اخبار ارز دیجیتال

بر اساس نظرسنجی، 99.5 درصد از سرمایه گذاران کریپتو در سال 2022 مالیات پرداخت نکردند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این نظرسنجی نشان داد که فنلاند و استرالیا بالاترین درصد سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال را دارند که ایالات متحده در رتبه دهم این لیست قرار دارد.

شرکت مالیات ارز دیجیتال سوئدی Divly گزارش جدیدی منتشر کرده است که تخمین می‌زند تنها 0.53 درصد از سرمایه‌گذاران جهانی ارزهای دیجیتال در سال 2022 بر روی ارزهای دیجیتال مالیات پرداخت کرده‌اند، اما کارشناسان مالیاتی در مورد اعداد و روش‌شناسی آن تردید دارند.

گزارش Divly که در 5 آوریل منتشر شد، پس از تجزیه و تحلیل رابطه بین تعداد افرادی که ارزهای رمزنگاری شده در اظهارنامه مالیاتی خود را اعلام می کنند و حجم جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با رمزنگاری در کشورهای مختلف، به تخمینی رسید. من آن را ارائه کردم. بر اساس گزارش جهانی ارزهای دیجیتال Statista، ما همچنین از تعداد دارندگان رمزارز در هر کشور در محاسبات خود استفاده کردیم.

بر اساس این گزارش، فنلاند با 4.09 درصد، بالاترین درصد سرمایه‌گذاران رمزارز را در سال 2022 خواهد داشت که با 3.65 درصد مالیات بر روی ارزهای دیجیتال پرداخت می‌کنند.

ایالات متحده با 1.62 درصد در رتبه دهم این فهرست قرار گرفت. در همین حال، هند، اندونزی و فیلیپین به ترتیب با تنها 0.07٪، 0.04٪ و 0.03٪ کمترین درصد سرمایه گذاران رمزنگاری را دارند که مالیات پرداخت می کنند.

منبع: divly.com

روش مورد استفاده برای رسیدن به تخمین مشکوک است. خود گزارش اشاره می‌کند که همه مالیات‌دهندگان اطلاعات مربوط به مالیات رمزنگاری‌شده را به‌صورت آنلاین جستجو نمی‌کنند، بنابراین داده‌های حجم جستجو ممکن است به‌طور دقیق تعداد واقعی مالیات‌دهندگان رمزنگاری را منعکس نکند.، که نتایج را محدود می‌کند.

فرض دیگری در روش شناسی ما این بود که تعداد جستجوهای مربوط به گزارش مالیات ارزهای دیجیتال بر اساس کشور متفاوت نیست. همچنین هشدار می‌دهد که کشورهایی که اینترنت در دسترس‌تر و داده‌های حجم جستجوی دقیق‌تری دارند، ممکن است مغرضانه باشند.

دنی تالوار، رئیس مالیات جهانی نرم‌افزار مالیاتی رمزارز Koinly، مخالفت کرد که اکثر سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، همانطور که در این گزارش آمده است، مالیات نمی‌پردازند. او به کوین تلگراف گفت:

99.5 درصد ممکن است کشورهایی را که دارای دستورالعمل مالیاتی رمزنگاری خاص و الزامات انطباق دقیق هستند، مانند ایالات متحده، کانادا، استرالیا و هند منعکس نکند.

CPA Greg Valles، عضو هیئت مدیره Blockchain استرالیا نیز گفت: “ما نمی توانیم با اطمینان مطلق بگوییم که این روش 100٪ دقیق است.”

هر دو کارشناس مالیاتی خاطرنشان کردند که جمع‌آوری داده‌ها و تلاش‌های نظارتی دولت، اجتناب از مالیات‌های رمزنگاری را به طور فزاینده‌ای دشوار می‌کند.

بارز گفت که با پیچیده‌تر شدن و تخصصی‌تر شدن فناوری دولتی، شناسایی افرادی که مطابقت ندارند آسان‌تر می‌شود و کسانی که در حال حاضر سودهای ارزهای دیجیتال را گزارش نمی‌کنند، در آینده احتمال بیشتری برای انجام این کار خواهند داشت. با

مربوط: سیاست بایدن در مورد مالیات بر کریپتو، اهداف زیست محیطی او را تضعیف می کند

تالوار تاکید کرد که در حالی که خطر عدم انطباق با ارزهای دیجیتال نسبتاً بالاتر از سایر طبقات دارایی است، مقامات مالیاتی در بسیاری از کشورها فرآیندهایی را برای به دست آوردن داده‌ها از صرافی‌های ارزهای دیجیتال انجام می‌دهند.

او گفت که کوینلی شاهد «افزایش قابل توجهی» در آگاهی مالیاتی کریپتو در میان سرمایه‌گذاران در این حوزه‌ها بوده است، به طوری که تنها «15 درصد از سرمایه‌گذاران کریپتو مورد بررسی» مالیات‌های کریپتو را گزارش کرده‌اند. او افزود که از این تعهد بی‌اطلاع است.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات مالیاتی رمزنگاری

نویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا