اخبار ارز دیجیتال

کره جنوبی تحریم های مستقلی را علیه کره شمالی به دلیل سرقت ارزهای دیجیتال وضع کرده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تحریم‌ها علیه چندین فرد مشهور و گروه‌های هکر تنها چند ساعت پس از آن صورت می‌گیرد که کره جنوبی یک سرمایه‌گذاری سایبری مشترک با سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا علیه تهدیدات باج‌افزار را اعلام کرد.

کره جنوبی اولین تحریم مستقل خود را در رابطه با سرقت ارزهای دیجیتال و حملات سایبری علیه گروه ها و افراد خاص کره شمالی اعلام کرد.

به گفته یک روزنامه محلی، چهار فرد و هفت شرکت کره شمالی به اتهام دست داشتن در حملات سایبری و سرقت ارزهای دیجیتال در لیست سیاه وزارت خارجه سئول هستند. کسانی که در لیست سیاه قرار دارند عبارتند از پارک جین هیوک بدنام، جو میونگ رائه، سونگ لیم و او چون سونگ.

بدنام ترین از این چهار هکر، پارک، در بخش فناوری اطلاعات Chosun Expo Joint Venture، یک شرکت پیشرو مرتبط با گروه Lazarus کره شمالی، کار می کند. او به دلیل مشارکت در حمله باج افزار WannaCry در سال ۲۰۱۷ و حمله سایبری نوامبر ۲۰۱۴ علیه Sony Pictures Entertainment شناخته شده است. وزارت خزانه داری آمریکا او را در سال ۲۰۱۸ در لیست سیاه قرار داد.

FBI پوستر هکرهای کره شمالی را می‌خواست. منبع: FBI

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط وزارت امور خارجه، هکرهای کره شمالی از سال ۲۰۱۷ بیش از ۱.۲ میلیارد دلار دارایی های رمزنگاری شده را سرقت کرده اند که تنها در سال ۲۰۲۲، ۶۲۶ میلیون دلار را شامل می شود. همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود، یک گزارش طبقه بندی شده سازمان ملل نشان داد که هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۲ بیش از هر سال دیگری دارایی های رمزنگاری شده را سرقت کردند. بر اساس گزارش سازمان ملل، مبلغ سرقت شده بین ۶۵۰ میلیون دلار تا یک میلیارد دلار بوده است.

هکرهای کره شمالی بیش از هر زمان دیگری ارزهای رمزنگاری شده را سرقت می کنند.تجزیه و تحلیل زنجیره منبع

تحریم های جداگانه علیه هکرها و گروه های هکر کره شمالی تنها چند ساعت پس از آن صورت گرفت که کره جنوبی و ایالات متحده یک سرمایه گذاری مشترک امنیت سایبری علیه حملات باج افزار را اعلام کردند. سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی با همکاری آژانس امنیت ملی (NSA) و دیگر آژانس های اطلاعاتی آمریکا، هشدار امنیت سایبری مشترکی را در مورد تهدید ناشی از باج افزار کره شمالی منتشر کرده است.

مربوط: اف بی آی تایید کرد که گروه لازاروس کره شمالی هک ۱۰۰ میلیون دلاری Harmony

این فعالیت‌های سایبری اغلب با آژانس اطلاعات نظامی کره شمالی، اداره کل شناسایی، که منبع اصلی تامین مالی این کشور برای برنامه‌های هسته‌ای و موشکی آن است، مرتبط است، حتی اگر این کشور در معرض تحریم‌های شدید بین‌المللی قرار داشته باشد. منابع

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا