اخبار ارز دیجیتال

برنامه هنری ژنرال بلاک چین Sotheby’s نشان می دهد که فناوری پس از هنر است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

برنامه جدید هنرهای مولد Sotheby’s تمام فروش ها را منحصراً در بلاک چین اتریوم ثبت می کند.

ساتبیز در حال حرکت هستند. همان خانه حراج هنری که اخیراً چندین فروش عمده توکن غیرقابل تعویض (NFT) را برگزار کرد، مستقر در ساختمان سابق خیابان مدیسون Met Breuer، برنامه زنجیره ای Gen Art خود را در ۲۶ ژوئیه راه اندازی کرد که توسط پلت فرم هنری مولد Art Blocks پشتیبانی می شود.

فروش NFT توسط سازنده هنر الگوریتمی اولیه Vera Molnar نام این برنامه را به این برنامه داد. او با هنرمند و برنامه‌نویس مارتین گراسر برای ایجاد تم‌ها و تغییرات، مجموعه‌ای از ۵۰۰ اثر هنری منحصربه‌فرد، همکاری کرد. به طور کلی، این نسخه بیان می‌کند که “یکپارچگی یکپارچه حروف را به عنوان یک فرم انتزاعی خالص نشان می‌دهد.” «همچنین تمایل مولنار به پذیرش بی نظمی».

اریک کالدرون، بنیانگذار و مدیر اجرایی Art Blocks، به کوین تلگراف گفت: «برنامه هنری ژنرال سوثبی از موتور بلوک های هنری استفاده می کند.

ورا مولنار، تم ها و تغییرات، ضرابخانه آزمایشی به صورت تصادفی، ۲۰۲۳.منبع: مولنار

مایکل بوهانا، رئیس بخش هنرهای دیجیتال و NFTهای ساتبی، به کوین تلگراف گفت: «فروش برنامه‌های هنری نسل‌ها تماماً به صورت زنجیره‌ای و فقط ETH خواهد بود. او افزود: “با ادغام موتور بلوک‌های هنری، برنامه Gen Art اولین حراج هنر دیجیتال خواهد بود که منحصراً بر روی ETH برگزار می‌شود. پس از انتقال متاورس Sotheby’s به طور کامل در زنجیره در ماه می، زمانی که بازار ثانویه جدید خود را معرفی کردیم، شروع به کشف گزینه‌های فروش بیشتر که می‌توانستند کاملاً زنجیره‌ای باشند، یک پیشرفت طبیعی به نظر می‌رسد.” اعلامیه هفته گذشته نیز تنها چند روز قبل از اجلاس Web3 در کریستیز منتشر شد.

مجله: توکن کردن حقوق موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

Art Blocks قبلاً با هنرهای سنگین سنتی مانند گالری Pace شهر نیویورک همکاری کرده است. این پلتفرم با ساتبی در پاییز گذشته شریک شد، اما کالدرون گفت: «آنها بلافاصله این پروژه را در ذهن نداشتند. “معلوم شد که [Art Blocks] موتور برای ساخت آنها عالی است [Sotheby’s] او پس از تعهد به همکاری با ورا مولنار در اوایل سال جاری، پلتفرم هنری مولد را تأسیس کرد. ”

ساتبیز این فروش افتتاحیه را برای اولین بار در تاریخ ۳۰۰ ساله ساتبی به عنوان یک حراج هلندی انجام خواهد داد. Art Blocks تاکنون از این مدل در سراسر پلتفرم خود استفاده کرده است. برخلاف حراج‌های سنتی که قیمت‌ها از پایین شروع می‌شود و بالا می‌روند، قیمت‌ها در حراج‌های هلندی از بالا شروع می‌شوند و کاهش می‌یابند. در اینجا هیچ جنگ مناقصه دراماتیکی وجود ندارد زیرا اولین پیشنهاد بیشترین برنده را دارد. به گفته ساتبیز، این مدل روانشناسی جدیدی را معرفی می کند. فروش Molnár این هفته دارای حداکثر قیمت ۲۰ اتر (ETH) است.

ورا مولنار، تم ها و تغییرات، ضرابخانه آزمایشی به صورت تصادفی، ۲۰۲۳.منبع: مولنار

Art Blocks کسب‌وکاری به اندازه کافی قوی ایجاد کرده است که بتواند در برابر نوسانات قابل توجه NFTها از طریق مشارکت‌های استراتژیک با مشخصات بالا مقاومت کند. در همین حال، ساتبیز سقوط یکی از بزرگترین موسسات ارزهای دیجیتال را به سود کلانی تبدیل کرد. بهار امسال، این شرکت با میزبانی مجموعه‌ای از فروش‌ها در رقابت برای کلکسیون افسانه‌ای NFT تراشه‌های برتر Arrows Capital، انتظارات را شکست داد.

مهم‌تر از همه، «غاز» به کارگردانی دیمیتری سرنیاک، اولین حراجی خود را تابستان گذشته در فیلیپس انجام داد و با وجود قیمت بالای ۳ میلیون دلاری، ۶.۲ میلیون دلار فروخت. در حالی که بسیاری این تخمین‌ها را با شک و تردید قابل توجیه می‌پذیرند، کار چرنیاک دومین اثر گران‌قیمت‌ترین اثر هنری دیجیتالی است که تا کنون فروخته شده است. فوربس خاطرنشان کرد: «نسخه‌های همان مجموعه تنها چند لحظه بعد هر کدام کمتر از ۲۰۰۰۰۰ دلار فروخته شدند.

بوهانا گفت موفقیت مالی بهار امسال نشان می دهد که اکنون زمان راه اندازی برنامه Gen Art است. ما اولین حراج خود را که به هنر مولد اختصاص داشت در آوریل ۲۰۲۲ برگزار کردیم و با توجه به نتایج قوی در آن فروش، واضح بود که مجموعه‌داران می‌توانند تبار هنری-تاریخی هنر مولد را درک کنند و اینکه چرا برای هنر معاصر و همچنین هنر دیجیتال بسیار مهم است.»

او ادامه داد: «برنامه Gen Art فرصت‌های جدیدی را برای ما باز می‌کند، به این معنی که ما می‌توانیم مستقیماً با هنرمندان پیشرو برای فروش انحصاری جدید کار کنیم.»

این ابتکار همچنین حضور رو به رشد شرکت Web3 را گسترش می دهد. به طور خاص، این برنامه بر تقویت هنر مولد طولانی، مجموعه‌ای از آثار در مقیاس بزرگ توسط الگوریتم‌های مرکزی تمرکز خواهد کرد.

اخیر: حکم دادگاه XRP یک نقطه عطف است، اما قانون جدید رمزارز ممکن است سال ها طول بکشد

کالدرون شاهد افزایش سریع احترام به رسانه در سراسر جهان هنر است. یکی از دلایل این است که خود فناوری بلاک چین از محتوای تولید شده عقب مانده است. […] کمتر و کمتر در مورد تکنولوژی پشت هنر مولد صحبت خواهد شد و بیشتر در مورد خود هنر. “

خود مولنار گفت: «پس از دهه‌ها تحقیق در مورد اینکه چگونه سیستم‌ها و رایانه‌ها می‌توانند آثار هنری تولید کنند، ما این همکاری بین ساتبیز و آرت بلاک‌ها را نقطه اوج این تلاش‌ها می‌بینیم. این روشی جدید برای تولید فرم‌های انتزاعی منحصربه‌فرد و هرگز دیده نشده ارائه می‌دهد که توسط تصادفی بودن کنترل‌شده برنامه‌نویسی ماشینی که جوهر الگوریتم‌ها است، تعریف می‌شوند.»

نویسنده: Vittoria Benzine

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا