اخبار ارز دیجیتال

بانک Shinhan کره جنوبی آزمایشی حواله استیبل کوین را با شرکای آسیایی تکمیل کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این بانک در دومین پروژه آزمایشی استیبل کوین خود از شبکه هدرا برای انجام پرداخت های بلادرنگ به ارزهای کره جنوبی، تایلند و تایوان استفاده کرد.

بانک Shinhan کره جنوبی دومین اثبات مفهومی خود را با استفاده از استیبل کوین برای حواله های بین المللی تکمیل کرده است. بخش SCB TechX بانک تجاری سیام و یک موسسه مالی تایوانی ناشناس نیز در این پروژه شرکت کردند.

این پروژه تسویه لحظه ای و یکپارچه سازی ارز با ارزهای ملی بانک ها در شبکه هدرا را اجرا کرد. این پروژه اکنون با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است و می تواند با بسیاری از استیبل کوین های دیگر استفاده شود.

بانک شینهان اولین پروژه اثبات مفهوم خود را با بانک استاندارد آفریقای جنوبی در نوامبر ۲۰۲۱ انجام داد، اما هویت این بانک نیز فوراً فاش نشد.

بانک Shinhan در آن زمان اعلام کرد که مجموعه ای از استیبل کوین ها را با حمایت وون کره جنوبی ضرب کرده است و بانک های شریک نیز استیبل کوین ها را به ارزهای محلی ضرب کرده اند. کاربران می توانند استیبل کوین های استخراج شده توسط Shinhan را خریداری کرده و آنها را به حساب های بانکی شریک منتقل کنند. این بانک وجوهی را در استیبل کوین‌های ارز محلی ارائه می‌کند که کاربران می‌توانند آن‌ها را بازخرید کنند.

مطالب مرتبط: ارزهای دیجیتال می توانند ۹۷ درصد از هزینه های سنتی انتقال پول را کاهش دهند: کوین بیس

Byeong-hee Kim، رئیس بخش بلاک چین در Shinhan Bank گفت: “ما خوشحالیم که نشان دهیم چگونه استفاده از فناوری سازگار با EVM Hedera می تواند به حذف واسطه ها، کاهش هزینه ها و سرعت بخشیدن به روند حواله کمک کند.”

حواله ها پرداخت های غیرتجاری برون مرزی هستند. اینها معمولاً کند، گران هستند و ردیابی آنها دشوار است. مقامات صندوق بین المللی پول در اوایل امسال گفتند که ارائه دهندگان حواله سالانه ۴۵ میلیارد دلار کارمزد دریافت می کنند.

استفاده از استیبل کوین‌ها جایگزینی برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در راه‌حل‌های حواله Web3 ارائه می‌کند. تعدادی از پروژه های پرداخت مرزی CBDC وجود دارد، از جمله برخی از آنها که به طور خاص برای حواله ها طراحی شده اند، اما تعداد کمی از CBDC ها راه اندازی شده اند، بنابراین این فناوری اولیه باقی مانده است. در همین حال، راه حل های حواله مبتنی بر استیبل کوین به ویژه در آمریکای لاتین محبوب می شوند.

مجله: داخل طرح فوق العاده کره جنوبی برای کنترل متاورسنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا