اخبار ارز دیجیتال

گزارش شده است که ناشر استیبل کوین Paxos توسط رگولاتور نیویورک مورد بررسی قرار گرفته است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دلیل دقیق این تحقیقات فاش نشده است، اما طبق گزارش‌ها، تنظیم‌کننده‌های نیویورک در حال برنامه‌ریزی برای افزایش تلاش‌ها برای حمایت از مصرف‌کنندگان در سال جاری هستند.

Paxos Trust Company – ناشر استیبل کوین مستقر در نیویورک پشت بایننس USD (BUSD) و Paxos Dollar (USDP) – طبق گزارش ها توسط وزارت خدمات مالی نیویورک (NYDFS) تحت بررسی است.

یک “فرد آشنا با موضوع” در گزارش ۱۰ فوریه به بلومبرگ گفت که انگیزه دقیق این تحقیقات در حال حاضر ناشناخته است.

سخنگوی NYDFS از اظهار نظر در مورد تحقیقات در حال انجام خودداری کرد، اما گفت این آژانس به طور گسترده برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر خطرات مرتبط با سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال کار می کند.

این بخش در ارتباط دائمی با نهادهای تحت نظارت است تا آسیب‌پذیری‌ها و خطراتی را که برای مصرف‌کنندگان و خود مؤسسات ناشی از نوسانات بازار کریپتوهای ما تجربه می‌کنیم، درک کند.»

Paxos از زمان همکاری با Binance در سپتامبر ۲۰۱۹، BUSD، یک استیبل کوین با پشتوانه USD را راه اندازی کرده است. این سومین استیبل کوین بزرگ با ارزش بازار فعلی بیش از ۱۶ میلیارد دلار است.

او همچنین خالق دلار Paxos (USDP) است که در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد. این در حال حاضر ششمین استیبل کوین بزرگ با ارزش بازار تقریباً ۸۷۵ میلیارد دلار بر اساس CoinGecko است و همچنین بنیانگذار PAX Gold (PAXG) است. توکن اتریوم با پشتوانه طلا.

این شرکت همچنین پشتیبان itBit است، یک صرافی دارایی دیجیتال که همزمان با Paxos در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد.

NYDFS یک “BitLicense” برای Paxos در سال ۲۰۱۵ صادر کرد. این قانون به شرکت ها اجازه می دهد تا فعالیت های مرتبط با ارز دیجیتال را در ایالت نیویورک انجام دهند.

Paxos اخیراً شایعاتی مبنی بر اینکه دفتر کنترل ارز ایالات متحده (OCC) ممکن است به Paxos دستور دهد درخواست خود برای مجوز کامل بانکی را پس بگیرد را رد کرد.

Paxos همچنین در وب سایت خود ادعا می کند که ذخایر توکن BUSD و USDP آن به طور کامل به دلار آمریکا و اوراق خزانه آمریکا پشتیبانی می شود.

مربوط: ایالت نیویورک دستورالعملی را برای بانک هایی که به دنبال مشارکت در فعالیت های ارزهای دیجیتال هستند صادر می کند.

اگر گزارش های تحقیقات درست باشد، این اولین تحقیقاتی نیست که سال گذشته توسط NYDFS راه اندازی شد.

Coinbase Global US در ۴ ژانویه به تسویه ۱۰۰ میلیون دلاری با تنظیم کننده های نیویورک رسید.

مدت کوتاهی پس از فروپاشی اکوسیستم Terra LUNA و استیبل کوین الگوریتمی ناموفق TerraClassicUSD (USTC) در ماه مه ۲۰۲۲، NYDFS تضمین می کند که صادرکنندگان استیبل کوین به طور کامل از دارایی های خود حمایت می کنند و به طور منظم ثابت می کنند که آنها گزارش راهنمای استیبل کوین را منتشر کرده اند.

Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد این موضوع با Paxos و Binance تماس گرفت، اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا