اخبار ارز دیجیتال

Standard Chartered سقوط بیت کوین پس از سقوط FTX را “سورپرایز” پیش بینی کرد

بانک چند ملیتی استاندارد چارترد معتقد است که بیت کوین ممکن است در سال ۲۰۲۳ سقوط کند، زیرا اکوسیستم ارزهای دیجیتال از سقوط FTX عبور می کند.

طبق گفته رئیس و استراتژیست ارشد تحقیقات جهانی استاندارد چارترد، ارزش بیت کوین (BTC) تا سال ۲۰۲۳ به ۵۰۰۰ دلار کاهش می یابد.

همانطور که برای اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد، اریک رابرتسن، استراتژیست ارشد بانک چند ملیتی، یادداشتی را برای سرمایه گذاران در دسامبر منتشر کرد. ما کاهش را مقایسه و بررسی کردیم.

رابرتسن یک سناریوی پیش‌بینی برای سال ۲۰۲۳ را ترسیم کرد که شاهد تغییر نرخ بهره به دلیل افزایش نرخ در سال ۲۰۲۲، ورشکستگی بیشتر در بخش کریپتو و احساسات منفی بازار است.

این می تواند شامل کاهش بیشتر بیت کوین در سال آینده باشد که می تواند ۷۰ درصد از ارزش فعلی بازار آن کاهش یابد، در حالی که طلا می تواند تا ۳۰ درصد افزایش یابد و به ۲۲۵۰ دلار در هر اونس برسد.

ماه پایانی سال ۲۰۲۲ یک سال پر فراز و نشیب برای اکوسیستم ارزهای دیجیتال گسترده تر بوده است. فروپاشی صرافی ارز دیجیتال سام بنکمن-فرید و صندوق پوشش ریسک Alameda Research موجی از شوک را در سالی که قبلاً دشوار بود، وارد کرد.

روند ورشکستگی FTX قبلاً به دلیل “قرار گرفتن قابل توجه” در برابر FTX و Alameda و همچنین برخی از تعهداتی که شرکت ورشکسته در قبال اولی به عنوان وام دهنده ارزهای رمزنگاری شده داشته است، خسارت جانبی ایجاد کرده است. BlockFi راه خود را دنبال می کند.

مرتبط: دادگاه ورشکستگی می گوید FTX و Alameda به BlockFi 1 میلیارد دلار بدهکار هستند، اما پیچیده است

در همین حال، حامیان ارزهای دیجیتال، چشم اندازهای متضادی برای این بخش در سال ۲۰۲۳ ارائه می دهند. تیم دریپر، سرمایه‌گذار مشهور و سرمایه‌گذار بلاک چین، اعلام کرده است که بیت کوین در سال آینده به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید و معتقد است که شکست FTX منجر به تمرکززدایی بیشتر، پذیرش بیت کوین و افزایش خود مدیریتی خواهد شد. کاربر.

همانطور که کوین تلگراف قبلاً در اواخر نوامبر گزارش داده بود، هنریک سبرگ، تحلیلگر کلان بازار نیز یک افزایش احتمالی در ارزش بیت کوین، همراه با سایر دارایی های مخاطره آمیز بالای سقف ۱۰۰۰۰۰ دلار را تشریح کرد.

مارک یوسکو، مدیر صندوق تامینی همچنین هشدار داد که بازار صعودی بعدی بیت کوین می تواند در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ آغاز شود زیرا اکوسیستم شروع به انباشت بیت کوین در انتظار رویداد بعدی نصف کردن پاداش می کند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا