اخبار ارز دیجیتال

SEC’s Peirce و Ueda: NFT Stoner Cats به جای اوراق بهادار، “تامین مالی طرفداران” است.

دوره های اندرو تیت

هیستر پیرس و مارک اوئدا، کمیسیونرهای SEC گفتند که فروش NFT یک “پدیده رایج” در دنیای سازندگان است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پروژه Stoner Cats را برای توکن غیرقابل تعویض (NFT) شارژ می کند، که بازخورد کمیسیونرهای Hester Peirce و Mark Ueda و فعالیت های این پروژه را به دنبال داشت. او ادعا کرد که تحت سرمایه گذاری جمعی از طرف طرفداران قرار می گیرد، که به عقیده او برای هنرمندان رایج است.

در 13 سپتامبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار شرکت Stoner Cats 2 LLC، شرکت سازنده سریال انیمیشنی به نام «گربه‌های سنگی» را متهم کرد که گفته می‌شود از NFT برای ارائه اوراق بهادار دارایی رمزنگاری‌شده ثبت نشده استفاده می‌کند. Stoner Cats 2 LLC با دستور توقف و توقف و سایر اقدامات تحمیل شده توسط کمیسیون موافقت کرد.

SEC استدلال می کند که NFT ها توسط شرکت با پتانسیل فروش ثانویه فروخته می شوند، به این معنی که ارزش آنها افزایش می یابد. علاوه بر این، SEC خاطرنشان کرد که این شرکت در هر فروش ثانویه 2.5٪ حق امتیاز دریافت می کند. SEC تاکید کرد که این شرکت بیش از 10000 NFT را به قیمت 800 دلار به فروش رساند و درآمد حاصل از آن برای تامین مالی این سری استفاده شد. علاوه بر این، طبق گزارش SEC، حداقل 10000 فروش ثانویه به ارزش بیش از 20 میلیون دلار وجود داشت.

همه افراد در SEC با این اقدام اجرایی موافق نیستند. کمیسیونرهای SEC، هستر پیرس و مارک اوئدا بیانیه ای مخالفت کردند و استدلال کردند که این فعالیت می تواند سرمایه گذاری جمعی طرفداران در نظر گرفته شود. پیرس و اوئدا استدلال کردند که این «یک پدیده رایج در دنیای هنرمندان، خالقان و سرگرمی‌کنندگان» است.

آنها همچنین به نیاز به قوانین واضح برای جایگزینی رویکرد SEC برای شکایت از پروژه های NFT اشاره کردند. کمیسیونرها نوشتند:

ما به جای انجام اقدامات اجرایی خودسرانه علیه پروژه‌های NFT، هنرمندان و دیگر سازندگانی را تشویق می‌کنیم که می‌خواهند NFT‌ها را به‌عنوان راهی برای حمایت از تلاش‌های خلاقانه و ایجاد انجمن‌های طرفداران تجربه کنند. ما باید دستورالعمل‌های روشنی ارائه دهیم.»

کمیسیونرها همچنین Stoner Cats NFT را با کلکسیون های فروخته شده توسط Star Wars در دهه 1970 مقایسه کردند. پیرس و اوئدا گفتند که شرکت اسباب‌بازی Kenner گواهینامه‌های اولیه پرنده را فروخت که می‌توان آن را برای اکشن فیگورهای آینده یا عضویت در باشگاه هواداران جنگ ستارگان بازخرید کرد. این دو استدلال کردند که SEC باید برای نجات این خریداران در دهه 70، بر اساس اقدامات خود علیه گربه‌های استونر، «چتر نجات» می‌کرد.

مربوط: وکیل ارزهای دیجیتال در SEC: “پیشنهاد همه NFTها به عنوان اوراق بهادار مشکل ساز است”

به غیر از کمیسر SEC، اعضای جامعه کریپتو نیز از اقدامات SEC ناراضی بودند. چای کریپتو یوتیوبر ادعا کرد در پستی که Stoner Cats برای تولید این برنامه سرمایه جمع آوری و توزیع کرد. اینفلوئنسر اجتماعی گفت که NFT را برای سرگرمی و حمایت از نمایش خریداری کرده است، بدون اینکه انتظار سودی داشته باشد.

آناتولی یاکوونکو، بنیانگذار سولانا نیز نظر خود را در مورد این موضوع در X (توئیتر سابق) بیان کرد. یاکوونکو گفت که هنرمندان نباید از ادعای ارزش کارشان منع شوند. یاکوونکو معتقد است که انجام این کار “دنیا را کسل کننده تر می کند.”

مجله: فروپاشی NFT ها و خود هیولاها در نمایشگاه جدید موراکامی به چشم می خورد


نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا