🚨 اخبار ارز دیجیتال

دانشگاه استنفورد کمک مالی چند میلیون دلاری ارز دیجیتال FTX را بازگرداند

این دانشگاه اعلام کرد که قصد دارد «همه» وجوهی را که از صرافی سابق ارزهای دیجیتال FTX دریافت کرده است، بازگرداند و گفت که این وجوه عمدتاً برای پیشگیری و تحقیقات مربوط به بیماری همه گیر بوده است.

به گزارش بلومبرگ، دانشگاه استنفورد مستقر در کالیفرنیا اعلام کرده است که قصد دارد تمام وجوهی را که از صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده FTX دریافت کرده است، بازگرداند.

دانشگاه استنفورد از نوامبر ۲۰۲۱ تا مه ۲۰۲۲ هدایایی به مبلغ ۵.۵ میلیون دلار از شرکت های وابسته به FTX دریافت کرد. در یک بیانیه ایمیل در ۱۹ سپتامبر، سخنگوی دانشگاه گفت:

ما در حال مشورت با وکلا از طرف بدهکاران FTX هستیم تا این هدایا را بازیابی کنیم و قصد داریم وجوه را به طور کامل بازپرداخت کنیم.

در بیانیه ای از دانشگاه استنفورد آمده است که “از بنیاد FTX و شرکت های وابسته به FTX عمدتاً برای پیشگیری و تحقیقات مرتبط با بیماری همه گیر کمک های مالی دریافت کرده است.”

آلن جوزف بنکمن و باربارا فرید، والدین مدیر عامل سابق FTX، سام بانکمن فرید (SBF)، هر دو دانشمند حقوقی هستند که در دانشکده حقوق استنفورد تدریس می کردند.

دانشگاه استنفورد از حمایت مالی FTX چشم پوشی کرد زیرا والدین SBF متهم به سرقت میلیون ها دلار از صرافی ارزهای دیجیتال هستند.

بر اساس اسناد دادگاه، بدهکاران FTX در ۱۸ سپتامبر علیه این دو شکایت کردند و آنها را متهم کردند که از طریق مشارکت در این صرافی، پول های خود را به طور مستقیم و غیرمستقیم “غنای میلیونی ثروتمند کرده اند”. علیه شخصی شکایت کردند. گفته می شود که آقای بنکمن “عملیات اجرایی” گروه FTX بوده است.

مربوط: FTX تدابیر امنیتی پورتال را پس از نقض سایبری تقویت می کند

بر اساس اسناد دادگاه از این اتهامات اخیر، آقای بانکمن در مورد حقوق سالانه ۲۰۰۰۰۰ دلاری آقای فرید ابراز نگرانی کرد، اما SBF و FTX US پاسخی ندادند.

طبق اسناد، آقای بانکمن انتظار داشت سالانه یک میلیون دلار درآمد داشته باشد.

در ۱۹ سپتامبر، وکلای SBF در برابر هیئتی متشکل از سه قاضی برای آزادی زودهنگام به منظور آماده سازی برای محاکمه او، که قرار است در اکتبر آغاز شود، بحث کردند.

گزارش شده است که یکی از قضات در جلسه دادگاه تلاش کرد تا شاهد و مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، کارولین الیسون، را بترساند که منجر به نقض حقوق اصلاحیه اول او توسط SBF شد.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید: بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا