اخبار ارز دیجیتال

کاهش تسلط استیبل کوین با کاهش ارزش بازار نزدیک به پایین ترین سطح 2 ساله: CCData

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پس از 16 ماه کاهش متوالی، تسلط بر بازار استیبل کوین به 10.3 درصد از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال کاهش یافته است.

بر اساس یک گزارش جدید، ارزش بازار استیبل کوین پس از 16 ماه کاهش متوالی به پایین ترین سطح خود از آگوست 2021 رسیده است.

CCData، یک پلتفرم تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال، گزارشی را در 20 جولای منتشر کرد و بیان کرد که ارزش بازار استیبل کوین ها از ابتدای ماه تا 17 ژوئیه 0.82 درصد کاهش یافته است و ارزش بازار این بخش را به 127 میلیارد دلار رسانده است.

تسلط بر بازار استیبل کوین اندکی کاهش یافته است و اکنون به 10.3 درصد رسیده است، نسبت به 10.5 درصد در ژوئن.

در میان 10 استیبل کوین برتر، دلار Pax (USDP) بیشترین ضربه را خورد و با افت 43.1 درصدی به 563 میلیون دلار در ماه جولای رسید که پایین‌ترین سطح از دسامبر 2020 است.

CCData معتقد است که MakerDAO، سازمان مستقل غیرمتمرکز پشت پروتکل Maker، عامل اصلی این افت است. MakerDAO تصمیم گرفته است تا 500 میلیون دلار USDP را از ذخایر خود به دلیل عدم درآمد اضافی حذف کند.

تتر (USDT)، بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار، توانسته است تا 17 ژوئیه به بالاترین حد خود یعنی 83.8 میلیارد دلار برسد و تسلط خود را در ارزش بازار استیبل کوین به 65.9 درصد افزایش دهد.

ارزش بازار USD Coin (USDC) و Binance USD (BUSD) به ترتیب با 3.01 درصد و 4.57 درصد کاهش به 26.9 میلیارد و 3.96 میلیارد دلار رسید. برای USDC، این هفتمین ماه متوالی کاهش ارزش بازار و پایین‌ترین سطح از ژوئن 2021 است.

اکثر ارزش‌های بازار استیبل کوین از ماه می تا کنون نسبتاً ثابت مانده‌اند، به استثنای USDP که 43.1 درصد کاهش یافته است. منبع: CCData.

با وجود کاهش های پی در پی، حجم معاملات استیبل کوین در ژوئن 16.6 درصد افزایش یافت و به نزدیک به 483 میلیارد دلار رسید که اولین افزایش ماهانه خود از ماه مارس را نشان می دهد.

CCData معتقد است که شکایت های کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه بایننس و کوین بیس و افزایش برنامه های ETF بیت کوین (BTC) به افزایش حجم معاملات استیبل کوین در ماه گذشته کمک کرده است.

مربوط: پروتکل Aave استیبل کوین GHO را روی شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی کرد، ۲ میلیون دلار استخراج شد

یکی دیگر از رویدادهای مهم در ماه ژوئن، تعلیق سپرده های فیات به Binance.US به دلیل شکایت SEC علیه Binance.US بود. به گفته CCData، این بدان معناست که USDT و USDC در مبادلات به دلار آمریکا متصل شده اند.

تعلیق سپرده های قانونی نقدینگی سپرده ها را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. [USDT and USDC] برای استیبل کوین ها، تخفیف ها به ترتیب حدود 27 درصد و 18 درصد است. “

بازار غیرمتمرکز استیبل کوین که شامل Dai (DAI)، Frax (FRAX) و USDD (USDD) می شود، ارزش بازار خود را با 0.43 درصد افزایش به 7.52 میلیارد دلار در ژوئیه رساند که برای اولین بار از فوریه به بعد مثبت شد. اما ارزش بازار آن هنوز 78.1 درصد از بالاترین رکورد خود در آوریل 34.3 میلیارد دلار کاهش یافته است.

آغاز این روند نزولی ناشی از فروپاشی اکوسیستم Terra Luna و عمق تقریباً 100 درصدی استیبل کوین الگوریتمی TerraClassicUSD (USTC) بود.

مجله: سکه های ناپایدار: از بین بردن چربی، نصب و راه اندازی، و سایر خطرات در راه استنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا