اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی کره سیاست های آینده را برای سیستم پرداخت CBDC ترسیم می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گزارش سیستم‌های پرداخت BOK 2022 یک سند آینده‌نگر با برنامه‌های بلندپروازانه برای فناوری مالی در کشور است.

بانک مرکزی کره (BOK) گزارش سیستم های پرداخت 2022 خود را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، سیستم با موفقیت نظارت شده است و برای آینده ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) آماده شده و به طور گسترده در مورد مقررات استیبل کوین بحث می کند.

بر اساس این گزارش، سیستم پرداخت پرسرعت BOK-Wire+ به تسویه ناخالص بلادرنگ (RTGS) ارتقا یافته و استاندارد ISO 20022 را پذیرفته است که انتظار می رود در سال 2028 اجرا شود. این بانک همچنین نظارت خود را بر خدمات پرداخت «تکنولوژی بزرگ» تقویت کرده و توانایی خود را برای پاسخگویی به «ریسک‌های عملیاتی فناوری اطلاعات» تقویت خواهد کرد.

بانک کره به آماده‌سازی‌ها برای معرفی احتمالی CBDC، از جمله بررسی استفاده از قراردادهای هوشمند، پرداخت‌های آفلاین از طریق ارتباطات بی‌سیم کوتاه برد، و پرداخت‌های فرامرزی ادامه داد. در نیمه دوم سال جاری، این بانک 14 بانک و اتاق تسویه ارتباطات مالی کره (KFTCI) را به سیستم شبیه سازی شده CBDC متصل کرد تا عملکرد آن را تأیید کند.

این سیستم در هر ثانیه 2000 تراکنش را پردازش کرد. این گزارش خاطرنشان می‌کند که در حالی که این رقم از اکثر سیستم‌های پرداخت داخلی بالاتر است، پس از رسیدن به ظرفیت، سرعت آن کاهش می‌یابد، بنابراین بهبودهای بیشتری لازم است.

این بانک تلاش کرد تا تراکنش های CBDC را با استفاده از یک پروتکل اثبات دانش صفر برای بهبود حریم خصوصی تسویه کند. این به ما امکان داد آدرس کیف پول و مبلغ پرداخت تراکنش را پنهان کنیم، اما سرعت آن به طور قابل توجهی کاهش یافت و پیامدهای امنیتی zkCBDC بررسی نشده است. رمزگذاری هممورفیک نیز ممکن است در نظر گرفته شود.

موارد مرتبط: CBDC باید از حریم خصوصی محافظت کند، نه ابزار نظارت: صندلی سابق CFTC

بانک کره قصد دارد تحقیقات در مورد CBDC را تقویت کند، سپرده های توکن شده مبتنی بر CBDC را در نظر بگیرد و دامنه تحقیقات بین بانک و KFTCI را گسترش دهد. گفت:

تمرکز اصلی تحقیقات بانک کره شناسایی یک مدل عملیاتی CBDC است که اثرات نامطلوب بر ثبات سیستم مالی و اثربخشی سیاست پولی را به حداقل برساند.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که با معرفی قانون چارچوب در مورد دارایی‌های دیجیتال، پیشرفت‌های «متنداری» به سمت مقررات ارزهای دیجیتال در کشور حاصل شده است، اما چارچوب نظارتی هنوز برای اجازه دادن به پرداخت‌ها در ارزهای دیجیتال بسیار دور است. این بانک مجدداً تأکید کرد که روی بحث‌های استیبل کوین نیز کار می‌کند.

مجله: دنیای رمزنگاری منحصر به فرد و شگفت انگیز کره جنوبینویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا