🚨 اخبار ارز دیجیتال

پلتفرم ارزهای رمزنگاری شده استاندارد Chartered Zodia در هنگ کنگ راه اندازی شد

مدیر عامل زودیا گفت که تقاضا برای ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ عمدتا توسط سرمایه گذاران نهادی به جای مشتریان فردی هدایت می شود.

Zodia، پلتفرم نهادی نگهبانی رمزارز متعلق به غول بانکی بریتانیایی استاندارد چارترد، هلدینگ SBI ژاپن و شرکت مالی Northern Trust، در حال گسترش خدمات خود به هنگ کنگ است.

جولیان ساویر، مدیرعامل زودیا گفت، طبق گزارش CNBC در ۲۹ اکتبر، Zodia Custody در پاسخ به تقاضای فزاینده موسسات برای ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ راه اندازی خواهد شد.

به گفته ساویر، تقاضای کریپتو در هنگ‌کنگ عمدتاً توسط سرمایه‌گذاران نهادی به جای مشتریان منفرد هدایت می‌شود و آن را به یک تطابق ایده‌آل برای خدمات نگهبانی رمزارز Zodia تبدیل می‌کند. او همچنین گفت که موضع هنگ کنگ در مورد ارزهای دیجیتال با جاه طلبی های زودیا مطابقت دارد، زیرا دولت محلی “دارایی های دیجیتال را به عنوان آینده می بیند و می خواهد هنگ کنگ به یک هاب تبدیل شود.”

راه اندازی Zodia در هنگ کنگ در حالی انجام می شود که این شرکت به شدت فعالیت های خود را در آسیا گسترش داده است و در ماه های اخیر خدمات خود را در ژاپن، سنگاپور و استرالیا راه اندازی کرده است.

مدیرعامل زودیا گفت: «چیزی که ما می‌بینیم این است که در هر چهار بازار کاملاً مشتریانی وجود دارند که می‌خواهند کاری انجام دهند.» و افزود: تا.

ما همچنین مشتریان و مشتریان بالقوه زیادی خارج از این چهار حوزه قضایی داریم که می‌خواهند وارد بخش سازمانی شوند.»

بر اساس این گزارش، زودیا قصد دارد خدمات خود را در هنگ کنگ به صورت مرحله‌ای عرضه کند و در ابتدا از تعداد محدودی از دارایی‌های ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. گزارش شده است که این شرکت در حال مذاکره با کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ و اداره پولی هنگ کنگ برای تنظیم شدن در منطقه مالی است.

مربوط: تنظیم کننده اوراق بهادار هنگ کنگ سیاست ارزهای دیجیتال را به دلیل روند بازار به روز می کند

زودیا بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، استاندارد چارترد در ابتدا اعلام کرد که قصد دارد در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ یک پلتفرم متولی نهادی برای ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) راه اندازی کند. Zodia که در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد، ۳۶ میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری A به رهبری هلدینگ SBI در آوریل ۲۰۲۳ جمع آوری کرد. از ۳۸ ارز دیجیتال از جمله BTC، Ether (ETH) و استیبل کوین مانند Tether (USDT) و USDC (USDC) پشتیبانی می کند.

مجله: پلیس چین در مقابل Web3، تمرکز بلاک چین ادامه دارد: آسیا اکسپرس

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا