اخبار ارز دیجیتال

استیبل کوین‌ها برای سرکوب BUSD هدف قرار نمی‌گیرند: رئیس بخش تحقیقات Matrixport


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئیس بخش تحقیقات خدمات مالی کریپتو Matrixport معتقد است که رگولاتورها تمام استیبل کوین‌ها را در سرکوب نظارتی خود علیه ناشر BUSD Paxos هدف قرار نمی‌دهند.

رئیس بخش تحقیقات خدمات مالی کریپتو Matrixport معتقد است که بررسی اخیر Paxos و توکن Binance USD (BUSD) آن یک حمله مستقیم به خود استیبل کوین نیست.

در تحلیلی در 14 فوریه، مارکوس تیلن از Matrixport پیشنهاد کرد که Paxos Trust Company، ناشر Binance USD (BUSD)، ممکن است در نظارت بر توکن به اندازه کافی سختگیرانه عمل نکرده باشد.

او افزود که خود این موضوع «به نظر نمی رسد که مربوط به استیبل کوین باشد».

Thielen ادعا کرد: «Paxos تعهدات خود را برای انجام ارزیابی‌های منظم و هماهنگ ریسک و بررسی دقیق روی مشتریان BUSD صادر شده توسط Binance و Paxos نقض کرده است.

در 13 فوریه، وزارت خدمات مالی نیویورک (NYDFS) به Paxos دستور داد تا صدور BUSD را متوقف کند.

Paxos اخیراً در 3 فوریه تأیید کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اعلامیه ولز را به ناشر استیبل کوین در مورد ادعای عدم ثبت پیشنهاد خود تحت قوانین فدرال اوراق بهادار ارسال کرده است.

Thielen اشاره می کند که BUSD 11 میلیارد دلار در اتریوم منتشر کرد، در حالی که نسخه توکن شده BUSD، زنجیره هوشمند Binance نیز 4.8 میلیارد دلار منتشر کرد.

اکنون به نظر می رسد NYDFS نگران این است که 4.8 میلیارد دلار یا به درستی پشتیبانی نمی شود، یا مشکلی در مورد حمایت یک به یک وجود دارد.

با این حال، Paxos در 13 فوریه گفت که “توکن‌های BUSD صادر شده توسط Paxos Trust دارای پشتوانه 1:1 با ذخایر دلاری هستند که در حساب‌های کاملاً جدا شده و ورشکسته از راه دور نگهداری می‌شوند. و به این کار ادامه خواهد داد.”

بایننس در بیانیه‌ای به کوین تلگراف، این موضع را تکرار کرد و گفت: «BUSD یک استیبل کوین با پشتوانه ۱:۱ و یکی از شفاف‌ترین استیبل کوین‌های موجود است».

Thielen اشاره می کند که برخی از اقدامات نظارتی ممکن است توسط حادثه 24 ژانویه، که در آن بایننس وجوه مشتری را با وثیقه مخلوط کرد، آغاز شده باشد.

برخی معتقدند که سایر استیبل کوین ها ممکن است به دلیل اقدامات اخیر علیه BUSD با مشکل مواجه شوند.

Paxos اخیراً اعلام کرد که “ظاهراً هیچ اتهام دیگری علیه Paxos ندارد” به جز مسائل جاری پیرامون BUSD.

در همین حال، دانته دیسپارت، مدیر ارشد استراتژی و مسئول سیاست جهانی Circle، ناشر USD Coin (USDC)، به Cointelegraph گفت:

“Circle ادعا می کند USDC یک ارز دیجیتال دلاری تنظیم شده است که به عنوان ارزش ذخیره شده تحت قانون حواله های ایالات متحده صادر می شود.”

دیسپارت افزود: “حقایق و شرایط هر نوع اقدام نظارتی مانند این، همه متفاوت است، همانطور که ملاحظات ساختاری و نظارتی برای هر ارز دیجیتال در گردش در سراسر جهان متفاوت است.”

مربوط: Paxos به شدت با SEC مخالف است که BUSD یک امنیت است

با این حال، تیلن از صنعت خواست که بیش از حد نگران آینده BUSD نباشند.

تیلن گفت: “بایننس در اینجا کمی به خود آسیب رسانده است، اما آنها روی آن کار می کنند و باید آن را حل کنند. آیا واقعاً باید نگران باشیم؟”

او افزود: “من اینطور فکر نمی کنم. آیا میخ شکسته است؟ نه. ما دیگر یک بازار نزولی نیستیم که نگران وضعیت نزولی باشد، ما در بازار صعودی به روند صعودی نگاه می کنیم.”

نویسنده: Stephen Katte

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا