🚨 اخبار ارز دیجیتال

Standard Chartered و PwC برای CBDCهای قابل برنامه ریزی در منطقه خلیج بزرگ چین ادعا می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گوانگدونگ، هنگ کنگ و ماکائو با ۱۱ کلان شهر و سه ارز، منطقه ای را برای تحقیقات CBDC تشکیل می دهند.

بانک چندملیتی بریتانیایی Standard Chartered و PwC China برای تهیه مقاله سفید در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در منطقه به اصطلاح خلیج بزرگ چین (گوانگدونگ، هنگ کنگ و ماکائو) شریک شده اند. آنها به این نتیجه رسیدند که برنامه نویسی همه تفاوت را ایجاد می کند.

منطقه خلیج بزرگ (GBA) یک مورد آزمایشی جالب ارائه کرد زیرا دارای ارزهای متعدد در حوزه های قضایی متعدد است. ماکائو از پاتاکا، هنگ کنگ از دلار هنگ کنگ و چین از رنمینبی استفاده می کنند. بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۲۱، منطقه شاهد حدود ۳.۸ تریلیون یوان (۵۳۵ میلیارد دلار) تجارت فرامرزی بود.

یک CBDC قابل برنامه ریزی در هنگ کنگ در دست بررسی است. در این گزارش آمده است که مزایای مختلفی دارد.

راه‌اندازی موفقیت‌آمیز موارد استفاده قابل برنامه‌ریزی در GBA می‌تواند چارچوبی اساسی برای نحوه تعامل سایر CBDCها در سناریوهای تجاری فرامرزی فراهم کند.

این گزارش می افزاید: «پذیرش تجاری گسترده به تلاش های مشترک بین بازیگران صنعت برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان بستگی دارد. قراردادهای هوشمند CBDC برای اجرای تراکنش‌های فرامرزی، افزایش تسویه صورت‌حساب و انعطاف‌پذیری ارز در زنجیره تامین، ساده‌سازی خدمات و برنامه‌های وفاداری با اجازه دادن به خرده‌فروشان برای استفاده از یک کیف پول چند ارزی و موارد دیگر به کار گرفته شده‌اند.

مرتبط: هنگ کنگ پروژه CBDC خرده فروشی کامل شده با استیبل کوین با پشتوانه CBDC را اعلام کرد

این گزارش برنامه های وفاداری مبتنی بر CBDC را با جزئیات بررسی می کند. یک برنامه وفاداری کاربرپسندتر برای خرده فروشان کوچکی که مصرف کنندگان کمتر در برنامه ثبت نام می کنند مفید خواهد بود. در این گزارش آمده است که ارائه دهندگان خدمات پرداخت همچنین ممکن است از قراردادهای هوشمند برای فرآیندهای شناخت مشتری (KYC) استفاده کنند.

سازمان پولی هنگ کنگ اخیراً یک پروژه آزمایشی e-HKD CBDC را راه اندازی کرده است که موارد استفاده مختلف از جمله توکن سازی را بررسی می کند.

مجلات: Ripple، Visa Join Hong Kong CBDC Pilot، Huobi Accused، GameFi Token Up 300%: Asia Expressنویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا