اخبار ارز دیجیتال

صرافی کریپتوکارنسی کره جنوبی GDAC هک شد و نزدیک به 14 میلیون دلار به بیرون درز کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

صرافی اعلام کرد که به طور موقت تمام سپرده ها و برداشت ها را به دلیل انجام تعمیر و نگهداری سرور اضطراری به حالت تعلیق در می آورد.

صرافی کریپتوکارنسی GDAC کره جنوبی هک شد و حدود 13.9 میلیون دلار ارزهای دیجیتال به سرقت رفت. بر اساس اعلامیه 10 آوریل توسط Han Seung-hwan، مدیر عامل GDAC، صرافی تمام سپرده ها و برداشت ها را به حالت تعلیق درآورده است و در پاسخ به این حمله، تعمیر و نگهداری سرور اضطراری را انجام می دهد.

بر اساس این اعلامیه، مهاجمان کنترل برخی از کیف پول های داغ صرافی را در صبح روز 9 آوریل به دست گرفتند و در ساعت 7 صبح به وقت استاندارد کره جنوبی، ارزهای دیجیتال را به کیف پول های تحت کنترل خود منتقل کردند. تقریباً 61 بیت کوین (BTC)، 350.5 اتر (ETH)، 10 میلیون ارز بازی WEMIX و 220000 دلار تتر (USDT) در این حمله به سرقت رفتند. این ارز دیجیتال با قیمت 10 آوریل در مجموع 13.9 میلیون دلار ارزش دارد.

در بیانیه آمده است که مبلغ دزدیده شده «تقریباً 23 درصد از کل دارایی‌های فعلی Gdac تحت بازداشت» بوده است. صرافی به پلیس هشدار داد، هک را به آژانس امنیت و اینترنت کره (KISA) گزارش کرد و واحد اطلاعات مالی (FIU) را از ضرر ناشی از حمله مطلع کرد.

مربوط: در اینجا میزان پولی که در سه ماهه اول سال 2023 به دلیل هک ها و سوء استفاده های ارزهای دیجیتال از دست رفته است:

GDAC همچنین از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خواسته است که به سپرده‌هایی که از آدرس‌هایی که حملات را انجام داده‌اند، احترام نگذارند.

سئونگ هوان گفت که صرافی نمی داند چه زمانی برداشت ها از سر گرفته می شود. به گفته گوگل ترنسلیت، “ما در حال حاضر در حال بررسی هستیم، بنابراین لطفاً درک کنید که تأیید نقطه شروع مجدد برای سپرده ها و برداشت ها دشوار است.”

هک صرافی های متمرکز همچنان یک مشکل در صنعت ارزهای دیجیتال است. نمونه موردی: Crypto.com در ژانویه 2022 بیش از 15 میلیون دلار هک شد. در بحبوحه بحران نقدینگی FTX، مهاجمان 663 میلیون دلار از یک صرافی شکست خورده رمزنگاری خارج کردند. حمله GDAC می‌تواند اولین هک مرکزی صرافی ارز دیجیتال در اوایل سال 2023 باشد.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا