد که سرمایه گذاران ناشناس اتریوم بیش از ۲ میلیون دلار در معاملات اتر (ETH) از ۹ سپتامبر ۲۰۲۲ از دست داده اند.

خرید اتریوم بالا، فروش پایین

لکه ها بر اساس منبع نظارت بر روی زنجیره Lookonchain، معامله‌گران «پول احمقانه» ۱۲.۵ میلیون دلار را برای خرید ۷۱۳۵ ETH پس از جهش ۱۰ درصدی به ۱۷۹۰ دلار در سپتامبر ۲۰۲۲ به استیبل کوین‌ها وارد کردند.

تاریخچه معاملات سرمایه گذار اتریوم از سپتامبر ۲۰۲۲. منبع: Lookonchain

در نتیجه، معامله گر حدود ۱.۷۵ میلیون دلار ضرر کرد. جالب اینجاست که اگر منتظر می ماندیم و با قیمت های امروزی می فروختیم، ضرر ما ناچیز و ۱.۱۴ میلیون دلار بود.

معاملات سرمایه گذاران در ماه فوریه از سر گرفته شد زیرا قیمت ETH حدود ۱۰٪ افزایش یافت. بر اساس داده‌ها، در ۱۶ فوریه، ۷.۶۵ میلیون دلار ETH خریداری شد و ۸ ساعت بعد با کاهش قیمت ETH فروخته شد که منجر به ضرر اضافی ۳۲۴۰۰۰ دلاری شد.

تاریخچه معاملات سرمایه گذار اتریوم از فوریه ۲۰۲۳. منبع: Lookonchain

۳ درس سرمایه گذاری اتریوم برای یادگیری

معامله گران می توانند از مثال هایی مانند این استفاده کنند تا از اشتباهات دیگران درس بگیرند و ریسک سرمایه گذاری را با استراتژی های اثبات شده کاهش دهند. بیایید نگاهی به برخی از اساسی ترین ابزارهایی بیندازیم که می توانند به شما در کاهش ضرر و زیان کمک کنند.

فقط بر یک اصل اساسی تکیه نکنید

سرمایه گذاران برای اولین بار در ۱۲ سپتامبر استیبل کوین ها را با اتریوم مبادله کردند. این تنها سه روز قبل از انتقال مدت‌ها مورد انتظار از Proof of Work (PoW) به Proof of Stake (PoS) با ارتقای Merge است.

اما معلوم شد که این ادغام یک رویداد «خبر فروش» است. بنابراین تصمیم بدی بود که در مورد اتر بر اساس یک بنیاد قوی بسیار صعودی باشیم.

علاوه بر این، اتکا به همه چیز بر یک معیار، به ویژه یک رویداد خبری که به طور گسترده پیش بینی می شود، اغلب یک استراتژی بازنده است. به این ترتیب، معامله گران باید عوامل متعددی را قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرند.

خروج صندوق اتریوم پیش از ادغام شتاب بیشتری گرفت.منبع: CoinShares

به عنوان مثال، یکی از این شاخص ها جریان های نهادی بود. طبق گزارش هفتگی CoinShares، صندوق سرمایه‌گذاری اتر در هفته قبل از ادغام ۶۱.۶ میلیون دلار خروجی داشته است که نشان می‌دهد «پول هوشمند» در وضعیت نزولی قرار دارد.

پوشش ریسک با گزینه های قرار دادن

گزینه های پوشش ریسک با معاملات اتر به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا قراردادهای اختیار معامله را برخلاف موقعیت های باز فعلی خود خریداری کنند. بنابراین، سرمایه‌گذاران می‌توانند ریسک خود را با باز کردن قراردادهای اختیار فروش در برابر نقاط صعودی کاهش دهند.

یک اختیار فروش به دارنده این حق می دهد، اما نه تعهدی، برای فروش ETH با قیمت از پیش تعیین شده در تاریخ یا قبل از آن. بنابراین، اگر قیمت لحظه ای اتر کاهش یابد، سرمایه گذاران می توانند دارایی های خود را با قیمت از پیش توافق شده بفروشند، بنابراین از خود در برابر از دست دادن ارزش اتر محافظت می کنند.

همه وارد نشوحرکت را بررسی کنید

تمام تخم مرغ های خود را صرف نظر از میزان سرمایه ای که در دسترس دارید، در یک سبد قرار ندهید.

در عوض، وارد کردن موقعیت‌ها به صورت مرحله‌ای، استراتژی مطمئن‌تری است و می‌توان برخی از وجوه را کنار گذاشت.، می‌توانید با تکیه بر چندین شاخص فنی برای سرنخ‌ها، از پول خود صرفه‌جویی کنید و زمانی که روند نزولی احتمالی وجود دارد، خرید کنید.

به عنوان مثال، یک نوسان ساز مومنتوم مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می دهد که آیا اتر در یک بازه زمانی خاص بیش از حد فروخته شده یا بیش از حد خرید شده است. بنابراین استراتژی‌هایی که طولانی‌تر می‌شوند و زمانی که RSI نزدیک یا بالاتر از ۷۰ است، بالاترین سطح را تشکیل می‌دهند، احتمالاً شکست خواهند خورد.

مطالب مرتبط: راهنمای مبتدیان برای استراتژی های معاملات ارزهای دیجیتال

نمودار روزانه اتریوم در زیر دو نمونه از سرمایه‌گذاران فوق را نشان می‌دهد که ETH را در کنار RSI خریداری کرده و اوج‌های پایین‌تری را تشکیل می‌دهند.

نمودار روزانه ETH/USD.منبع: Trading View

در نهایت، اشتباهات معامله‌گران فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاران است تا بیاموزند چه چیزی مؤثر است و چه چیزی مفید نیست. نکته اصلی این است که سرمایه گذاران باید با یک برنامه مشخص بر اساس تحلیل و ریسک پذیری خودشان وارد بازار شوند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا