اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی اسپانیا آزمایشی توکن مرتبط با یورو را به عنوان بخشی از طرح سندباکس خود تایید کرد.

برای استفاده از توکن ها، کاربران باید هویت خود را از طریق تلفن و شناسه ویدیویی تأیید کنند و یورو واقعی را در کیف پول خود بارگذاری کنند.

گزارش شده است که بانک مرکزی اسپانیا (Banco de España) سندباکس مالی پروژه‌ای توسط شرکت فین‌تک Monei برای آزمایش یک توکن مرتبط با یورو را تأیید کرده است.

خبرگزاری اسپانیایی Cinco Días در ۱۸ ژانویه گزارش داد که بانک اسپانیا به Monei اجازه داده است تا توکن های EURM را به عنوان بخشی از مرحله آزمایشی که انتظار می رود شش تا ۱۲ ماه به طول بینجامد، صادر کند. این سندباکس برای ایجاد یک محیط آزمایشی کنترل‌شده برای پروژه‌های نوآوری مالی در اسپانیا، تحت نظارت مقامات بانک مرکزی در نظر گرفته شده بود.

به عنوان بخشی از مرحله آزمایش EURM، ساکنان اسپانیایی واجد شرایط با شماره تلفن، طبق گزارش‌ها می‌توانند با استفاده از دارایی‌های دیجیتالی ۱۰ یورویی ارسال کنند. طبق گزارش‌ها، این مبلغ ۱:۱ با یورو فیزیکی در اختیار Caixabank است.

“آینده پرداخت ها دیجیتال است. این فرصتی است تا به بقیه اروپا و جهان نشان دهیم که در خط مقدم هستیم.”

Banco de España راه اندازی برنامه ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی (CBDC) “انحصاری” خود را در دسامبر ۲۰۲۲ اعلام کرده است. پروژه Monei یک CBDC صادر شده توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) نیست، اما Verdaguer گفت که آن را از طریق بانک مرکزی اسپانیا آزمایش می کند. بانک های مرکزی می توانند پایه و اساس چنین توکن هایی را ایجاد کنند:

“[The Bank of Spain] با نشستن با بانک مرکزی اروپا، ممکن است بگویید، ما یک محصول داریم، تنظیم شده است، تحت نظارت است و از آن شکل گرفته است. “

مربوط: پروژه Cosmos EUR Stablecoin پس از ۲ سال منحل می شود

بانک مرکزی اروپا در ژوئیه ۲۰۲۱ اعلام کرد که یک مرحله مطالعاتی دو ساله را برای یورو دیجیتال آغاز کرده است و در آن زمان به عرضه احتمالی آن در سال ۲۰۲۶ اشاره کرد. از آن زمان، بانک مرکزی بیانیه ها و اوراق کاری با تمرکز بر طراحی و عملکرد CBDC ها منتشر کرده است. ، هیئت ECB نتایج مرحله تحقیقات را در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ بررسی خواهد کرد.

Cointelegraph با Monei تماس گرفت اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا