اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار Aave می گوید پذیرش استیبل کوین می تواند منجر به رشد دیفای شود

استانی کولچوف گفت یکی از چالش های موجود در اکوسیستم این است که استیبل کوین های غیرمتمرکز نسبت به استیبل کوین های متمرکز پشتوانه کمتری دارند.

استانی کولچوف، بنیانگذار پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Aave، در StarkWare Sessions 2023 که در The Cameri Theatre در تل آویو، اسرائیل برگزار شد، چندین موضوع را در فضای DeFi برجسته کرد.

در یک گفتگوی کنار آتش با عنوان “DeFi: انعطاف پذیری در مواجهه با عدم قطعیت جهانی”، Kulechov و مدیر Cointelegraph، Alex Cohen در مورد خطرات DeFi در مقایسه با امور مالی سنتی (TradFi) بحث کردند و ما در مورد موضوعات مختلفی از جمله اینکه چگونه سکه ها می توانند منجر به پذیرش دیفای

گفتگو با بنیانگذار Aave، استانی کرچوف و سردبیر Cointelegraph الکس کوهن در StarkWare Sessions 2023

به گفته Kulechov، دقت DeFi در تعیین کمیت ریسک نسبت به محصولات TradFi برتر است که می تواند منجر به پذیرش بیشتر در این فضا شود. موسس Aave توضیح داد که این بدان معنی است که کار در DeFi در واقع ارزان تر از TradFi است، زیرا شناسایی خطرات آسان تر است. او گفت:

با این میزان دید، می‌توانیم ریسک را با دقت بیشتری کمیت کنیم، به این معنی که در محیطی کم‌هزینه عمل می‌کنیم، زیرا اطلاعات بیشتری درباره ریسک داریم.

هنگامی که از کولچوف در مورد ورود مردم “غیر فناوری” به فضای DeFi پرسیده شد، کولچوف گفت که استیبل کوین ها و پرداخت ها می توانند نقش کلیدی ایفا کنند. به گفته مدیران، ایجاد یک “لایه پرداخت” که شامل استیبل کوین ها می شود می تواند عموم مردم را به این فضا و در نهایت وارد کند. آن را به دیفای بیاورید.

او گفت: «کل حلقه DeFi شروع به بسته شدن می‌کند زیرا ساخت یک لایه پرداخت مهم است و یک راه آسان برای تبادل ارزش وجود دارد. علاوه بر این، کولچوف گفت که فشار بیشتر به منحنی نوآوری می تواند مانع پذیرش بیشتر شود.

علیرغم این موارد، مدیران Aave همچنین تشخیص می دهند که در فضای استیبل کوین مشکلاتی وجود دارد. این شامل ارزش در اکوسیستم و حمایت از استیبل کوین های غیرمتمرکز می شود. کرچوف توضیح داد:

مشکل فعلی این است که ارزش کافی در اکوسیستم وجود ندارد و حمایت کمتری از استیبل کوین های غیرمتمرکز در مقایسه با استیبل کوین های متمرکز وجود دارد. من فکر می کنم ما با مشکل بزرگی مواجه هستیم.

بنیانگذار Aave همچنین اضافه کرد که استیبل کوین‌هایی که او آنها را «مقاوم‌ترین» توصیف کرد، آنهایی هستند که بیش از حد وثیقه دارند.

مربوط: DeFi شروع پرباری برای سال ۲۰۲۳ دارد: گزارش DappRadar

هنگامی که از بنیانگذار پروتکل Aave در مورد تبدیل شدن DeFi به یک کلمه کلیدی در آینده نزدیک سؤال شد، اطمینان داد که این زمینه برای مدت طولانی وجود داشته است.

“DeFi برای مدتی طولانی وجود خواهد داشت زیرا یکی از اولین مشکلاتی را که بلاک چین حل کرده است حل می کند. و این زیرساختی است که بسیاری از برنامه ها از آن استفاده می کنند.”

بنیانگذاران تاکید کردند که بسیاری از نوآوری های جدید در این زمینه وجود دارد که ممکن است حتی به برنامه های غیر مالی راه پیدا کند.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا