اخبار ارز دیجیتال

مدیران می گویند که استیبل کوین ها راه حلی برای مشکلات بانکداری ارزهای دیجیتال هستند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

استیبل کوین ها به عنوان یک راه حل بالقوه برای مشکلات بانکداری ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می شوند که برخی از آنها در حال حاضر تحت تأثیر آنها قرار نگرفته اند.

شکست‌های بانکی مانند Silvergate مطمئناً بر صرافی‌های ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است، اما یکی از مدیران معتقد است راهی برای بقای صنعت بدون حمایت بانکی وجود دارد.

به گفته بابی زاگوتا، مدیر عامل و مدیر بازرگانی جهانی Bitstamp ایالات متحده، صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای سپرده‌گذاری مشتریان به شدت به سیستم بانکداری سنتی متکی هستند و آنها را در برابر مسائل مختلف بانکی آسیب‌پذیر می‌کند.

مدیران بر این باورند که استیبل کوین ها – ارزهای رمزپایه که ارزش آنها به ارزهای فیات و سایر دارایی ها مرتبط است – می تواند راه حلی برای مشکل بانکداری ارزهای دیجیتال باشد.

زاگوتا در مصاحبه ای با کوین تلگراف در 27 مارس گفت: «ما در حال حاضر در حال بحث در مورد اینکه چگونه استیبل کوین ها می توانند جایگزینی برای بانکداری سنتی ارائه دهند، هستیم. برای بازگشت به دیدگاه و منشاء و هدف رمزنگاری، اضافه می کنم:

یکی از اصول پایه‌گذاری صنعت ما این است که به افراد اجازه می‌دهیم بدون اتکا به شخص ثالث معامله کنند، بنابراین ما از استیبل کوین‌ها برای کاهش اصطکاک ایجاد شده توسط سیستم بانکی و غیره استفاده می‌کنیم، باید احتمالات دیگر را بررسی کنیم.

به گفته زاگوتا، استیبل کوین ها مزایای زیادی از جمله تراکنش های سریع تر و مقرون به صرفه تر، اتکای کمتر به بانک ها و افزایش نقدینگی را ارائه می دهند. مدیر اجرایی گفت: «بسته به مقررات، ممکن است در بحبوحه بحران بانکی شاهد تکامل و تثبیت مداوم استیبل کوین ها در صرافی ها باشیم.

زاگوتا در مصاحبه‌ای تاکید کرد که صنعت کریپتو باید بفهمد چه چیزی باعث شده که تنظیم‌کننده‌ها با بانک‌های امضاکننده مداخله کنند. این برای صنعت ضروری است تا اطمینان حاصل شود که بانک‌های دوستدار رمزنگاری به شیوه‌ای ایمن و پایدار کار می‌کنند. وی همچنین به صرافی‌ها هشدار داد که با انتقال عجولانه وجوه خود به بانک‌های مختلف در ایالات متحده که ممکن است تحت فشار یا در معرض خطر باشند، ریسک بیشتری برای مشتریان ایجاد نکنند.

مربوط: کوین‌بیس از توسعه‌دهندگان می‌خواهد که «فلت‌کوین‌های» مبتنی بر تورم را در شبکه «پایه» جدید بسازند.

به گفته مدیران، Bitstamp در حال حاضر 15 شراکت بانکی در سطح جهان دارد، از جمله بانک های ایالات متحده مانند بانک مشتریان و بانک MVB، و بانک های اروپایی مانند LHV Bank و Gorenjska Banka، که می توانند پرداخت ها به دلار آمریکا را نیز پردازش کنند. زاگوتا همچنین گفت: “ما همچنین از بانک یونایتد تگزاس، وسترن الیانس بانک، بانک آکسوس و کراس ریور بانک استفاده می کنیم تا شبکه خود را در میان این همه تغییر قوی نگه داریم. ما در مورد آن بحث می کنیم.”

بیت استامپ استیبل کوین ها را راه حلی بالقوه برای مشکلات بانکی ارزهای دیجیتال می داند، اما برخی از استیبل کوین های اصلی مانند USD Coin (USDC) از خود مشکل بانکی مصون هستند. توجه داشته باشید که اینطور نیست. ناشر USDC Circle در ماه مارس به دلیل قرار گرفتن 3.3 میلیارد دلار در معرض بانک سیلیکون ولی سقوط کرده (SVB) با مشکلات بزرگی مواجه شد. این حادثه باعث شد USDC به طور موقت پیوند 1:1 خود را با دلار آمریکا از دست بدهد.

بر اساس گزارش های رسانه ها، بحران بانکی در چند هفته گذشته فروکش کرده است، اما هنوز به پایان رسیده است. به گفته خوزه مانوئل کامپا، رئیس سازمان بانکداری اروپا، بانک های اروپایی حتی پس از سقوط SVB و کمک مالی اضطراری بعدی به Credit Suisse توسط UBS آسیب پذیر بودند.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهور

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا