اخبار ارز دیجیتال

قیمت سهام در سراسر آسیا و اروپا بر اساس شاخص های رشد اقتصادی افزایش می یابد

قیمت سهام در منطقه آسیا و اقیانوسیه برای دومین روز متوالی افزایش یافت و بازارهای سهام اروپا به بالاترین سطح سه هفته اخیر خود رسیدند.

بازارهای سهام آسیا-اقیانوسیه و اروپا روز پنجشنبه افزایش یافتند. این افزایش را می توان به عوامل متعددی از جمله بهبود اقتصادی بریتانیا، بسته محرک اخیر چین و انتظارات پیرامون شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده نسبت داد.

شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ منجر به رشد بازارهای آسیایی شد. این تجمع در ۱۲ اکتبر به دنبال گزارش هایی مبنی بر افزایش سرمایه گذاری های یک صندوق ثروت دولتی چین در برخی از بزرگترین بانک های این کشور صورت گرفت.

در اروپا، داده های بریتانیا رشد بازار سهام را تسریع کرد. اگرچه این گزارش رشد اقتصادی را در ماه اوت نشان می دهد، اما برخی از بخش ها هنوز عقب هستند.

چین پیشتاز رای صعودی سهام در بازارهای آسیایی است

صندوق ثروت ملی چین روز پنجشنبه از افزایش دارایی های خود در چهار بانک بزرگ این کشور خبر داد. بر اساس این خبر، سهام هر سه موسسه مالی بزرگ چین در ساعات معاملاتی در شانگهای افزایش یافت. سهام بانک چین ۳.۲ درصد، بانک ساختمانی چین ۲.۷ درصد، بانک صنعتی و تجاری چین ۲.۵ درصد و بانک کشاورزی چین ۰.۶ درصد افزایش یافت.

با توجه به تصمیم محرک اقتصادی چین، شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ در روز ۱.۹ درصد افزایش یافت و به ۱۸۲۵۷ واحد رسید و ششمین روز متوالی رشد شاخص شاخص و طولانی‌ترین دوره برد آن از نوامبر ۲۰۲۱ را رقم زد.

این نمودار روزانه شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ است. منبع: investing.com

شاخص بورس نیکی ۲۲۵ ژاپن در روز پنجشنبه با ۱.۸ درصد افزایش به ۳۲۴۹۴.۶۶ واحد رسید و دومین روز متوالی رشد خود را رقم زد.

نمودار قیمت روزانه شاخص نیکی ۲۲۵ ژاپن. منبع: Investing.com

سهام اروپا به بالاترین حد سه هفته اخیر، تحت رهبری لندن، رسید

اقتصاد بریتانیا در ماه اوت نسبت به ماه قبل از آن ۰.۲ درصد در تولید ناخالص داخلی (GDP) افزایش یافت که کمتر از انتظارات کمتر از ۰.۱ درصد بود. این رشد تولید ناخالص داخلی به معکوس کردن کاهش اقتصادی که با انقباض ۰.۵ درصدی در ماه جولای آغاز شد، کمک کرد.

بازارهای سهام اروپا به دلیل رشد اقتصادی قوی بریتانیا به بالاترین سطح سه هفته اخیر خود رسیدند. در روز پنجشنبه، شاخص بورس لندن FTSE 100 0.8 درصد افزایش یافت، CAC 40 پاریس ۰.۶ درصد و شاخص پاناروپایی Stoxx 600 0.8 درصد افزایش یافت.

Vintage Markets به تحقیق و گزارش کامل اخبار مالی سنتی، ردیابی مسیر بازارها و اقتصادهای جهانی از عصر حجر تا عصر حجر اختصاص دارد.

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا