اخبار ارز دیجیتال

پرداخت های استیبل کوین می تواند در سال 2023 از تمام شبکه های اصلی کارت پیشی بگیرد: داده ها

در حالی که پرداخت‌های استیبل کوین زنجیره‌ای به سرعت در حال رشد هستند، بسیاری به این نکته اشاره کرده‌اند که مقایسه پرداخت‌های استیبل کوین با تراکنش‌های ویزا منصفانه نیست، زیرا آنها دو چیز متفاوت را نشان می‌دهند. من اینجا هستم.

استیبل کوین ها نقش بسیار مهمی در اقتصاد کریپتوهای امروزی دارند و علیرغم سقوط گسترده بازار اخیر، حجم استیبل کوین همچنان بر اکثر صرافی ها تسلط دارد.

طبق داده‌های Coinmetrics، انتظار می‌رود پرداخت‌های استیبل‌کوین در زنجیره در سال ۲۰۲۲ از ۷ تریلیون دلار و تا پایان سال نزدیک به ۸ تریلیون دلار فراتر رود. ویزا، بزرگترین شبکه کارت، سالانه بالغ بر 12 تریلیون دلار پردازش می کند.

پیتر جانسون، رئیس سرمایه گذاری در Brevan Howard Digital، گفت که پرداخت های استیبل کوین قبلاً از Mastercard و American Express پیشی گرفته است. علاوه بر این، ما پیش‌بینی می‌کنیم که تا سال 2023، حجم استیبل کوین‌های زنجیره‌ای از حجم تراکنش‌های ویزا پیشی بگیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که احتمالاً مقدار استیبل کوین‌ها نه تنها از ویزا، بلکه از هر چهار شبکه اصلی کارت (Visa، Mastercard، AmEx و Discover) فراتر خواهد رفت. صرافی های متمرکز که سهم قابل توجه خود را دارند.

در حالی که این مقایسه به وضوح افزایش قابل توجهی در استفاده از استیبل کوین را نشان می دهد، بسیاری از کاربران خاطرنشان کردند که مقایسه این دو موجودیت بی اساس است زیرا آنها دو چیز متفاوت هستند. من اینجا هستم.

مربوط: مقررات استیبل کوین ایالات متحده: راهنمای مبتدیان

بین حجم کارت اعتباری و پرداخت های استیبل کوین تفاوت وجود دارد. در حالی که تراکنش‌های کارت اعتباری معمولاً با هزینه‌های مصرف‌کننده مرتبط هستند، دارایی‌های رمزنگاری شده فیات عمدتاً با تجارت کریپتو و امور مالی غیرمتمرکز مرتبط هستند.

مانند Visa و Mastercard، مانع اصلی برای استفاده فعال مصرف کننده از استیبل کوین ها، مقررات است. اما سناتور جمهوریخواه پت تومی قرار است در پایان دوره ریاست جمهوری خود از کنگره ایالات متحده بازنشسته شود و قصد دارد با لایحه استیبل کوین خود آن را تغییر دهد.) تا زمانی که موسسات غیردولتی و غیربانکی اجازه صدور استیبل کوین را دارند تا زمانی که یک فدرال دریافت کنند. مجوز ایجاد و صادر شده توسط دارایی های مایع با کیفیت بالا ”

از نظر ارزش بازار، استیبل کوین ها در حال حاضر حدود 16.5 درصد از کل را تشکیل می دهند. داده های CoinGecko نشان می دهد که ارزش ترکیبی همه استیبل کوین ها حدود 140 میلیارد دلار است. USDT منتشر شده توسط تتر در حال حاضر با عرضه کل 66.3 میلیارد USDT بر بازار استیبل کوین مسلط است و پس از آن USDC Circle با 44.3 میلیارد عرضه بازار UDSC قرار دارد.نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا