🚨 اخبار ارز دیجیتال

کره جنوبی لایحه ارزهای دیجیتال را برای مبارزه با تجارت ناعادلانه تصویب کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

لایحه ارز مجازی کره جنوبی با هدف ایجاد مبنایی برای اعمال جریمه و مسئولیت در قبال خسارات ناشی از تراکنش های غیرمنصفانه ارز مجازی است.

دولت کره جنوبی با تصویب یک لایحه جدید ارزهای دیجیتال در حال انجام اقداماتی برای محافظت از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در برابر انفجار مانند توکن اکوسیستم Terra Do Kwon است.

در ۳۰ ژوئن، پارلمان کره جنوبی لایحه ای را برای محافظت از کاربران دارایی های مجازی تصویب کرد. به گزارش خبرگزاری محلی SBS Biz، این لایحه با هدف تنظیم شیوه های تجاری ناعادلانه و محافظت از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است.

گزارش شده است که این لایحه ۱۹ صورت حساب مختلف مرتبط با رمزنگاری را برای تعریف دارایی های دیجیتال و اقدامات غیرقانونی مانند استفاده از اطلاعات غیرعمومی در ارزهای رمزنگاری شده، دستکاری بازار، و سایر شیوه های تجاری ناعادلانه ادغام می کند.یک لایحه یکسان برای اعمال مجازات بر فعالیت های تجاری ارائه شده است.

به گزارش رسانه های داخلی، نکته اصلی قانون حمایت از کاربران دارایی های مجازی این است که ابتدا قانون بازار سرمایه را در مورد دارایی های مجازی که ماهیت اوراق بهادار دارند، اعمال کنند. هدف این قانون همچنین ایجاد مبنایی برای اعمال مجازات و مسئولیت برای خسارات ناشی از تراکنش‌های غیرمنصفانه ارزهای دیجیتال است.

گزارش شده است که برای محافظت از سرمایه گذاران، ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی کره جنوبی (VASP) ملزم به مدیریت سپرده های کاربران و ارائه بیمه هستند. چنین اقداماتی برای اطمینان از محافظت از کاربران در برابر هک، خرابی رایانه و سایر خطرات ضروری است.

به گفته SBS Biz، نقض قوانین جدید می تواند منجر به حبس ثابت حداقل یک سال یا جریمه سنگین شود. به عنوان مثال، کمیسیون خدمات مالی می تواند جریمه هایی معادل دو برابر آن برای سود حاصل از تجارت ناعادلانه اعمال کند.

مربوط: دو کوون جعل گذرنامه را رد می کند، آژانس “چینی” را متهم می کند: گزارش

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که دو کوون، بنیانگذار آزمایشگاه های Terraform به جرم استفاده از پاسپورت جعلی مجرم شناخته شد و توسط دادگاه مونته نگرو به چهار ماه زندان محکوم شد. همچنین حکم بازداشت برای مقامات اجرایی در کره جنوبی به ظن نقض قانون بازار سرمایه کره جنوبی درخواست شده است.

دادستان های کره جنوبی اخیراً ادعا کردند که سقوط توکن Terra بزرگترین پرونده کلاهبرداری مالی یا کلاهبرداری اوراق بهادار مالی تا به امروز در این کشور بوده است.

مجله: آسیا اکسپرس: Huobi شکایت می کند… Huobi؟ ۳AC از خاکستر برمی خیزد، همه گیری کریپتوهای کره ای

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا