اخبار ارز دیجیتال

غول مواد غذایی آفریقای جنوبی “Pick n Pay” قصد دارد بیت کوین را در تمام فروشگاه های سراسر کشور بپذیرد.

این شرکت اعلام کرد که به مشتریان امکان می دهد با یک برنامه فعال شده با بیت کوین و کد QR پرداخت کنند و امکان پرداخت سریع تر را فراهم می کند.

Pick n Pay، یکی از بزرگ‌ترین سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای آفریقای جنوبی، راه‌اندازی شده است تا به مشتریان اجازه دهد از بیت‌کوین برای پرداخت کالاها در تمام فروشگاه‌هایش استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری Tech Central در آفریقای جنوبی، Pick N Pay سرویس پرداخت ارز دیجیتال خود را در چند ماه آینده پس از سال ها آزمایش در فروشگاه های منتخب در فروشگاه های سراسر کشور عرضه خواهد کرد. من قصد دارم گفته می‌شود که این سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای پنج سال پیش پرداخت‌های بیت‌کوین را در کیپ‌تاون آزمایش کردند، اما از هزینه‌های بالا و زمان انتظار طولانی تراکنش‌ها رنج بردند.

عرضه در سراسر کشور به مشتریان فروشگاه اجازه می‌دهد تا با استفاده از ارزهای دیجیتال از طریق یک «برنامه مورد اعتماد» در تلفن‌های هوشمند خود یا صرفاً با اسکن یک کد QR در هنگام پرداخت، برای پذیرش نرخ تبدیل رند، کالاها را پرداخت کنند.

بر اساس این گزارش، کریس شورت، مدیر گروه فناوری اطلاعات در Pick n Pay، گفت که پیشرفت‌ها و تکامل فناوری ارزهای دیجیتال در طول سال‌ها «ارائه خدمات مقرون‌به‌صرفه برای تراکنش‌های با حجم بالا و کم‌ارزش را ممکن کرده است. من به اشتراک گذاشتم. ترویج شمول مالی در آفریقای جنوبی. ”

طبق گزارش‌ها، Pick n Pay در طول یک برنامه آزمایشی با Electrum و CryptoConvert همکاری کرد تا به مشتریان اجازه دهد از طریق شبکه لایتنینگ بیت کوین هزینه کالاها را پرداخت کنند.

مرتبط: منظره رمزنگاری آفریقای جنوبی برای رشد TradFi پس از حکم FSCA آماده می شود

به نظر می رسد که آفریقای جنوبی در مورد پذیرش ارزهای دیجیتال در منطقه آفریقا پیشرفت می کند. در اکتبر، اداره رفتار بخش مالی آفریقای جنوبی (FSCA) مشاوره مالی خود را اصلاح کرد تا دارایی های رمزنگاری شده در این کشور را به عنوان ابزار مالی تعریف کند و ارزهای دیجیتال را برای ارائه دهندگان خدمات مالی دارای مجوز داخلی و بین المللی آفریقای جنوبی در دسترس قرار دهد. ما هر دو را در دسترس قرار داده ایم.

شاخص پذیرش کریپتو جهانی Chainalysis 2022 که در ماه سپتامبر منتشر شد، همچنین آفریقای جنوبی را در رتبه 30 جهان از نظر پذیرش ارزهای دیجیتال قرار داد. برآوردهای مختلف از این ایده حمایت می کند که حدود 10 تا 13 درصد از جمعیت آفریقای جنوبی دارندگان ارزهای دیجیتال هستند.

نویسنده: Judith BannermanQuist

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا