اخبار ارز دیجیتال

سقف ایالتی یا مقررات فدرال: گام های بعدی برای کمک های مالی ارزهای دیجیتال


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این صنعت در حال حاضر در اوج خود نیست، اما موضوع کمک‌های مالی کمپین در ارزهای دیجیتال مکانی نسبتاً امن برای نوآوری است.

در 25 ژانویه، کمیسیون انتخابات لایحه ای را به مجلس نمایندگان کانزاس ارائه کرد که هدف آن محدود کردن مشارکت های سیاسی در ارزهای دیجیتال تا 100 دلار است. صرف نظر از موفقیت این طرح قانونی، کانزاس اولین حوزه قضایی نخواهد بود که کمک های مالی ناشناس را هدف قرار می دهد. از کشورهای اقتدارگرا مانند روسیه و چین گرفته تا دموکراسی های انتخاباتی مانند ایرلند و کانادا، می توانید تلاش های اخیر را برای ممنوعیت اهدای ارزهای دیجیتال به سیاستمداران در سراسر جهان مشاهده کنید.

مخالفان ارزهای رمزنگاری شده ممکن است نقاط قوتی داشته باشند – تصور یک دموکراسی سالم با مقادیر زیادی پول غیرقابل ردیابی که بین نامزدها جریان دارد دشوار است. صنعت در حال حاضر در اوج خود نیست، اما موضوع کمک‌های مالی کمپین در ارزهای دیجیتال مکانی نسبتاً امن برای نوآوری است.

قوانین 2014 و سقف 6600 دلار

موضوع اهدای ارزهای دیجیتال برای اولین بار در سال 2014 توسط کمیسیون انتخابات فدرال ایالات متحده (FEC)، یک نهاد مستقل که مسئول اجرای قانون انتخابات است، مورد توجه قرار گرفت. در آن زمان، دارایی‌های دیجیتال آنقدرها مشکل نبود و قیمت یک بیت کوین (BTC) حدود 300 دلار بود. شاید به همین دلیل بود که FEC مسائل جدید را با دلسردی اتخاذ کرد. این گزینه برای کمک به بیت کوین (و فقط بیت کوین) را تایید کرد، اما آن را در رده “کمک های مالی غیرنقدی”، همراه با فعالیت های کمپین غیر پولی مانند مشاوره رایگان و اجرای کنسرت قرار داد.

علیرغم گنجاندن صریح آنها، اهداهای بیت کوین ناشناس در نظر گرفته می شوند و به همان استانداردهای کمک های نقدی مستقیم محدود می شوند. در انتخابات مقدماتی 3300 دلار و در انتخابات عمومی به همین میزان خواهد بود. همچنین، وضعیت «اهدا در نوع» مانع از آن شد که کمپین‌ها مستقیماً بیت‌کوین‌های دریافتی خود را خرج کنند. آنها باید بیت کوین های خود را “تحلیل” کنند و سپس پول را به حساب های خود واریز کنند.

اما نظام سیاسی آمریکا اخطارهایی دارد. مشارکت شخصی شما ممکن است محدود باشد، اما همیشه می‌توانید با کمک سالانه تا سقف 41300 دلار به کمیته اقدام سیاسی (PAC) کمک کنید. همچنین یک Super PAC نامحدود وجود دارد. از نظر فنی، Super PACS نمی‌تواند مشارکت مستقیم داشته باشد، اما می‌تواند بودجه نامحدودی را صرف حمایت از بازاریابی نامزد مستقل از کمپین کند.

اخیراً: راه حل لایه 2 اتریوم ممکن است تمرکز خود را روی مشوق های توکن در آینده از دست بدهد

حداقل یک نمونه موفق به نام BitPAC وجود دارد که به ارتقای فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین اختصاص دارد. ما کمک های مالی را در بیت کوین، اتریوم (ETH) و لایت کوین (LTC) می پذیریم و از این کمک ها برای حمایت از نامزدهای ریاست جمهوری ایالات متحده، نامزدهای کنگره، PAC های فوق العاده و سازمان های مردمی استفاده می کنیم.

اگرچه FEC از سال 2014 هیچ بیانیه قابل توجهی در مورد کمک های ارزهای دیجیتال منتشر نکرده است، کل سرمایه بیت کوین از آن زمان تاکنون افزایش یافته است، البته به انتشار و پذیرش صدها ارز دیجیتال دیگر اشاره نکنیم.

نمونه ای از برنامه زمان بندی اهدای ارز دیجیتال. منبع: FEC

همچنین یک استثنای بزرگ برای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) وجود دارد. در سال 2022، FEC حکم داد که ارسال NFT برای اهداکنندگان کمپین سیاسی بدون نقض قوانین مشارکت شرکتی “قابل قبول” است. در اوایل سال 2019، FEC توکن ERC-20 صادر شده توسط عمر ریس را برای استفاده در برنامه تشویقی مبارزات انتخاباتی کنگره تصویب کرد. آژانس تصمیم گرفته است که این توکن را به یک سوغات بدون ارزش پولی تبدیل کند.

کانزاس یا کالیفرنیا؟

در طول دهه گذشته، ایالت ها تا حد زیادی با توصیه های مبهم FEC برای اهدای ارزهای دیجیتال موافقت کرده اند. کارولینای جنوبی، کارولینای شمالی و کانزاس تنها ایالت هایی بودند که قانونگذاران آن ها به شدت کمک های ارزهای دیجیتال را رد کردند. در اوایل، با کمک سیاستمداران مشتاق مانند رند پل، آستین پترسن و جرد پولیس، کمک‌های ارزهای دیجیتال به آرامی شروع به گسترش کردند.

اما در دهه 2020، با توجه به اینکه از هر 5 آمریکایی 1 نفر تا حدودی با ارزهای رمزنگاری شده سر و کار داشتند، زمانی که این صنعت برای تنظیم کننده های جهانی مشکل ساز شد، حال و هوا به سمت دیگری تغییر کرد. در آوریل 2022، ایرلند اولین کشور اروپایی بود که به طور رسمی مشارکت سیاسی در ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد. همانطور که وزیر مسکن، دولت محلی و میراث ایرلند، دارا اوبراین در آن زمان به خبرنگاران توضیح داد، این قانون برای محافظت از سیستم دموکراتیک ایرلند و “کشور آزاد را هدف قرار می دهد.” با توجه به افزایش تهدید جنگ سایبری.

امسال، کانزاس شروع به صحبت در مورد مشارکت های سیاسی در مجلس قانونگذاری ایالتی کرد. لایحه شماره 2167 مجلس محلی سقف 100 دلاری را برای هر نامزد در انتخابات اولیه یا عمومی ایالت تعیین می کند. علاوه بر این، حتی کمک‌های کمتر از 100 دلار باید فوراً به دلار آمریکا تبدیل شود، خرج نشود یا توسط گیرنده به ارز مجازی نگهداری شود.

با این حال، مواردی برای خوش بینی وجود دارد. پس از چهار سال ممنوعیت، نامزدهای دولت های ایالتی و محلی در کالیفرنیا مجدداً مجاز به پذیرش کمک های مالی در ارزهای رمزنگاری شده بودند.

در حالی که یک گزینه محدود 100 دلاری در حال بررسی بود، مانند کانزاس، FPPC تصمیم گرفت از نسخه اصلی FEC پیروی کند و کمک‌های ارزهای دیجیتال را به عنوان کمک‌های غیر نقدی در نظر بگیرد. ایالت گلدن به 12 ایالت دیگر ملحق می شود که به صراحت مشارکت سیاسی دارایی های دیجیتال را مجاز می دانند.

اهدای کریپتو در سال 2024

چرا FEC هیچ به روز رسانی قابل توجهی انجام نداده است، حتی با وجود اینکه چشم انداز صنعت کریپتو به طور مداوم در حال تغییر است؟ همانطور که مارتین دوبل، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Engage Labs به کوین تلگراف گفت، حتی با وجود رزرو Engage Labs، آنقدر قدیمی نیست. او گفت: «این یک قانون خوب است و اجازه داده است که مشارکت‌های سیاسی ارزهای دیجیتال با موفقیت انجام شود.

یکی از بنیانگذاران شبکه Pastel آنتونی جورجیادس معتقد است که سرعت FEC کاملاً مطابق با مقررات عمومی رمزارز ایالات متحده است. از آنجایی که ارزهای دیجیتال در مقایسه با امور مالی سنتی هنوز یک صنعت بسیار جدید هستند، FEC احتمالاً مطمئن نیست که چگونه کمک‌های ارزهای دیجیتال را نظارت کند و اجرای مقررات را دشوار می‌کند. او در ادامه به کوین تلگراف گفت که زمان به‌روزرسانی‌هایی در مورد کمک‌های ارز دیجیتال فرا رسیده است:

با آشفتگی اخیر ارزهای دیجیتال، تنظیم‌کننده‌ها خواهان شفافیت و شفافیت بیشتر در صنعت هستند و مقررات بیشتری قبل از شروع چرخه انتخابات بعدی معرفی خواهد شد.

مدیر عامل سوان بیت کوین، ترنس یانگ، نسبت به امکان دریافت به روز رسانی از FEC قبل از چرخه انتخابات بعدی خوشبین نیست. در مصاحبه با کوین تلگراف، او به ماهیت قطبی کننده ساختار سیاسی فعلی اشاره می کند.

او گفت: «ممکن است تصویب این لایحه سخت‌تر از آن چیزی باشد که فکر می‌کنید، زیرا کنگره دوپاره است.

با توجه به آشفتگی بازار که در زمستان سال 2022 به وجود آمد، همیشه این احتمال وجود دارد که مقررات جدید اهدای کریپتو مناسب بازار نباشد. اما از سوی دیگر، در زمینه کمک‌های مالی کمپین، هنوز هیچ رسوایی عمومی در مورد کریپتو وجود ندارد.

البته مورد سام بنکمن-فرید و 40 میلیون دلاری که او به هر دو حزب سیاسی در آمریکا اهدا کرد نیز وجود دارد که بعداً سعی کرد آن را بازگرداند. اما مانند لابی صنعت کریپتو به طور کلی، از نظر فنی هیچ ارتباطی با موضوع کمک‌های مالی کمپین رمزنگاری ندارد. یک مورد بسیار قانع‌کننده وجود دارد که سرمایه‌گذاری سیاسی یک مورد استفاده واقعی برای فناوری بلاک چین ارائه می‌دهد.

اخیراً: مقصد بعدی شانگهای – آخرین رویکرد نقطه عطف اتریوم

جورجیادس معتقد است: «دلایل زیادی برای خوش بین بودن در مورد مقررات آتی اهدای ارزهای دیجیتال وجود دارد. توسعه و انتشار دانش در بین تنظیم‌کننده‌ها زمان می‌برد. نمونه ای از مقررات اینترنت که تقریباً در دهه 1990 وجود نداشت، هنوز تازه است.

تصور اجرای کامل مقررات سخت است، اما با گذشت زمان، درک ما از فناوری افزایش می یابد. قانون‌گذاران ماهرتر می‌شوند و از اینکه کریپتو می‌تواند بر بودجه کمپین تأثیر بگذارد و کجا باید خطرات را کاهش دهد آگاه هستند.

جورجیادس نتیجه گیری می کند: «برای رسیدن به آن نیاز به صبر و آموزش زیاد است.

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا