اخبار ارز دیجیتال

چارچوب استیبل کوین یک اولویت کوتاه مدت برای تنظیم کننده های استرالیا است

از آنجایی که استیبل کوین ها به عنوان وسیله پرداخت به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، استرالیا در حال آماده شدن برای تنظیم آنها بر این اساس است.

تنظیم‌کننده‌های مالی استرالیا در حال کار روی گزینه‌ها هستند تا استیبل کوین‌های پرداخت را در چارچوب نظارتی تسهیلات ارزش ذخیره‌شده بگنجانند. چنین ادغامی بخشی از اصلاحات گسترده تر در چارچوب نظارتی پرداخت های داخلی خواهد بود.

در 8 دسامبر، وب‌سایت رسمی بانک مرکزی استرالیا گزارشی درباره استیبل کوین‌ها منتشر کرد که تحولات اخیر، خطرات و چشم‌انداز نظارتی را ارزیابی می‌کرد. علیرغم توجه زیاد به ریسک، این گزارش تصدیق می کند که “استیبل کوین ها پتانسیل افزایش کارایی و عملکرد پرداخت های مختلف و سایر خدمات مالی را دارند.” بسیار خوش بینانه است.

بر اساس این گزارش، تنظیم‌کننده‌های استرالیایی «کار قابل توجهی» انجام می‌دهند تا بفهمند که چگونه استیبل کوین‌ها را می‌توان در اکوسیستم پرداخت‌های داخلی پیاده‌سازی کرد، بدون اینکه آنها را در معرض خطرات ناروا قرار دهد. در میان چنین خطراتی، نویسندگان به اثرات مرتبط با انرژی و آب و هوا، اختلالات بازار تامین مالی، افزایش مواجهه با بانک‌ها و ریسک نقدینگی اشاره می‌کنند.

نویسندگان آسیب‌پذیری خاص استیبل کوین‌های الگوریتمی را که به اعتماد سرمایه‌گذاران به ارزش دارایی‌های کریپتو تضمین‌شده با ثبات وابسته است، برجسته کردند و مثالی از فروپاشی Terra ارائه کردند.

مربوط: دارایی های دیجیتال می تواند سالانه 40 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی استرالیا اضافه کند: گزارش شورای فناوری

در این گزارش آمده است که توسعه چارچوبی برای استیبل کوین‌های پرداخت یک اولویت کوتاه مدت برای CFR است، «با توجه به پتانسیل استفاده گسترده از این ترتیبات به‌عنوان وسیله پرداخت و ذخیره ارزش». من بارها گفته‌ام بله.

در ماه سپتامبر، سناتور محلی اندرو براگ لایحه ای را با عنوان لایحه دارایی های دیجیتال (مقررات بازار) ارائه کرد. این سند خواستار ارائه مجوز برای مبادلات دارایی دیجیتال، خدمات نگهداری دارایی دیجیتال و صادرکنندگان استیبل کوین است.

برد جونز معاون بانک مرکزی استرالیا اخیراً به اشتراک گذاشت که برنامه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی استرالیا (CBDC) بیش از 140 پیشنهاد مورد استفاده از صنعت مالی دریافت کرده است. اما روسای بانک مرکزی هشدار داده‌اند که چنین علاقه‌ای به CBDC می‌تواند جایگزین دلار استرالیا شود و منجر به اجتناب مردم از بانک‌های تجاری شود.

نویسنده: David Attlee

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا