اخبار ارز دیجیتال

Starkware قول داده است که «عصای جادویی» استارک نت Prover خود را منبع باز کند

پروورها موتور کلیدی هستند که Starkware برای جمع آوری صدها هزار تراکنش و فشرده سازی آنها در مدارک رمزنگاری کوچک نوشته شده بر روی بلاک چین اتریوم استفاده می کند.

StarkWare، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، اعلام کرده است که برنامه‌های خود را برای منبع باز Starknet Prover خود تحت مجوز Apache 2.0 اعلام کرده است. این شرکت تاکنون ۳۲۷ میلیون تراکنش را پردازش کرده و ۹۵ میلیون توکن غیرقابل تعویض (NFT) صادر کرده است.

پروورها موتور کلیدی هستند که Starkware برای جمع آوری صدها هزار تراکنش و فشرده سازی آنها در مدارک رمزنگاری کوچک نوشته شده بر روی بلاک چین اتریوم استفاده می کند.

ما پروور را عصای جادویی فناوری استارک می‌دانیم.

الی بن ساسون در حال ارائه در جلسات Starkware 2023.منبع: کوین تلگراف

Starkware با انتقاد از جامعه ارزهای دیجیتال و راه حل های رقیب مانند ZK Sync و Polygon به دلیل نگه داشتن IP در پشت فناوری خود مواجه شده است، که مغایر با اصول متن باز بلاک چین و اخلاق تعاملی است. من اینجا هستم.

با ساختن Prover open source تحت مجوز Apache 2.0، پروژه ها و شبکه های دیگر و همچنین توسعه دهندگان بازی و پایگاه داده می توانند از این فناوری بهره ببرند و کد را ویرایش و سفارشی کنند. این فناوری در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و در حال حاضر توسط ImmutableX، Sorare و dYdX استفاده می شود.

نگاهی گذرا به جلسات Starkware 2023. منبع: Cointelegraph

Avihu Levy، رئیس محصول Starkware، تمایلی به تعهد به یک چارچوب زمانی برای منبع باز کاوشگر نداشت، اما گفت که این امر پس از راه‌اندازی توکن و غیرمتمرکز شدن خود Starknet مزرعه برنج خواهد بود. با این حال، او موافقت کرده است که در سال جاری امکان پذیر خواهد بود.

او به کوین تلگراف گفت: «ما می‌خواهیم با یک شبکه غیرمتمرکز بدون مجوز پیش برویم، به این معنی که باید این مؤلفه حیاتی را در آنجا قرار دهیم».

لوی گفت که تصمیم به منبع باز پروور نشان دهنده اعتماد فزاینده Starkware به فناوری خود و بیشتر در مورد استفاده پروژه از آن به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از پروتکل است. او همچنین می گوید که این امر به او اطمینان می دهد.

او توضیح داد: «در StarkEx، می‌توان آن را به‌عنوان قفل یا قفل فروشنده دید، بنابراین این تعهد فقط یک تعهد تجاری نبود، بلکه یک تعهد فنی به StarkEx بود.

“این یک سیگنال قوی است که شما هر آنچه را که برای اجرا به تنهایی نیاز دارید، مستقل از Starkware در اختیار دارید.”

Starkware قبلاً Cairo 1.0 منبع باز، Papyrus Full node، یک زبان برنامه نویسی و رقیب EVM را ارائه کرده است و در حال فرآیند منبع باز کردن یک ترتیب دهنده جدید است.

مطالب مرتبط: استارک نت زبان برنامه نویسی قاهره را برای تقویت پذیرش توسعه دهندگان اصلاح می کند

بن ساسون کنفرانس Starkware Sessions را روز یکشنبه در تل آویو آغاز کرد. به گفته برگزارکنندگان، این بزرگترین کنفرانس لایه ۲ بود که تا کنون برگزار شده است.

او به حدود ۵۰۰ توسعه دهنده و مهمان گفت: «این لحظه نقطه عطفی برای افزایش مقیاس اتریوم است. این فناوری استارک را به عنوان یک کالای عمومی که به نفع همه است در جایگاه واقعی خود قرار خواهد داد.

نویسنده: Andrew Fenton

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا