اخبار ارز دیجیتال

با بازگشت نگرانی های نرخ بهره، بازارهای سهام آسیا و اروپا قرمز می شوند

بحران اقتصادی چین بازارهای آسیایی را به سمت پایین کشیده است و نگرانی های مربوط به نرخ بهره باعث کاهش در بازارهای اروپایی شده است.

بازارهای سهام آسیا و اروپا روز جمعه با کاهش شدید مواجه شدند و چین پیشتاز این کاهش بود زیرا شاخص قیمت مصرف کننده در ماه سپتامبر رشدی نداشت. کارشناسان بازار می گویند شاخص های ضعیف اقتصادی چین می تواند باعث نگرانی اقتصاد جهانی شود.

سهام اروپا نیز در روز جمعه به دلیل نگرانی های ناشی از داده های تورم ایالات متحده که حکایت از افزایش احتمالی نرخ بهره داشت، سقوط کرد. افزایش آمار تورم می تواند فدرال رزرو را وادار کند که نرخ بهره اصلی خود را برای مدت طولانی بالا نگه دارد تا تورم را مهار کند، اما همانطور که عملکرد امروز بازار سهام نشان می دهد، این حرکت بعید است. سرمایه گذاران را عصبی می کند.

چین در بحبوحه رکود اقتصادی بازارهای سهام آسیا را پایین می‌آورد

پس از اینکه چین شاخص قیمت مصرف کننده ضعیف تر از حد انتظار را منتشر کرد که به کاهش چشم انداز اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ جهان اشاره کرد، سهام در چین، ژاپن و هنگ کنگ هفته را به پایان رساندند. بازار در همان روز . چین همچنین از کاهش ۲.۵ درصدی شاخص قیمت تولیدکننده خود خبر داد. شاخص CSI300 چین با ۱.۰۵ درصد کاهش به ۳۶۶۳.۴۱ بسته شد.

شاخص Hang Seng هنگ کنگ در روز جمعه ۲.۳ درصد سقوط کرد و به روند صعودی شش روزه پایان داد.

نمودار قیمت روزانه شاخص هنگ سان هنگ کنگ. منبع: سرمایه گذاری

شاخص Nikkei 225 ژاپن ۰.۶% سقوط کرد و به ۳۲۳۱۵.۹۹ بسته شد، در حالی که Kospi کره جنوبی ۰.۹۵% سقوط کرد و در ۲۴۵۶.۱۵ بسته شد.

نمودار روزانه Nikkei 225 ژاپن.منبع: سرمایه گذاری

سهام اروپا به دلیل افزایش سخت نرخ بهره آمریکا سقوط کرد

بازارهای اروپایی در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی، هفته را با نرخ پایین به پایان رساندند.

شاخص بورس لندن FTSE 100 علیرغم افزایش قیمت نفت، با توجه به وزن سنگین شرکت های انرژی مانند BP و شل در شاخص معیار لندن، ۰.۳ درصد کاهش یافت.

شاخص پاناروپایی Stoxx 600 نیز ۰.۶ درصد کاهش یافت و هفته را پس از سه روز متوالی افزایش صعودی با کاهش قیمت به پایان رساند.

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا