🚨 اخبار ارز دیجیتال

لایحه گسترده کریپتو کره جنوبی از اولین مانع نظارتی عبور کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قانونگذاران کره جنوبی بررسی فاز ۱ مقررات پیشنهادی ارزهای دیجیتال، از جمله توصیه هایی برای احکام نسبتاً سخت را به تصویب رسانده اند.

قانونگذاران کره جنوبی بررسی فاز ۱ مقررات پیشنهادی را به تصویب رسانده اند که به کمیسیون خدمات مالی این کشور اختیاراتی برای بررسی و نظارت بر فعالیت های مالی مرتبط با “دارایی های دیجیتال” از جمله ارزهای دیجیتال می دهد.

لایحه پیشنهادی شامل مقررات بی‌شماری است که بر فروش، ذخیره‌سازی و تجارت ارزهای رمزنگاری‌شده، با تمرکز ویژه بر حمایت از مصرف‌کننده و گزارش‌های مطابقت، حاکم است.

هوانگ سوک جین، یکی از اعضای کمیته ویژه دارایی های دیجیتال حزب حاکم قدرت خلق، به خبرگزاری فورکست گفت که “هر دو حزب حاکم و اپوزیسیون در مورد این موضوع توافق کرده اند” قبل از اینکه این قانون تا پایان سال تصویب شود. که

مربوط: بانک کره حق تحقیق در مورد شرکت‌های ارزهای دیجیتال محلی را اعطا کرد

در صورت تصویب، این لایحه یکی از شدیدترین قوانین داخلی موجود در زمینه ارزهای دیجیتال خواهد بود. صرافی‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات مشابه باید دارایی‌های نگهداری شده داخلی را از دارایی‌های کاربر جدا کنند، بیمه کنند و در صورت زیان‌های غیر مرتبط با بازار، ذخایر را حفظ کنند.

تنها استثناهای گزارش شده، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و دارایی هایی هستند که مستقیماً به بانک کره مرتبط هستند.

شرکت ها و افراد شرکت کننده در اقتصاد کریپتوکارنسی کره جنوبی نیز ملزم به گزارش خود از فعالیت های تقلبی هستند تا بتوانند از آن پیروی کنند.

کمیسیون توصیه های مجازاتی را در نظر گرفته است که در صورت تخطی مشاغل یا افراد از قانون پیشنهادی، مجازات های نسبتاً شدیدی را اعمال می کند.

طبق گفته فورکست، این لایحه به خاطر جرایمی که منجر به زیان کمتر از ۳.۷۵ میلیون دلار شده است، از جمله «عدم ارائه اطلاعات لازم برای افشای سرمایه‌گذاران، دستکاری قیمت، و تبلیغ نادرست دارایی‌های رمزنگاری شده» محکوم شده است. ممکن است به جریمه نقدی از سه تا پنج برابر کل خسارت و تا یک سال حبس محکوم شود.

جرایمی که منجر به خسارات بیش از ۳.۷۵ میلیون دلار تعیین شده در قانون شود، با مجازات هایی از پنج سال تا حبس ابد مجازات خواهد شد.

اتفاقاً مدیر عامل بلاک چین تیتانیوم اخیراً در ایالات متحده به دلیل کلاهبرداری از مصرف کنندگان به مبلغ ۲۱ میلیون دلار محکوم شد و به ۴ سال و ۳ ماه محکوم شد.

این قانون در ژوئن ۲۰۲۲، تنها یک ماه پس از فروپاشی اکوسیستم Terra که باعث کاهش قابل توجهی در بخش ارزهای دیجیتال شد، اعلام شد. متعاقباً، شین هیون سونگ، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform و نه نفر دیگر توسط دولت کره جنوبی متهم شدند.

نویسنده: Tristan Greene

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا