اخبار ارز دیجیتال

استارک نت و zkSync روند نزولی دارند زیرا اکوسیستم کریپتو توسعه دهندگان را ۲۸ درصد کاهش می دهد.

توسعه دهندگان فعال ماهانه در سراسر اکوسیستم ارزهای دیجیتال در ماه اکتبر سالانه ۲۸ درصد کاهش یافتند، اما برخی توانستند این روند را کاهش دهند.

داده‌ها نشان می‌دهند که راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم Starknet و zkSync از معدود پلتفرم‌هایی هستند که در ۱۲ ماه گذشته شاهد افزایش تعداد توسعه‌دهندگان فعال ماهانه بوده‌اند.

طبق گزارش توسعه‌دهندگان به‌روز شده الکتریک، Starknet و zkSync به ترتیب تنها ۳ و ۶ درصد افزایش داشته‌اند، در حالی که اتریوم، پلی‌گون، سولانا و غیره به ترتیب ۲۳، ۴۳ و ۵۷ درصد در مدت مشابه افزایش داشته‌اند. گفته می شود افزایشی ثبت شده است. سرمایه تا اول اکتبر داده‌ها را ارائه کرد.

مجموع توسعه دهندگان فعال ماهانه ۲۷.۷ درصد از ۲۶۷۰۱ به ۱۹۲۷۹ کاهش یافت. این نشان دهنده روند رو به رشد فرسایش توسعه دهندگان در ۱۲ ماه گذشته است.

توسعه دهنده فعال ماهانه در اکوسیستم کریپتو از سال ۲۰۱۵. منبع: سرمایه برق

Chainlink، Stellar، Aztec Protocol و Ripple نیز تعداد توسعه دهندگان خود را از اول اکتبر افزایش دادند، اما تعداد کل توسعه دهندگان فعال ماهانه آنها کمتر از zkSync و Starknet بود.

Starknet StarkWare و ZkSync Matter Labs راه حل های لایه ۲ هستند که هدف آنها گسترش اتریوم از طریق جمع آوری دانش صفر است که تمرکز آن برای سال ۲۰۲۳ است.

بیشتر تمرکز اخیر استارک نت حول محور «جهش کوانتومی» (Quantum Leap) است که در ماه جولای پخش شد. از نظر تئوری، می توان به طور مداوم TPS (تراکنش در ثانیه) اتریوم را از حدود ۱۳-۱۵ به ۳۷ TPS و در برخی موارد تا ۹۰ TPS افزایش داد.

Starknet و zkSync همچنین در حال کار بر روی یک راه‌حل ماشین مجازی اتریوم (zkEVM) با دانش صفر هستند تا اتریوم را در طول سال ۲۰۲۳ مقیاس‌پذیرتر کنند.

توسعه دهندگان zkSync همچنین در حال ایجاد شبکه ای از “هایپر زنجیره” برای ایجاد اکوسیستمی از پروتکل های قابل همکاری و زنجیره های مستقل به عنوان بخشی از پشته فناوری دانش صفر هستند. این شرکت این راه حل را در ماه ژوئن اعلام کرد و امیدوار است تا پایان سال ۲۰۲۳ نسخه کاری آن را منتشر کند.

مربوط: کاهش ۴۸ درصدی برنامه نویسان جدید کریپتو در سال گذشته: گزارش

انریکه هرروس، یک مهندس نرم‌افزار در Electric Capital، در موضوعی در ۱۸ اکتبر در مورد (بیش از ۲ سال) یا یک توسعه‌دهنده «در حال ظهور» گفت. ” (۱-۲ سال) توسعه دهندگان در طول ۱۲ ماه گذشته نسبتاً پایدار مانده اند.

انریکه گفت: «شرکت‌های تازه وارد تا -۵۸ درصد کاهش یافتند، توسعه‌دهندگان نوظهور افزایش متوسطی به میزان ۱۱+ درصد و توسعه‌دهندگان فعلی افزایش جزئی ۵ درصدی داشتند».

انریکه خاطرنشان کرد که این یک روند چرخه‌ای است، با شرکت‌های تازه وارد بر بازار توسعه‌دهندگان در طول بازارهای صعودی تسلط دارند، اما زمانی که قیمت‌ها شروع به کاهش می‌کنند تعدادشان کمتر است.

Electric Capital معمولاً داده‌ها را از مخازن کد و تعهد کد در پلتفرم توسعه‌دهنده منبع باز GitHub به دست می‌آورد.

مجله: ۵۰۰٪ از نکات سهام ChatGPT درآمد کسب کنید؟ بارد به چپ متمایل می شود، ۱۰۰ میلیون دلار سکه میم هوش مصنوعی: AI Eye


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا