🚨 اخبار ارز دیجیتال

استیبل کوین ها یک اقدام متقابل مهم در برابر عملیات Chokepoint هستند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

استیبل کوین‌ها می‌توانند به شرکت‌های ارزهای دیجیتال کمک کنند تا خود را از سیستم بانکی کنار بگذارند و از قطع کردن خطوط حیاتی مالی توسط دولت آمریکا جلوگیری کنند.

ترویج گنجاندن مالی یکی از قوی‌ترین پیشنهادهای ارزشی ارزهای دیجیتال است. با این حال، از قضا، بحران بانکی به طور موثری صنعت ارزهای دیجیتال را به یک غیربانکی تبدیل کرده است، حداقل در ایالات متحده.

چیزهایی که در Silvergate، Silicon Valley Bank، و Signature (سه بانک دوستدار رمزنگاری ایالات متحده) بویی شبیه آنچه که نیک کارتر آن را «عملیات Chokepoint 2.0» می‌نامد، می‌دهد. در حالی که این ادعا دارای ارزش زیادی است، منکران ادعاهای تئوری توطئه را با لحنی بسیار خشن منتشر می کنند.

به عنوان مثال، امضا هرگز با فرار بانکی مواجه نشد. با این حال، شرکت بیمه سپرده فدرال به سرعت بانک را تصاحب کرد. یک منبع ناشناس حتی ادعا کرد که FDIC ادعا کرده است که خریداران «باید با کنار گذاشتن تمام تجارت ارزهای دیجیتال موافقت کنند»، اما FDIC از این ادعا عقب نشینی کرد.

ارزهای رمزنگاری شده نه تنها انعطاف پذیر هستند، بلکه ابزارهایی برای مقابله با استفاده از استیبل کوین ها برای به حداقل رساندن اتکا به بانک ها دارند. نه تنها می تواند بحران فوری را حل کند، بلکه زمینه را برای استقرار ارزهای دیجیتال به عنوان یک سیستم مالی موازی خودکفا فراهم می کند. به هر حال، این دیدگاه ساتوشی بود.

رگولاتورهای ایالات متحده در حال شلیک به پای خود هستند

دلیلی وجود دارد که اکثر رگولاتورها، به استثنای برخی از حوزه های قضایی مترقی، تمام تلاش خود را بر روی ارزهای رمزنگاری شده انجام می دهند. قدرت آنها مبتنی بر روابط سمی بین دولت ها، چاپخانه های پول، تجارت های بزرگ و انحصارطلب هایی است که خود را به عنوان سیستم بانکی درآورده اند. سیستم مستقل، بدون مجوز و مستقلی که ارزهای رمزپایه فعال می‌کنند، این ارتباط ضد شخصی را با هسته خود تهدید می‌کند.

سفر ما به دنیای ارزهای دیجیتال منصفانه تر و شخصی تر هرگز آسان تر نبوده است. واکنش نظارتی بسیار تهاجمی نیز تا حد زیادی مطابق با انتظارات است. با این حال، به دلایلی، مقامات ایالات متحده به طور خاص از ماهیت خود ویرانگر اقدامات خود غافل هستند.

مربوط: آیا رگولاتورها عمداً باعث نصب نصب شده اند؟

پیشرفت های تکنولوژیکی برای تسلط کنونی ایالات متحده در ژئوپلیتیک جهانی ضروری بوده است.فناوری های نوظهور مبتنی بر رمزارز، احتمالات بعدی را فعال می کنند جهش غول پیکر در این راستا. و اگر تنظیم کننده ها بتوانند بر طمع خود برای قدرت و کنترل کوتاه مدت غلبه کنند، خواهیم دید که چگونه نوآوری سرکوبگرانه به نفع آنها نیست.

برای مثال، بحران جاری بانکی، عمدتاً به دلیل اقدامات نادرست سیاست و اجرای انتخابی، در نهایت به ثبات مالی در ایالات متحده آسیب می زند. علاوه بر این، اگر این واقعاً یک تلاش هماهنگ برای بانک‌زدایی صنعت کریپتو باشد، مالیات‌دهندگان متوسط ​​ایالات‌متحده بیشترین بار را متحمل خواهند شد، اگرچه در محدوده قانونی باقی می‌مانند.

برخی از پروژه‌ها راه‌های مقیاس‌پذیری را برای کمک به شرکت‌های ارزهای دیجیتال برای تبدیل شدن به نهادهای نظارتی پیدا کرده‌اند. Archblock بانک‌های اجتماعی مستقر در ایالات متحده را می‌پذیرد تا وام‌های زنجیره‌ای «دارایی‌های دنیای واقعی» را برای مؤسسات تحت نظارت گسترش دهند.

در حالی که این رویکرد ممکن است در نهایت برخی از مشکلات نظارتی را حل کند، بخش قابل توجهی از جامعه جهانی ارزهای دیجیتال از راه حل های جدی تر حمایت می کنند.

شرکت‌های رمزارز در صورت داشتن استیبل کوین به بانک‌ها نیازی ندارند

از زمانی که سکه «الگوریتمی» TerraUSD (تغییر نام TerraClassicUSD) در سال گذشته سقوط کرد، استیبل کوین تحت بررسی های زیادی قرار گرفت، که برخی از آنها جرقه زنجیره ای از رویدادها را زد که منجر به شکست FTX شد. در حالی که سقوط یک اکوسیستم به ارزش ۴۰ میلیارد دلار را از بین برد، همچنین درس های ارزشمندی را در زمینه بررسی دقیق، قرار گرفتن در معرض بیش از حد و مدیریت ریسک ارائه کرد.

مواردی مانند عملیات Chokepoint 2.0، واقعی یا فرضی، امکان پذیر است زیرا شرکت ها و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال از بانک ها به عنوان نقطه ورود یا خروج استفاده می کنند. دلایل عملی برای این انتخاب وجود دارد. به عنوان مثال، ارزهای دیجیتال را نمی توان با پول نقد خریداری کرد و باید به دلار آمریکا از حساب بانکی پرداخت شود. حتی اگر از صرافی استفاده می کنید، باز هم برای واریز ارز فیات به حواله بانکی نیاز دارید.

مربوط: جهان ممکن است به دلیل CBDC با آینده ای تاریک روبرو شود

با این حال، بانک نیازی به دخالت ندارد. استیبل کوین‌ها می‌توانند خدمات توکن‌سازی فیات را ارائه دهند که شرکت‌های ارز دیجیتال با ریسک و ناامیدی زیادی به بانک‌ها متکی هستند. این فرآیند غیرمتمرکز نیست، اما بانکداری نیز غیرمتمرکز است. در اینجا غیرمتمرکز نیست، زیرا هدف اتصال مالی متمرکز و غیرمتمرکز و در عین حال به حداقل رساندن ریسک طرف مقابل است.

مدیر عامل سابق BitMEX آرتور هیز در ماه مارس یک وبلاگ آموزنده در این زمینه منتشر کرد که در آن دستورالعمل های دقیقی برای انتخاب یک استیبل کوین به جای بانک ارائه کرد. من یک مطالعه موردی را معرفی کردم. مهمتر از همه، او یک مدل استیبل کوین انقلابی را پیشنهاد کرد که آن را دلار ساتوشی ناکاموتو یا دلار ناکا (NUSD) نامید. ایده استفاده از بیت کوین (BTC) و معکوس کردن سوآپ های دائمی است تا بانک ها در فرآیند صدور و بازخرید NUSD شرکت نکنند.

پیشنهادهایی مانند NUSD نشان دهنده تمایل جمعی ما برای مقابله با عدم قطعیت نظارتی و حملات تهاجمی است. با تکامل ارزهای دیجیتال، سطح حمله برای تنظیم‌کننده‌ها کاهش می‌یابد و جایگزین‌های قوی‌تری برای سیستم‌های قدیمی ظاهر می‌شود.

نوآوری فقط یک مدل کسب و کار نیست، بلکه بزرگترین نقطه قوت ماست. و از طریق نوآوری است که ارزهای دیجیتال می توانند بر همه موانع غلبه کنند. این نمایش باید ادامه یابد زیرا باید به نسل های آینده دنیای بهتری داده شود.

سارا آستین یکی از بنیانگذاران QGlobe Games، یک پلتفرم بازی رمزنگاری مدل Steam است. او مدیر عامل شرکت Kava Labs، مدیرعامل مؤسس Pop17.com و اولین سازنده انجمن Twitch بود. او از دانشگاه دومینیکن در کالیفرنیا فارغ التحصیل شد و دارای گواهینامه علوم داده از دانشگاه جان هاپکینز است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Sarah Austin

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا