اخبار ارز دیجیتال

ETF بیت کوین نقطه ای اکنون ۳۰۳۰۰۰ واحد بیت کوین را در خود جای داده است: داده

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در یک شاخص قانع‌کننده از علاقه سرمایه‌گذاران و تقاضای بازار، صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) که اخیراً راه‌اندازی شده‌اند، کمتر از هشت هفته پس از شروع به کار، مجموعاً بیش از ۳۰۳۰۰۰ بیت کوین در دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) جمع‌آوری کرده‌اند. مطابق داده های فعلی از تحلیلگر ارشد K33 Research Vetle Lunde است.

عملکرد بیت کوین ETF را شناسایی کنید

داده‌ها نشان می‌دهند که تا پایان در ۲۶ فوریه، ۹ ETF اصلی که در ۱۱ ژانویه معرفی شدند، اکنون دارای ۳۰۳۰۰۲ بیت کوین خیره‌کننده، معادل تقریباً ۱۷ میلیارد دلار هستند.

با این حال، این شامل دارایی های صندوق GBTC تبدیل شده Grayscale نمی شود که از زمان راه اندازی ETF شاهد کاهش دارایی ها بوده است.

۹ ETF عبارتند از: BlackRock (IBIT)، Fidelity (FBTC)، Bitwise (BITB)، Ark Invest 21Shares (ARKB)، Invesco (BTCO)، VanEck (HODL)، Valkyrie (BRRR)، فرانکلین تمپلتون (EZBC) و WisdomTree. (BTCW).

رشد نزدیک به خط مستقیم نه تنها شاهد یک دوره کوتاه انتقال جانبی بود اما در چند روز اول معاملات هیچ کاهشی نداشت.

اهمیت این موضوع این است که این ETF ها اکنون تقریباً ۱.۵ درصد از کل عرضه بیت کوین ۲۱ میلیون بیت کوین را کنترل می کنند. این از دارایی های سازمان های پیشرو در فضای بیت کوین مانند MicroStrategy و Tether پیشی می گیرد. در یک تجربه بی سابقه، ورودی خیره کننده ۶۳۱ میلیون دلاری از سرمایه گذاران بیت کوین در یک روز مشاهده شد.

در بین ۹ ETF، IBIT بلک راک با بیش از ۱۲۸۰۰۰ بیت کوین در AUM پیشتاز است. FBTC Fidelity که بیش از ۹۴۰۰۰ بیت کوین دارد، از نزدیک دنبال می شود.

عملکرد قوی این ETF های بیت کوین نقطه ای ایالات متحده در جریان خالص ورودی قابل توجهی به مبلغ بیش از ۶ میلیارد دلار منعکس می شود. دوشنبه شاهد افزایش قابل توجهی در جریان خالص ورودی بودیم. FBTC فیدلیتی با افزایش ۲۴۳.۳ میلیون دلاری پیشتاز بود و پس از آن ARKB سهام Ark Invest 21 با ۱۳۰.۶ میلیون دلار قرار گرفت.

دارایی های Grayscale در حال سقوط است

در مقابل، صندوق GBTC تبدیل شده Grayscale با کاهش بیش از ۲۸ درصدی از ۱۱ ژانویه در دارایی ها مواجه شده است. این کاهش باعث کاهش آن از تقریباً ۶۲۰,۰۰۰ BTC به ۴۴۰,۰۰۰ BTC از زمان عرضه در ژانویه شده است.

در حال حاضر، محصول GBTC Grayscale که کارمزدهای بالاتری دارد، کمترین خروجی خود را از زمان آغاز به کار تجربه کرده است و تنها ۲۲.۴ میلیون دلار از صندوق خارج شده است. این مقدار تقریباً نیمی از جریان خروجی تجربه شده در روز معاملاتی قبلی است و تنها بخش کوچکی از کل خروجی ۷.۵ میلیارد دلاری مشاهده شده تاکنون است.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا