اخبار ارز دیجیتال

کره جنوبی حکم بازداشت همکار سابق دو کوون را صادر کرد

حکم بازداشت علیه دانیل شین، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform، سه سرمایه گذار، TerraUSD (UST) و چهار مهندس پشت ابتکار LUNA صادر شده است.

با ادامه یافتن دو کوون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Terraform Labs، مقامات کره جنوبی در حال گسترش تحقیقات خود هستند تا سایر مدیران Terraform را نیز شامل شوند. دادستان ها حکم بازداشت یکی از بنیانگذاران دانیل شین و هفت مهندس دیگر و سرمایه گذاران شرکت را به اتهام کسب سود غیرقانونی قبل از فروپاشی گسترده اکوسیستم ترا صادر کرده اند.

دفتر دادستان عمومی منطقه جنوبی سئول کره جنوبی مشکوک بود که شین دارای توکن های از پیش صادر شده Terra (LUNA) بدون اطلاع سرمایه گذاران است. طبق گزارش ها، با انجام این کار، شین از فروش توکن های از پیش صادر شده در بازار گاو نر، ۱۴۰ میلیارد KRW (تقریباً ۱۰۵ میلیون دلار) سود به دست آورد.

خبرگزاری یونهاپ تایید کرد که برای سه سرمایه گذار در آزمایشگاه های Terraform و چهار مهندس مسئول ابتکارات TerraUSD (UST) و LUNA نیز حکم بازداشت صادر شده است. در ۱۹ نوامبر، مقامات کره جنوبی بیش از ۱۰۴ میلیون دلار دارایی از شین را به همان ظن کسب سودهای ناعادلانه توقیف کردند.

در آن زمان، وکیل شین در پاسخ گفت: «گزارش‌هایی مبنی بر اینکه شین هیون سونگ، مدیرعامل شین هیون سونگ با فروش لونا به قیمت بالا سود برده است، یا اینکه او از راه‌های غیرقانونی دیگر سود برده است، صحت ندارد.»

سینگ در مخالفت با حکم بازداشت اشاره کرد:

من دو سال قبل از فروپاشی ترا و لونا[آزمایشگاه‌های ترافرم]را ترک کردم، اما کاری با این فروپاشی نداشتم.»

توقیف وجوه برای به حداقل رساندن زیان بیشتر برای سرمایه گذاران در صورتی که سینگ تصمیم به دفع وجوه دزدیده شده داشته باشد، صورت گرفت. کوون مدعی است که از مقامات کره جنوبی فرار نکرده است، اما ۴۰۰۰ عضو یک گروه سرمایه گذار خصوصی در تلاش برای یافتن محل فراری هستند.

در ۶ اکتبر، وزارت امور خارجه کره جنوبی به کوون دستور داد گذرنامه خود را پس دهد. در غیر این صورت گذرنامه وی باطل می شود. مهلت از آن زمان گذشته است.

مربوط: لابراتوار ترا با ممیزی کمیسیون گارد لونا از اتهامات سوء استفاده از منابع مالی دفاع می کند

گزارش‌های محلی از کره جنوبی می‌گویند که دادستان‌ها شواهد مربوط به دستور تعیین قیمت Luna Classic (LUNC) Kwon را به دست آورده‌اند. با این حال، سخنگوی Terraform Labs در مصاحبه با Cointelegraph این اتهامات را رد کرد و گفت که “دادستان های کره جنوبی در تلاش هستند تا قوانین بازار سرمایه را مطابق با دستور کار خود تحریف کنند و به ادعاهای بی اساس فشار بیاورند.” او تاکید کرد که از این موضوع ناامید شده است.

بر اساس گزارش های تایید نشده، کوون از کره جنوبی به سنگاپور و در نهایت به دبی در امارات متحده عربی نقل مکان کرد.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا