اخبار ارز دیجیتال

علاقه دانش‌آموزان به مهارت‌های ChatGPT در Udemy از سال 2022 4419٪ افزایش یافته است: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آخرین گزارش مصرف موضوع Udemy نشان دهنده علاقه فزاینده به ChatGPT و مهارت های مربوط به محاسبات ابری و بلاک چین است.

شاخص جهانی یادگیری در محل کار Udemy برای سه ماهه اول 2023 نشان داد که ChatGPT، خدمات مالی، و دوره‌هایی با هدف توسعه مهارت‌های آموزشی کسب‌وکار دانش‌آموزان، شاهد افزایش قابل توجه علاقه‌مندی 49 میلیون کاربر گزارش‌شده سایت بوده‌اند. این نشان می‌دهد که ما افزایشی را تجربه کرده‌ایم.

این تعجبی ندارد زیرا ما در حال حاضر در حال تجربه چیزی هستیم که Wired اخیراً به عنوان “تابستان چت بات داغ هوش مصنوعی خیس” پس از راه اندازی ChatGPT توسط OpenAI توصیف کرده است.

طبق گفته Udemy، مصرف موضوع (تعداد کاربرانی که در دوره‌هایی با مهارت‌های خاص ChatGPT شرکت می‌کنند) ۴۴۱۹ درصد افزایش یافته است.

تصویری از گزارش Udemy PDF.منبع: Udemy

دیگر مهارت‌های برتر فناوری که باعث افزایش علاقه دانش‌آموزان می‌شود عبارتند از Nutanix، Azure Machine Learning، و Amazon Elastic MapReduce. اینها همه دوره های مربوط به ابر با برنامه های کاربردی در زمینه یادگیری ماشین هستند. نسل هنری با هوش مصنوعی (AI) نیز مانند تصویر، موجی از علاقه را نشان داد.

این گزارش همچنین سه مهارت برتر را که در 15 کشور در حال افزایش است، خلاصه می کند. علیرغم افزایش مصرف موضوع، ChatGPT تنها توانسته به سه رتبه برتر در بازار ایالات متحده راه پیدا کند و همچنان جایگاه اول را حفظ کرده است. هوش مصنوعی در رتبه اول آرژانتین و رتبه دوم در کانادا قرار دارد.

همچنین بخش های تولیدی، دولتی و خدمات مالی در صدر فهرست صنایع در حال رشد قرار دارند که رشد قابل توجهی در مهارت های مرتبط دارند.

فراتر از صنعت فناوری، این گزارش ارقامی را برای مهارت‌ها در دسته «مهارت‌های قدرت حرفه‌ای» ارائه می‌کند. تدریس در لیست پیشرو است. توجه به موضوع در سه ماهه اول 2023 تا 764 درصد افزایش یافته است و بعد از ChatGPT در مصرف مهارت های مرتبط دوم است.

این گزارش حاوی نتیجه گیری مستقیم نیست، اما شامل نقل قول هایی از مربی دیگو داویرا است.

“درکی جامع از ChatGPT و سایر فناوری های نوظهور هوش مصنوعی برای چرخش سریع در عصر تحول سریع دیجیتال امروزی ضروری است.”

فناوری Chatbot در حال حاضر با ظهور ربات‌های تجاری پیچیده که می‌توانند با پلاگین‌های شخص ثالث ساخته شده بر روی ChatGPT و پلتفرم‌های مشابه کار کنند، در دنیای ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است.

مربوط: 5 دوره رایگان هوش مصنوعی و گواهینامه

اما گزارش Udemy همچنین نشان می دهد که علاقه به فناوری زیربنای توسعه بلاک چین نیز در حال افزایش است. گواهینامه های پایتون 272 درصد و مصرف مهارت FastAPI 102 درصد افزایش یافته است. هر دو به طور گسترده در توسعه فناوری بلاک چین استفاده می شوند.

نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا