🚨 اخبار ارز دیجیتال

ETF های بیت کوین با حجم معاملات ۵۰ میلیارد دلاری رکورد شکنی کردند

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) که به تازگی راه‌اندازی شده‌اند، از ۵۰ میلیارد دلار در حجم معاملات فراتر رفته‌اند که نقطه عطفی در دنیای محصولات سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال است. داده های ارسال شده توسط تحقیق BitMEX در مورد X این آمار شش هفته ای از معاملات و عملکرد دارایی های کلیدی را نشان می دهد.

این نقطه عطف به دنبال تأیید نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در اوایل ژانویه برای ETF های بازیکنان برجسته مانند BlackRock، Fidelity و Bitwise است.

تایید مقررات رشد بیت کوین را تسریع می کند

افزایش حجم معاملات ETF های بیت کوین نقطه ای نشان دهنده افزایش علاقه و اعتماد سرمایه گذاران به این وسایل سرمایه گذاری تنظیم شده است. داده های موجود نشان می دهد که حجم معاملات تجمعی ETF های بیت کوین نقطه ای از ۲۸.۳ میلیارد دلار در ابتدای ماه به ۵۰.۵ میلیارد دلار در پایان روز معاملاتی روز پنجشنبه افزایش یافته است.

روز سه‌شنبه شاهد بالاترین حجم معاملات در چند هفته گذشته، بالای ۲.۵ میلیارد دلار بود که به طور قابل توجهی به افزایش کلی حجم معاملات کمک کرد. تنها در روز پنجشنبه، حجم معاملات نقدی بیت کوین ETF به ۱.۲ میلیارد دلار رسید. IBIT بلک راک با ۴۵۷.۲ میلیون دلار پیشتاز بود و پس از آن GBTC Grayscale و FBTC Fidelity به ترتیب با ۳۴۸.۸ میلیون دلار و ۲۵۵.۷ میلیون دلار قرار گرفتند.

رقابت بین ETF های بیت کوین نقطه ای نیز در پویایی سهم بازار منعکس می شود. صندوق GBTC با کارمزد بالا Grayscale از زمان راه اندازی ETF های بیت کوین در ۱۱ ژانویه به تدریج از ۵۰.۵ درصد به ۲۸.۶ درصد کاهش یافته است و خروجی های روزانه نیز در این روند نقش داشته است.

این در تضاد با IBIT بلک راک است که افزایش قابل توجهی در سهم بازار را در مدت مشابه تجربه کرده است و از ۲۲.۱ درصد به ۳۷.۴ درصد رسیده است و خود را به عنوان یک ذینفع کلیدی از پذیرش رو به رشد ETF بیت کوین نقطه ای قرار داده است.

ETF های بیت کوین و احساسات بازار را شناسایی کنید

پنج شنبه شاهد یک روند منحصر به فرد در جریان خالص بود. ETF های بیت کوین به دنبال خروج خالص در ۲۱ فوریه، ۲۵۱.۴ میلیون دلار ورودی خالص ثبت کردند. FBTC فیدلیتی با ۱۵۸.۹ میلیون دلار و پس از آن IBIT بلک راک با ۱۲۵.۱ میلیون دلار و GBTC Grayscale به ۵۵.۷ دلار رسید. خروجی میلیونی وجود دارد.

از نظر بیت کوین نگهداری شده، دارایی های جمعی تحت مدیریت (AUM) از نه ETF بیت کوین نقطه ای، به استثنای صندوق GBTC تبدیل شده Grayscale، به سرعت به ۳۰۰۰۰۰ بیت کوین برای مجموع ۲۹۲۶۱۵ بیت کوین نزدیک می شود که معادل تقریباً ۱۴ میلیارد دلار در قیمت های فعلی بازار است. در مقابل، دارایی های Grayscale GBTC بیش از ۲۵ درصد از ۱۱ ژانویه کاهش یافته است و از ۶۱۹۰۰۰ بیت کوین به ۴۵۴۶۶۰ بیت کوین (۲۴ میلیارد دلار) تا روز پنجشنبه کاهش یافته است.

علیرغم نوسانات اخیر قیمت، با معامله بیت کوین با کاهش ۲ درصدی به ۵۱۲۰۷ دلار در هفته گذشته، این ارز دیجیتال ۲۶.۵ درصد در ماه و ۲۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این نشان می دهد که روند صعودی پیرامون بیت کوین ادامه دارد و بیت کوین به طور فزاینده ای در کانال های سرمایه گذاری سنتی از طریق ETF های بیت کوین نقدی پذیرفته می شود که انتظار می رود در ماه مارس به بالاترین حد خود برسد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا