اخبار ارز دیجیتال

شرکت دولتی هوش مصنوعی چین سرویس ربات را راه اندازی کرده تا از ChatGPT پیشی بگیرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شرکت فناوری چینی Iflytek اخیراً با راه‌اندازی سیستم هوش مصنوعی خود به نام Spark Model که گفته می‌شود تا پایان سال از ChatGPT پیشی خواهد گرفت، خبرساز شد.

شرکت هوش مصنوعی (AI) چینی Iflytek اخیراً از راه‌اندازی «Spark Model» خبر داد، یک سیستم هوش مصنوعی که برای رقابت مستقیم با ChatGPT OpenAI طراحی شده است.

این اعلامیه در رویداد فناوری HeiFei به نام Spark Desk با نمایش کامل قابلیت‌های سیستم جدید اعلام شد.

بر اساس ترجمه ای که توسط بینگ ترنسلیت ارائه شده است، لیو چینگ فنگ، بنیانگذار و رئیس Iflytek به شرکت کنندگان در این مراسم گفت که مدل های Spark (همچنین به عنوان “مدل های بزرگ شناختی” شناخته می شوند) “به طور کلی طلوع هوش مصنوعی” را آغاز خواهند کرد.

هیچ اتفاق نظر علمی در مورد اینکه آیا هوش عمومی مصنوعی (همچنین به عنوان هوش عمومی مصنوعی یا AGI شناخته می‌شود) با استفاده از تکنیک‌های یادگیری ماشین فعلی امکان‌پذیر است یا خیر، وجود ندارد، اما غول‌های میلیاردر فناوری درباره ChatGPT صحبت می‌کنند و جدول زمانی مقایسه‌ها و به‌روزرسانی‌ها را ارائه می‌کنند.

ما امسال به ارتقای مدل بزرگ خود ادامه خواهیم داد و در 10 اکتبر از ChatGPT در زبان چینی پیشی خواهیم گرفت. [language] در زبان انگلیسی به همین سطح برسند.

در زمان انتشار این مقاله، جزئیات کمی در مورد فناوری زیربنایی که مدل اسپارک را تقویت می‌کند وجود دارد، اما رئیس شرکت، لیو چینگ فنگ، گفت که قابلیت‌های هوش مصنوعی «بسیار بهتر از سیستم‌های موجود قابل اندازه‌گیری در چین است». است.”

مقایسه مستقیم ChatGPT و مدل‌های مشابه بدون محک زدن کنار هم می‌تواند دشوار باشد. OpenAI نه تنها جزئیات آموزشی و سایر اطلاعات اختصاصی را محرمانه نگه می دارد، ChatGPT نیز در چین ممنوع است. این واقعیت توانایی OpenAI را برای آموزش مدل ها به زبان و فرهنگ چینی محدود می کند.

ممنوعیت فعلی ChatGPT در چین بالقوه خفه کننده توصیف شده است. به خصوص در مقایسه با هنگ کنگ، شهری که به عنوان منطقه اداری ویژه جمهوری خلق چین تعیین شده است، استفاده از فناوری هایی مانند ChatGPT و ارزهای دیجیتال در میان توده ها ممنوع نیست.

مربوط: مدیر اجرایی می گوید، موضع چین در مورد ارزهای دیجیتال با حرکت در هنگ کنگ تغییر نخواهد کرد

در سرتاسر هنگ کنگ و غرب، ChatGPT به دلیل توانایی آن در تولید کدها و فناوری زیربنایی برای توسعه ربات های تجاری پیشرفته و تجزیه و تحلیل پورتفولیو، به طور فزاینده ای در بین کاربران و مشاغل ارزهای دیجیتال محبوب می شود.

اگر ارتقای پیشنهادی به مدل Spark بتواند به Iflytek برتری نسبت به OpenAI و ChatGPT بدهد، نه تنها از نظر فنی یک لحظه به یاد ماندنی را نشان می‌دهد (ChatGPT قدرتمندترین نسل امروزی است که به طور گسترده در بین سیستم‌های هوش مصنوعی مورد توجه قرار می‌گیرد، بلکه این کار را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی انجام داد. زمان.

به گفته Liu Qingfeng، بخش تحقیقات این شرکت کار روی مدل Spark را در 22 دسامبر 2022، درست شش ماه پیش آغاز کرد. برای مقایسه، OpenAI شروع به توسعه نسل قبلی محصول GPT خود در سال 2015 کرد. ChatGPT تا 30 نوامبر 2022 راه اندازی نشد. .



نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا