اخبار ارز دیجیتال

StarkNet برای تقویت پذیرش توسعه‌دهندگان، زبان برنامه‌نویسی قاهره را اصلاح می‌کند

StarkNet، یک پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، زبان برنامه‌نویسی Cairo را بهبود بخشیده است تا کار توسعه‌دهندگان جدید را آسان‌تر کند.

پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم استارک نت زبان برنامه‌نویسی داخلی خود را اصلاح کرده است تا توسعه Web3 را برای توسعه‌دهندگان در دسترس قرار دهد.

در اطلاعیه ای که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، ارتقاء به Cairo 1.0، که برای تقلید از ویژگی های زبان برنامه نویسی محبوب Rust تبلیغ می شود، تشریح شده است. این بازنگری در نظر گرفته شده است تا توسعه دهندگان با تجربه عمومی کدنویسی را قادر سازد تا برنامه های غیرمتمرکز را در شبکه لایه ۲ اتریوم StarkNet شروع کنند.

الی بن ساسون، یکی از بنیانگذاران و رئیس StarkWare به کوین تلگراف گفت که دسترسی بیشتر توسعه لایه ۲ برای توسعه دهندگان با پیشینه های مختلف، دلیل کلیدی برای بازسازی قاهره است.

محرک‌های اصلی امنیت و قابلیت استفاده بودند. انجام یک بازنگری فرصتی عالی برای حذف ورودی‌ها برای توسعه‌دهندگان با پیشینه زبان سنتی فراهم کرد.

مشخصات فنی ارائه شده در ۵ ژانویه شامل پیشرفت های زیادی در زبان قاهره است. این شامل ساختارهای نحوی و زبانی بهبودیافته، سیستم نوع کلی، کتابخانه های بصری، کد بهینه شده و تایپ قوی با نیاز به مشخصات نوع داده است.

استارک نت Sierra را به عنوان یک افزونه مهم برای بازسازی قاهره که مخفف Safe Intermediate Representation است، برجسته می کند. Sierra به عنوان یک لایه بازنمایی میانی جدید بین Cairo 1.0 و Cairo bytecode عمل می کند.

همانطور که بن ساسون توضیح داد، Sierra یک جنبه کلیدی برای اطمینان از یک شبکه بدون مجوز است. این ارتقاء به تراکنش‌های انجام نشده اجازه می‌دهد تا در بلوک‌های StarkNet گنجانده شوند و به پروتکل اجازه می‌دهد از افزودن «مکانیسم‌های اقتصادی رمزنگاری» پیچیده اجتناب کند.

مرتبط: StarkNet Sources Open Cairo 1.0، اولین قدم را به سوی کنترل جامعه برمی دارد.

بن ساسون گفت Sierra به StarkNet اجازه می‌دهد تا “مقاومت سانسور کامل اتریوم را به ارث ببرد” و در درجه اول در برابر حملات انکار سرویس‌دهنده (DoS) محافظت می‌کند.

همانطور که قبلاً Cointelegraph گزارش داده بود، بن ساسون به همراه سایر دانشمندان رایانه یکی از پیشگامان رمزنگاری ZK-STARK بود. Zero-Knowledge Scalable Transparent Arguments of Knowledge یک سیستم اثباتی است که داده های تراکنش را رمزگذاری و تایید می کند تا امنیت، مقیاس پذیری و مقاومت در برابر محاسبات کوانتومی را فراهم کند.

طبق گفته استارک نت، قاهره چهارمین زبان محبوب قراردادهای هوشمند با ارزش کل قفل شده است. این پایه و اساس برنامه‌ای است که بیش از ۳۰۰ میلیون تراکنش را پردازش کرده، ۹۰ میلیون NFT صادر کرده و تراکنش‌هایی به ارزش ۷۹۰ میلیون دلار را تسهیل کرده است.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا