اخبار ارز دیجیتال

کره جنوبی روی مقررات ارزهای دیجیتال OTC تمرکز می کند زیرا تراکنش های غیرقانونی به 4 میلیارد دلار می رسد

دوره های اندرو تیت

بر اساس گزارش سرویس گمرک کره، میزان تراکنش های غیرقانونی ارز با استفاده از ارزهای مجازی در سال گذشته 4 میلیارد دلار برآورد شده است.

رگولاتورهای کره جنوبی در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در مورد استفاده از آن در فعالیت‌های مجرمانه، بر تجارت ارزهای دیجیتال خارج از بورس (OTC) تمرکز کرده‌اند. بر اساس گزارش ها، تنظیم کننده مالی این کشور تراکنش ها در بازار ارزهای دیجیتال خارج از بورس را زیر نظر دارد.

بر اساس گزارشی که در یک روزنامه محلی منتشر شده است، کی نو سونگ، معاون دادستان کمیسیون خدمات مالی (FSC)، پارک مین وو و سایر نهادهای نظارتی مهم در جلسه ای با موضوع “مسائل حقوقی کیفری مرتبط با دارایی های مجازی” شرکت خواهند کرد. تمرکز بر بازار غیرقانونی ارزهای دیجیتال OTC. معاون دادستان نوسون در این مراسم خواستار تنظیم بازار ارزهای مجازی در فرابورس به دلیل نگرانی از پولشویی شد.

نسخه ترجمه شده توسط گوگل از بیانیه سئونگ چنین می گوید:

معامله گران غیرقانونی ارز مجازی در خارج از بورس شرکت هایی در خارج از کشور دارند و تجارتی را انجام می دهند که ارز مجازی به دست آمده غیرقانونی را به وون کره ای یا ارزهای خارجی مبادله می کند.

اصطلاح “بازار ارزهای دیجیتال OTC” به صرافی هایی اطلاق می شود که به طور رسمی توسط دولت تایید نشده اند. معاملات خارج از بورس (OTC) ارزهای دیجیتال شامل تمام معاملات خارج از پلتفرم های تنظیم شده، از جمله صرافی های همتا به همتا (P2P) می شود. بر اساس این گزارش، در مجموع 172 ارز دیجیتال در Upbit، بزرگترین پلتفرم رمزنگاری تنظیم شده کره جنوبی در دسترس است، در حالی که تا 700 ارز دیجیتال در پلتفرم های OTC ارائه می شود.

در این گزارش چندین نمونه از استفاده از پلتفرم های OTC برای مبادله دارایی های مجازی به وون کره ذکر شده است. اداره تحقیقات جرایم بین المللی دفتر دادستانی عمومی منطقه اینچئون سه نفر را به ظن دست داشتن در معاملات غیرقانونی ارز بین اکتبر 2021 و اکتبر 2022 دستگیر و متهم کرد.

مربوط: Coin Center به درخواست قانونگذاران ایالات متحده برای راهنمایی در مورد مالیات ارز مجازی پاسخ می دهد

بر اساس گزارش ها، سه فرد دستگیر شده به درخواست لیبیایی ها از فرابورس خارج از کشور ارز مجازی به ارزش 70.9 میلیون دلار (94 میلیارد وون) خریداری کرده و برای تبدیل به پول نقد به کره جنوبی ارسال کرده اند. سرویس گمرک کره تخمین زد که میزان تراکنش های غیرقانونی ارز خارجی با استفاده از ارز مجازی در سال گذشته 4 میلیارد دلار (5.6 تریلیون وون) بوده است.

کره جنوبی طی سال‌ها به کشوری تبدیل شده است که به دلیل قوانین سخت‌گیرانه ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود و مقررات متعددی برای رسیدگی به جرایم مرتبط با رمزارز وضع شده است. در پی فروپاشی Terra-Luna، تنظیم کننده های این کشور تهاجمی تر شدند.

مجله: سوال بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرد؟

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا