اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی اسپانیا در حال آزمایش یک CBDC عمده فروشی است

Banco de Spain می گوید این مطالعه به تعیین میزان سازگاری آن با “نیازها و خواسته های یک جامعه دیجیتالی فزاینده” کمک خواهد کرد.

Banque de España (BDE)، بانک مرکزی اسپانیا، قصد دارد یک برنامه آزمایشی را برای شروع آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CDBC) راه اندازی کند، و به دنبال پیشنهاد همکاری از موسسات مالی و فنی محلی است. من گفتم بله.

بانک‌ها در برنامه‌ای با هدف شبیه‌سازی جابه‌جایی وجوه، آزمایش انحلال دارایی‌های مالی، و تجزیه و تحلیل مزایا و معایب معرفی یک CBDC عمده‌فروشی در فرآیندها و زیرساخت‌های فعلی‌شان شرکت خواهند کرد. روی یک حوزه اصلی تمرکز کنید. 5 بیانیه.

CBDC عمده فروشی به ارز دیجیتالی اشاره دارد که معمولاً توسط بانک ها برای ذخیره ذخایر در بانک مرکزی استفاده می شود، در مقابل یک CBDC خرده فروشی یا عمومی که برای عموم آزاد است.

این برنامه گفت که این برنامه “انحصاری” BDE است و با کار انجام شده در اتحادیه اروپا برای مطالعه استفاده از یورو دیجیتال ارتباطی ندارد.

سهامدارانی که مایل به شرکت در این برنامه هستند باید حداقل الزامات تعیین شده توسط بانک را برآورده کنند و “ابزار مالی” خود را که مایل به تعهد به پروژه در فرآیند درخواست پایان در 31 ژانویه 2023 هستند، افشا کنند.

از جمله دلایل اجرای این برنامه، BDE گفت تحقیقات CBDC به تعیین میزان کمک CBDCها به “انطباق با نیازها و خواسته های یک جامعه دیجیتالی فزاینده” کمک می کند.

او همچنین خاطرنشان کرد که CBDCها در تعدادی از حوزه‌های قضایی که عمدتاً بر برنامه‌های خرده‌فروشی متمرکز هستند، در حال «تحلیل و آزمایش» هستند، اگرچه شرکت‌های بیشتری «ماهیت عمده‌فروشی یا بین بانکی» دارند.

مربوط: برخی از بانک های مرکزی از رقابت ارزهای دیجیتال خارج شدند

برد جونز، معاون رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA)، در جلسه بانک مرکزی در 8 دسامبر گفت که CBDC خرده فروشی می تواند منجر به اجتناب مردم از بانک های تجاری شود و می تواند جایگزین دلار استرالیا شود. من گفتم بله.

جونز گفت که بیش از 80 موسسه مالی موارد استفاده را در آزمایش eAUD CBDC دلار استرالیا که در 9 آگوست اعلام شد پیشنهاد کرده اند، اما اگر CBDC به منبع ترجیحی دارایی تبدیل شود، بانک ها احتمالاً نقدینگی خواهند دید. او گفت که ممکن است با جنسیت مواجه شود. مسائل

بانک تایلند (BOT) همچنین انتظار دارد تا پایان سال 2022 یک آزمایش CBDC خرده فروشی در یک محیط آزمایشی محدود به 10000 نفر راه اندازی کند.

این پس از آن صورت می گیرد که بانک مرکزی چین اولین آزمایش e-CNY خود را در آوریل 2020 راه اندازی کرد. در حال حاضر این CBDC به طور گسترده پذیرفته شده در جهان است که در مرحله آزمایشی خود 14 میلیارد دلار تراکنش ثبت کرده است.

نویسنده: Ciaran Lyons

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا