🚨 اخبار ارز دیجیتال

تخفیف ویژه کیمچی کره ای


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

“Kimchi Premium” دوباره در حال کاهش است، که می تواند چیزی در مورد احساسات بازار کریپتو، حداقل در کره جنوبی بگوید.

از آنجایی که «کیمچی پریمیوم» کره جنوبی دوباره به تخفیف‌ها روی آورد، اکنون می‌توان ارزهای مجازی مانند بیت کوین را با قیمت ارزان در صرافی‌های کره خریداری کرد.

نام این پدیده از کیمچی غذای کره ای گرفته شده است. Kimchi Premium به زمانی اشاره دارد که قیمت بیت کوین (BTC) در صرافی های کره ای بالاتر از سایر بازارها معامله می شود.

بر اساس داده‌های ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین CryptoQuant، شاخص حق بیمه کره جنوبی بین ۰.۲۴- و ۰.۰۱ بین ۱۷ تا ۱۹ فوریه در نوسان بوده است.

شاخص پرمیوم کره از ۱۷ تا ۱۹ فوریه بین ۰.۲۴- و ۰.۰۱ معامله شد. منبع: CryptoQuant.

در زمان نگارش این مقاله، داده‌های CoinMarketCap نشان می‌دهد که بیت‌کوین در حدود ۲۴۴۶۴ دلار در کوین‌بیس و حدود ۲۴۴۸۷ دلار در بایننس معامله می‌شود.

برای مقایسه، صرافی کره جنوبی Bithumb با قیمت ۲۴,۳۸۶ دلار و بزرگترین صرافی کره جنوبی Upbit با قیمت ۲۴,۴۰۵ دلار فهرست شده است.

همین امر در مورد اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، صادق است.

در زمان نگارش این مقاله، داده‌های CoinMarketCap نشان می‌دهد که کوین‌بیس ETH را در حدود ۱۶۸۷ دلار، Binance را با قیمت ۱۶۹۱ دلار، Bithumb را با قیمت ۱۶۸۲ دلار و Upbit را با قیمت ۱۶۸۳ دلار فهرست کرده است.

به گفته Doo Wan Nam، مدیر عملیات Stablenode، یک اعتبارسنجی گره و صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، تغییر در حق بیمه کیمچی به تخفیف نشان دهنده کاهش علاقه سرمایه گذاران خرده فروشی کره جنوبی است.

او گفت: “به طور کلی، این به معنای علاقه کمتر خرده‌فروشان کره‌ای به ارزهای دیجیتال است. از قضا، معمولاً زمان خوبی برای خرید است، زیرا قماربازان کره‌ای FOMO هستند زیرا هر زمان که به آن رسیدم می‌توانم توکن‌هایم را با ۲۰% حق بیمه بفروشم.”

برخی از معامله گران سعی می کنند با معامله تفاوت قیمت بین صرافی های مختلف که به عنوان آربیتراژ شناخته می شوند، سود ببرند.

مربوط: رگولاتورهای کره جنوبی بیش از ۶.۵ میلیارد دلار بانک های مرتبط با حق بیمه کیمچی را مورد بررسی قرار دادند.

از لحاظ تاریخی، اندازه پریمیوم کیمچی در تیتر اخبار قرار گرفته است و زمانی که اخبار بدی درباره صرافی‌های ارزهای دیجیتال کره جنوبی گزارش می‌شد، افت قابل‌توجهی را به ثبت رساند.

Premium در اوایل سال ۲۰۱۸ زمانی که دولت کره جنوبی اعلام کرد قصد دارد معاملات ارزهای دیجیتال را سرکوب کند، ناپدید شد.

طبق یک مقاله در سال ۲۰۱۹ از دانشگاه کلگری، کیمچی پرمیوم برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ ظاهر شد.

به گفته محققان، بین ژانویه ۲۰۱۶ تا فوریه ۲۰۱۸، صرافی های بیت کوین در کره جنوبی به طور متوسط ​​۴.۷۳ درصد بیشتر از مبادلات در ایالات متحده هزینه داشته اند.نویسنده: Stephen Katte

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا