🚨 اخبار ارز دیجیتال

بر اساس مقاله BIS، استیبل کوین‌ها شکل کمتری از پول توکن‌شده هستند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اوراق بهادار حامل مانند استیبل کوین یادآور دوران «بانکداری رایگان» قبل از بانک مرکزی هستند، با تمام خطراتی که به همراه دارد، طبق یک برگه کاری BIS.

وحدت پول تضمین می کند که وجوه دولتی و خصوصی با نرخ یکسان معامله می کنند. حتی تفاوت‌های کوچک بین صندوق‌های دولتی و خصوصی می‌تواند تأثیرات موج‌دار بین معاملات داشته باشد. یک مقاله کاری بانک تسویه بین المللی (BIS) مدل های ارزهای رمزگذاری شده خصوصی را از نظر وحدت به عنوان مکمل ارزهای دیجیتال بانک مرکزی مقایسه کرد.

این مقاله می‌گوید توکن‌سازی «فرایند ارائه ادعاها در قالب دیجیتال است که به آنها امکان داد و ستد روی یک پلتفرم قابل برنامه‌ریزی با استفاده از قراردادهای هوشمند را می‌دهد». پول توکن شده می تواند به ابزار حاملی تبدیل شود که ادعاهای علیه ناشر بدون تأثیر بر ترازنامه ناشر به آن منتقل می شود. استیبل کوین ها یک مثال هستند.

اوراق بهادار حامل در دوران «بانکداری آزاد»، قبل از ایجاد فدرال رزرو، در ایالات متحده رایج بود. آنها شباهت هایی بین آن وضعیت و استیبل کوین هایی که به مبادلات غیرمجاز متکی نیستند، ترسیم می کنند.

مرتبط: رئیس BIS “دفتر کل یکپارچه” ایده آل را برای بانک های مرکزی و سایر کاربران مالی توصیف می کند

از طرف دیگر، یک ارز رمزنگاری شده می‌تواند ابزار حاملی باشد که در آن هنگام تسویه با پول بانک مرکزی، فرستنده بدهکار می‌شود و گیرنده در ترازنامه مربوطه به حساب می‌آید. در حال حاضر سیستم بانکداری تجاری بر اساس این مدل عمل می کند.

استفاده از پول بانک مرکزی برای تسویه پول توکن شده که یک ابزار حامل است، نرخ ارز ثابت با طراحی مناسب را تضمین می کند. حفظ وحدت پول دیجیتال و پول نقد به مقررات بستگی دارد.

اتحاد بین ارزهای خصوصی و پول نقد تنها در صورتی در بانک‌های تجاری فعلی وجود خواهد داشت که همه صادرکنندگان ارز توکن‌شده خصوصی از استانداردهای نظارتی یکسانی پیروی کنند و به تضمین‌های مشابهی دسترسی داشته باشند.

یک مقاله کوتاه دیگر BIS در همان زمان منتشر شد که توکن‌سازی را بررسی می‌کرد و بسته به ماهیت دارایی زیربنایی، از مجموعه‌ای از چالش‌ها و فرآیندها سود می‌برد.

مجله: آیا CBDC کریپتونیت ارزهای دیجیتال است؟نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا