اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور کره جنوبی راهنمایی در مورد توکن های امنیتی ارائه می دهد

دارایی های دیجیتالی که مطابق با توصیف رمز امنیتی هستند، تحت قوانین بازار سرمایه ملی تنظیم می شوند.

کره جنوبی دستورالعملی را تنظیم کرده است که انواع دارایی های دیجیتال را که اوراق بهادار محسوب می شوند و در داخل کشور تنظیم می شوند، مشخص می کند.

در یک بیانیه مطبوعاتی، کمیسیون خدمات مالی (FSC) تأکید کرد که هر دارایی دیجیتالی که دارای ویژگی های مندرج در قانون بازار سرمایه یک کشور باشد، به عنوان یک اوراق بهادار تلقی می شود.

این قانون اوراق بهادار را سرمایه گذاری های مالی می داند که سرمایه گذار را ملزم به پرداخت اضافی پس از سرمایه گذاری اولیه نمی کند. علاوه بر این، FSC همچنین نمونه هایی از این که دارایی های دیجیتالی به احتمال زیاد به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شوند را ارائه کرد. طبق FSC، این می‌تواند شامل توکن‌هایی باشد که در عملیات یک کسب‌وکار دارایی صاحبان سهام را فراهم می‌کند، توکن‌هایی که به دارندگان حق سود سهام یا دارایی‌های باقی‌مانده را می‌دهد، یا توکن‌هایی که سود حاصل از کسب‌وکار را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند.

ارزهای رمزنگاری شده که مطابق با توصیف رمز امنیتی هستند، تحت قوانین بازار سرمایه ملی تنظیم می شوند. در همین حال، دارایی‌های دیجیتالی که با ویژگی‌های اوراق بهادار مطابقت ندارند، تحت نظارت سایر مقررات آتی قرار خواهند گرفت.

بر اساس FSC، صادرکنندگان توکن و کارگزاران، مانند صرافی‌های ارزهای دیجیتال، ارزهای دیجیتال طبقه‌بندی شده به عنوان اوراق بهادار را طبق مقررات ارزیابی خواهند کرد. رگولاتوری همچنین خاطرنشان کرد که ارزیابی به صورت موردی انجام خواهد شد.

رگولاتور مالی همچنین گفت: دستورالعمل جدید بخشی از مقدمات قانونی کردن صدور و توزیع توکن های امنیتی در کشور است.

مربوط: شهر سئول پروژه متاورس شهر را فاش می کند

کره جنوبی یک شرکت کننده فعال در اکوسیستم کریپتو است و بخش های مختلف در این کشور به طور مداوم در حال توسعه هستند. شهر بوسان برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی یک بورس کالای دیجیتال غیرمتمرکز در ۱۹ ژانویه فاش کرد. یک مقام دولتی گفت که انتظار می رود این پلت فرم در سال جاری شروع به کار کند.

جدای از این، وزارت دادگستری کشور نیز در حال برنامه ریزی برای معرفی سیستم ردیابی ارزهای دیجیتال است. در ۲۹ ژانویه، دولت کره جنوبی اعلام کرد که سیستم ردیابی را با هدف مبارزه با تلاش های پولشویی و بازیابی وجوه مربوط به فعالیت های مجرمانه معرفی می کند.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا