اخبار ارز دیجیتال

Stellar با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد برای تامین پول نقد از طریق USDC به پناهندگان اوکراینی همکاری می کند

یک پروژه جدید به دنبال کمک به پناهندگان اوکراینی بدون بانک است و دیگری به دنبال ساده سازی پروژه های صلیب سرخ بین المللی است.

سازمان های بشردوستانه به طور فزاینده ای از فناوری بلاک چین برای حل مشکلات کمبود بانک و تأیید هویت ناکافی در کشورهای در حال توسعه و جنگ زده استفاده می کنند.

دو پروژه جدید در ماه دسامبر اعلام شد. یکی از آنها از طریق شبکه Stellar به پناهندگان اوکراینی کمک نقدی می کند و دیگری از طریق شبکه Partisia پول نقد و کوپن ارائه می دهد.

با این حال، پروژه های بلاک چین گذشته نتایج متفاوتی داشته اند. در حالی که برخی از پروژه‌ها در کمک به دریافت‌کنندگان برای دور زدن بوروکراسی و دریافت کمک مورد نیاز مؤثر بوده‌اند، برخی دیگر استفاده از بلاک چین را غیرضروری می‌دانند.

در ۱۵ دسامبر، بنیاد توسعه استلار همکاری با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) را برای ارائه سکه USD (USDC) در شبکه استلار به عنوان نوعی کمک نقدی به پناهندگان اوکراینی اعلام کرد.

توکن های USDC را می توان در هر جایی در مانی گرام مبادله کرد. سازندگان این برنامه بر این باورند که این امر دریافت کمک را برای پناهندگان آسان تر می کند، حتی اگر آنها به حساب های بانکی دسترسی نداشته باشند یا نتوانند به آنها دسترسی داشته باشند.

Tori Samples، دستیار مدیر محصول در Stellar Aid، به Cointelegraph گفت که همکاری با Moneygram در Cashout و دلار دیجیتال USDC Circle “کل راه حل را برای افراد در بحران معنادار و معنادار می کند. استفاده از آن آسان تر خواهد بود.”

این محصول به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای سازمان‌های امدادی که در محیط‌های دشوار کمک می‌کنند طراحی شده است. یکی از موشکافانه‌ترین محصولات در سراسر جهان است، و این واقعیت که برخی از بزرگترین سازمان‌های امدادی امروزه از کمک‌های Stellar در اوکراین استفاده می‌کنند نشان می‌دهد. این ارزش واقعی و بالقوه برای گسترش است. این نشان می دهد که شما چه دارید.”

در اوایل این ماه، در دوم دسامبر، بنیاد بلاک چین Partisia یک “هکاتون” با همکاری کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) برگزار کرد. هدف از این رویداد یافتن راه هایی برای استفاده از شبکه Partisia برای کارآمدتر کردن پرداخت کمک های بشردوستانه صلیب سرخ بود.

تاریخچه بلاک چین بشردوستانه

در حالی که این تلاش ها برای مهار بلاک چین ارزشمند است، این بخش تاریخ پرفراز و نشیبی داشته است.

در مقاله آگوست ۲۰۲۲ بلاک چین انسانی: موجودی و توصیه هامحققان در شبکه بشردوستانه دیجیتال تلاش‌های گذشته را برای استفاده از بلاک چین به نفع دریافت‌کنندگان کمک بررسی کردند. آنها دریافتند که بلاک چین به برخی از سازمان‌ها کمک کرده است تا کمک‌های مؤثرتری ارائه کنند، اما در موارد دیگر، بلاک چین ارزش افزوده‌ای نداشت، بنابراین آنها این فناوری را کنار گذاشتند. من مجبور شدم.

او به عنوان نمونه ای از یک پروژه موفق، از Building Blocks، یک ابتکار بلاک چین که توسط برنامه جهانی غذا (WFG) راه اندازی شد، نام برد. این هدف برای حل مشکل کمک های تکراری یا خدمات کمکی متعدد ارائه کمک های مشابه به افراد مشابه بود.

مطالب مرتبط: آنچه که جنگ روسیه و اوکراین در مورد کریپتو فاش کرد

این پروژه شامل یک شبکه بلاک چین مجاز بود که به سازمان های کمکی مختلف اجازه می داد با یکدیگر همکاری کرده و داده ها را به اشتراک بگذارند. این امر سیلوهای بین گروه‌های کمک‌های بشردوستانه را حذف کرده است و به کمک‌ها اجازه می‌دهد به طور مؤثرتری به جایی که می‌تواند مؤثرتر باشد هدایت شود. Building Blocks امروزه هنوز فعال است.

در همین حال، Direct Cash Aid، برنامه ای که توسط کنسرسیومی متشکل از ۱۲۱ سازمان بشردوستانه مختلف ایجاد شده بود، پس از اینکه بلاکچین برای اهدافش مفید نبود، مجبور شد بلاک چین را کنار بگذارد. کمک نقدی مستقیم قصد داشت از هویت خودمختار مبتنی بر بلاک چین (SSI) برای کمک به گیرندگان استفاده کند. اتیوپی، مالاوی، کنیا و هلند که قادر به اثبات هویت خود نبودند.

پس از آزمایش SSI، مدیران برنامه متوجه شدند که اکثر گیرندگان گوشی هوشمند ندارند و دسترسی کافی به اینترنت ندارند. علاوه بر این، بسیاری از سازمان های امدادی تمایلی به همکاری نداشتند یا به بررسی های هویتی انجام شده توسط سایر سازمان ها اعتماد نداشتند. در نتیجه، SSI های ایجاد شده توسط این برنامه “در حال حاضر ثابت شد که بی ارزش هستند.” این برنامه در نهایت جنبه بلاک چین را به نفع یک سیستم تأیید هویت متمرکز تر حذف کرد.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا