🚨 اخبار ارز دیجیتال

SSV.network به شبکه اصلی دسترسی پیدا می کند و تمرکززدایی از استخر سهام اتریوم را تقویت می کند

SSV.network یک شبکه فناوری اعتبارسنجی غیرمتمرکز را با بیش از ۱۰ شریک سهامداری DApp راه‌اندازی می‌کند تا به غیرمتمرکز کردن سهام اتریوم کمک کند.

انتقادات با هدف متمرکز سازی فرضی استخرهای سهام اتریوم (ETH) توسط زیرساخت های جایگزینی استیکینگ با هدف بهبود امنیت کلیدهای خصوصی و کاهش زمان خرابی و جریمه های اعتبار سنجی ها به چالش کشیده شده است.

در یک مصاحبه اختصاصی با Cointelegraph، بنیانگذار شبکه SSV.net، آرون موروک توضیح داد که چگونه فناوری اعتبارسنجی غیرمتمرکز پلتفرم (DVT) که با مشارکت بنیاد اتریوم توسعه یافته است، به تمرکززدایی از استخرها و اعتبارسنجی‌های سهام ETH کمک می‌کند. ما توضیح داده‌ایم که چگونه می‌تواند مفید باشد.

SSV.network شبکه اصلی عمومی خود را در ۱۴ سپتامبر با بیش از ۱۰ برنامه غیرمتمرکز مستقر در شبکه راه اندازی کرد. DVT برای غیرمتمرکز کردن چشم‌انداز فعلی ارائه‌دهندگان سهامداری پیش‌بینی شده است، که در حال حاضر تحت سلطه تعداد کمی از استخرهای اشتراک ETH هستند که دستورات را اجرا می‌کنند. بخش قابل توجهی از ETH در قراردادهای سهام ETH2 قفل شده است.

مطالب مرتبط: SSV صندوق اکوسیستم ۵۰ میلیون دلاری را برای پشتیبانی از فناوری سهام ETH راه اندازی می کند

به گفته موراک، این فناوری رویکردی برای امنیت اعتبارسنجی است که مسئولیت‌های مدیریت کلید و امضا را بین چندین طرف توزیع می‌کند، نقاط شکست واحد را کاهش می‌دهد و انعطاف‌پذیری اعتبارسنجی را افزایش می‌دهد.

این فناوری کلیدهای خصوصی مورد استفاده برای محافظت از اعتبارسنجی‌ها را در مجموعه‌ای از رایانه‌ها تقسیم می‌کند. این امر امنیت را افزایش می دهد و به برخی از گره های خوشه اعتبارسنجی اجازه می دهد تا آفلاین شوند. این باعث کاهش منفرد نقاط خرابی شبکه می‌شود و مجموعه اعتبارسنجی را قوی‌تر می‌کند.

“با تقسیم سهم کلیدی بین گره‌های متنوع در یک خوشه، اعتبار سنجی‌ها غیرمتمرکزتر می‌شوند. استخرهای سهامداری با استفاده از DVT می‌توانند زیرساخت خود را غیرمتمرکز کنند یا از گره‌های شبکه SSV. برای غیرمتمرکز کردن زیرساخت خود استفاده کنند. همچنین می‌توانید آن را به یک اپراتور واگذار کنید.

بر اساس داده‌های شرکت تحلیل بلاک چین Nansen، Lido Finance 32 درصد از ETH قفل شده در قراردادهای سپرده BeaconChain را تشکیل می‌دهد. استخرهای سهام ETH ارائه شده توسط Coinbase (8٪) و Binance (4٪) نیز سهم بزرگی از ETH سهام را تشکیل می دهند.

مروری بر بزرگترین نهادهای سهامداری ETH. منبع: قرارداد سپرده Nansen ETH2.

همانطور که SVV در اطلاعیه ای به مناسبت راه اندازی شبکه اصلی اشاره کرد، صرافی های متمرکز مانند Coinbase، Binance و Kraken تقریباً ۱۸٪ از کل سهام ETH را در اختیار دارند، در حالی که استخرهای معاملاتی Lido، RocketPool Liquidity مانند Stader و Stakewise بیش از ۳۶٪ را تشکیل می دهند. از کل بازار اشتراک گذاری.

استخرهای استیکینگ مایع در پیش از ارتقای اتریوم در شانگهای که برای جولای ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است، بسیار محبوب شده اند. این رویداد همچنین برای اولین بار امکان برداشت ETH سهامدار از قراردادهای Beacon را برای کاربران اتریوم معرفی کرد.

SSV قصد دارد یک استخر جایگزین، مایع و متمرکز را ارائه دهد که آن را به عنوان “اساسا متمرکز و نگهبان” توصیف می کند. موراک اضافه کرد که SSV می‌تواند امنیت کلیدهای خصوصی اعتبارسنجی‌ها را تا حد زیادی افزایش دهد و پاداش‌ها را از طریق یک راه‌اندازی مقاوم به خطا که از عملکرد بالا و کاهش جریمه‌های اعتبارسنجی آفلاین جلوگیری می‌کند، به حداکثر برساند.

SSV.network در ژانویه ۲۰۲۳ با راه اندازی یک صندوق اکوسیستم ۵۰ میلیون دلاری برای حمایت از پروژه های دیگر در حال توسعه با استفاده از DVT، سرفصل خبرها شد. این فناوری قبلاً به عنوان یک جنبه کلیدی از نقشه راه مقیاس پذیری اتریوم که توسط یکی از بنیانگذاران ویتالیک بوترین در دسامبر ۲۰۲۱ ارائه شده بود برجسته شده بود.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا