🚨 اخبار ارز دیجیتال

Stellar به اتحاد Bytecode می پیوندد تا به توسعه EVM Alternative Wasm کمک کند

استلار به گروه صنعتی در حال توسعه Wasm، یک موتور محاسباتی جایگزین برای اجرای قراردادهای هوشمند پیوسته است.

در ۲۱ آگوست اعلام شد، بنیاد توسعه استلار به اتحاد Bytecode پیوست، یک گروه صنعتی که توسعه WebAssembly (Wasm) را ترویج می کند. Wasm رقیبی برای ماشین مجازی اتریوم (EVM) مورد استفاده در اکوسیستم اتریوم است. همچنین در برنامه های کاربردی مبتنی بر مرورگر غیر بلاک چین استفاده می شود.

EVM یک ماشین مجازی یا موتور محاسباتی است که برای اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می شود. این توسط اکثر شبکه های بلاک چین مانند اتریوم، BNB Chain (BNB) و Avalanche (AVAX) استفاده می شود. با این حال، برخی از شبکه ها به جای آن از Wasm استفاده می کنند، مانند Polkadot (DOT)، MultiversX (الروند سابق) (EGLD)، و رایانه اینترنتی (ICP).

Stellar به عنوان یک شبکه پرداخت در سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرد. با این حال، در سال ۲۰۲۲ قراردادهای هوشمند را برای ارائه عملکردهای بیشتر به شبکه اجرا کردیم. در آوریل ۲۰۲۲، توسعه دهندگان Stellar Wasm را به عنوان موتور محاسباتی خود انتخاب کردند. آنها استدلال کردند که با وجود محبوبیت EVM، “مدل ذخیره سازی و اجرای آن گران است و موازی کردن آن دشوار است”، که “مقیاس پذیری را با مشکل مواجه می کند” و هزینه تراکنش ها را افزایش می دهد.

مربوط: استلار برای خرید سهام اقلیت در مانی گرام پول به خزانه داری می ریزد

استلا همچنین استدلال کرد که Wasm در ابتدا برای برنامه های کاربردی مرورگر توسعه داده شد، و آن را برای محیط های “بسیار خصمانه” مانند بلاک چین ایده آل می کند. این دلیل دیگری است که تیم Wasm را به EVM انتخاب کرد.

با این حال، بسیاری از کارهای توسعه Wasm توسط Bytecode Alliance، یک سازمان غیرانتفاعی متشکل از شرکت های اینترنتی مانند آمازون، کاسکو، اینتل و مایکروسافت تولید می شود. هنگامی که استلار Wasm را به عنوان موتور محاسباتی خود انتخاب کرد، توسعه دهنده کامپیوتر اینترنتی Dfinity تنها عضو اتحادی بود که شبکه های بلاک چین را نمایندگی می کرد.

استلار در اعلامیه ای در ۲۱ آگوست استدلال کرد که پیوستن به اتحاد Bytecode “بیهوده” است زیرا به تیم اجازه می دهد “استانداردها و ابزارها” را در جامعه توسعه Wasm تحت تأثیر قرار دهد. آنها تاکید کردند که هدف آنها فقط نمایندگی استلار نیست، بلکه “حمایت از بلاک چین و توسعه دهندگان آن به عنوان یک کل” است. به گفته Stellar، پیوستن به این سازمان به اتحاد کمک می کند تا از نیازهای توسعه دهندگان وب ۳ و بلاک چین پشتیبانی کند.

«این تأثیر تضمین می‌کند که اتحاد نیازهای منحصربه‌فرد مربوط به بلاک‌چین و موارد استفاده غیر وب را در نظر می‌گیرد و اکوسیستم Wasm را به سمت پرداختن و پشتیبانی از طیف وسیع‌تری از برنامه‌ها، از جمله: […] پلت فرم قرارداد هوشمند “

جامعه Wasm به حملات خود به دنیای Web3 تحت سلطه EVM ادامه می دهد. در ۳ آوریل، شبکه Astar اعلام کرد که اکنون امکان استقرار هر دو قرارداد EVM و Wasm در یک شبکه وجود دارد و به توسعه دهندگان اجازه می دهد از هر یک از ماشین های مجازی استفاده کنند. آستور این رویداد را “روز راه اندازی Wasm” نامگذاری کرد. در ۲۲ آگوست، بایننس بودجه ۲.۲ میلیون دلاری را برای پلتفرم برنامه کاربردی مبتنی بر دانش صفر با نام “zkWASMHub” با قدرت Wasm اعلام کرد.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا