اخبار ارز دیجیتال

گزارش دادستان های کره جنوبی برای صاحبان Bithumb حکم بازداشت می خواهند

یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در کشور به دلیل اتهامات مربوط به اختلاس توسط مدیران این شرکت، تحت نظارت بازپرس قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری محلی infomax.co.kr، در ۲۵ ژانویه، دادستان های کره جنوبی حکم بازداشت کانگ جونگ هیون، رئیس و مالک واقعی صرافی ارزهای دیجیتال Bithumb را صادر کردند. جونگهیون به ظن اختلاس مرتبط با فعالیت هایش در صرافی تحت تعقیب است.

در همان روز، بخش دوم تحقیقات مالی دفتر دادستان عمومی ناحیه جنوبی سئول، آقای کانگ و دو تن از مدیران Bithumb را به اتهام اختلاس و نقض اعتماد تحت قانون تشدید مجازات جرایم اقتصادی خاص محکوم کرد. این مجری همچنین به دلیل انجام معاملات متقلبانه و غیرقانونی بر اساس قانون بازار سرمایه متهم شد.

یکی از معدود عکس های عمومی رئیس Bithumb کانگ جونگهیون | منبع: Korea Post English

کوین تلگراف قبلاً در ۱۰ ژانویه گزارش داده بود که Bithumb توسط آژانس مالیاتی کشور تحت یک “ممیزی مالیاتی ویژه” قرار گرفته است. همزمان با این حادثه، جونگهیون به دلیل نقش ادعایی خود در دستکاری قیمت سهام شرکت های وابسته به Bithumb Inbiogen و Bucket Studios از طریق انتشار اوراق قرضه قابل تبدیل تحت بازجویی قرار گرفت. Vidente در حال حاضر بزرگترین سهامدار Bithumb با ۳۴.۲ درصد سهام است.

در ۳۰ دسامبر ۲۰۲۲، پارک مو بزرگترین سهامدار Bithumb در مقابل خانه‌اش در پی تحقیقاتی درباره نقش وی در اختلاس وجوه از زیرمجموعه‌های زیرمجموعه Bithumb. مزرعه برنج جسد پیدا شد. با توجه به ماهیت اتهامات جنایی مطرح شده علیه آقای مو، احتمال می رود که وی خودکشی کرده باشد.

پس از توسعه، لی جونگ هون، رئیس سابق Bithumb از اتهامات کلاهبرداری ۷۰ میلیون دلاری مربوط به فعالیت های خود در Bithumb تبرئه شد. این صرافی یکی از بزرگترین صرافی های کره جنوبی با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۴۶۷ میلیون دلار است.

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا