اخبار ارز دیجیتال

استیبل کوین ها و CBDC می توانند “نقش معناداری” در پرداخت ها ایفا کنند – مدیر عامل ویزا

ویزا در سپتامبر ۲۰۲۱ برای پشتیبانی از پذیرش CBDC و استیبل کوین کار روی پروژه قابلیت همکاری بلاک چین را آغاز کرد، اما از آن زمان تا حد زیادی به روز نشده است.

مدیرعامل غول کارت اعتباری ویزا معتقد است که می تواند راه حل های مبتنی بر بلاک چین را در خدمات و محصولات خود ادغام کند تا نسل بعدی پرداخت ها را تقویت کند.

در یک تماس تلفنی در جلسه سالانه سهامداران ویزا در ۲۴ ژانویه، ال کلی، مدیر اجرایی، که به طور رسمی در ۱ فوریه استعفا می دهد، اعلام کرد که به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و صندوق های خصوصی ادامه خواهد داد. به طور خلاصه برنامه های این شرکت برای کوین های جدولی را به اشتراک گذاشت.

بر اساس گزارش ۲۴ ژانویه در San Francisco Business Times، کلی گفت:

اگرچه هنوز روزهای اولیه است، اما همچنان معتقدیم که استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می توانند نقش مهمی در فضای پرداخت ایفا کنند و ابتکارات زیادی در حال انجام است.

مدیرعامل خروجی توضیح داد: «از آنجایی که ما قصد داریم در اکوسیستم پرداخت سرمایه‌گذاری کنیم، سرمایه‌گذاری‌های ما در صندوق‌ها و شرکت‌های رمزنگاری کوچک است.

کلی همچنین تأیید کرد که ترازنامه ویزا تحت تأثیر برخی از “شکست های برجسته” که صنعت ارزهای دیجیتال را در سال ۲۰۲۲ تکان داد، قرار نگرفته است.

“هیچ ضرر اعتباری مرتبط با این شکست ها وجود نداشت. […] لطفاً بدانید که در هر کاری که انجام می دهیم، تمرکز ما بر حفظ یکپارچگی سیستم پرداخت ویزا و سیستم پرداخت به طور کلی است.

در طول سال‌ها، ویزا روی بسیاری از ابتکارات مرتبط با ارزهای دیجیتال کار کرده است.

تیم تحقیقاتی در سپتامبر ۲۰۲۱ کار بر روی پروژه قابلیت همکاری بلاک چین را آغاز کرد. این پروژه که ابتکار کانال پرداخت جهانی (UPC) نامیده می شود، برای ایجاد «شبکه شبکه ها» برای CBDC و استیبل کوین های خصوصی برای عبور از کانال های پرداخت مختلف طراحی شده است.

با این حال، ویزا بیش از ۱۲ ماه است که به روز رسانی در مورد UPC ارائه نکرده است.

اخیراً، غول پرداخت برنامه‌هایی را اعلام کرد که به کاربران اجازه می‌دهد صورت‌حساب‌های خودکار را از کیف پول‌های اتریوم خود در ۲۰ دسامبر ۲۰۲۲ پرداخت کنند.

ویزا همچنین چندین کارت نقدی ارز دیجیتال با کارمزد صفر ارائه کرده است، از جمله قرارداد اخیراً فسخ شده با FTX و همکاری با Blockchain.com در تاریخ ۲۶ اکتبر ۲۰۲۲ که هنوز معتبر هستند.

یک نمونه کارت نقدی Visa-FTX قبل از اینکه ویزا در نهایت به قرارداد مشارکت پایان دهد. سس: یاهو فاینانس.

گزارش سالانه ویزا در سال ۲۰۲۲ فقط شامل اطلاعات تا ۳۰ سپتامبر، حدود پنج هفته قبل از سقوط FTX بود، اما انتشار درآمد سه ماهه اول ۲۰۲۳ ویزا در ۲۶ ژانویه ممکن است اطلاعات بیشتری را فاش کند.

مربوط: شبکه لایتنینگ بیت کوین در مقابل ویزا و مسترکارت: چگونه آنها را جمع می کنند؟

رئیس ویزا رایان مک اینرنی رسماً جانشین آل کلی به عنوان مدیرعامل خواهد شد و کلی به عنوان رئیس اجرایی در هیئت مدیره باقی خواهد ماند.

McInerney در مورد راه‌حل‌های پرداخت مبتنی بر بلاک‌چین، اگر نگوییم صعودی‌تر به نظر می‌رسد.

مک‌اینرنی در مصاحبه‌ای در نوامبر ۲۰۲۲ با فورچون گفت که ویزا هنوز «۱۴ تریلیون دلار پول نقد مصرف‌کننده دارد که می‌توان دیجیتالی کرد» و پرداخت‌های ارزهای دیجیتال می‌تواند بیشترین اهرم را داشته باشد. او گفت که همچنان به دنبال مکانی است.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا